fbpx

Минулого тижня вивела я на ранкову прогулянку бабусю в сквер і нарешті вирішила поговорити про її квартиру. Але відповідь бабусі мене здивувала і збентежила, я тепер дуже розгублена, розмова прийняла неочікуваний поворот

Вивела я минулого тижня на ранкову прогулянку бабусю в сквер і нарешті вирішила поговорити про її квартиру.

Мене звуть Катя, мені 33 роки. заміжня, є маленький син, ми молода сім’я. Чоловік працює, я з дитиною в декреті. Іноді підробляю з дому, коли з’являється така можливість, беру замовлення на домашню випічку, у мене це добре виходить.

Але не подумайте, що я гроші лопатою забираю, нічого особливого: на сік доньці та на всяке моє жіноче. В принципі, чоловік нас забезпечує, але завжди хочеться чогось більшого, якогось розвитку.

Ще я маю молодшого брата. Йому 29 років, він холостяк і досі мешкає з батьками. Мама з татом його просто боготворять, і я це говорю не з простої заздрості.

Наприклад, свого часу, коли я була маленькою, а нашій родині гостро не вистачало грошей, батьки залишили мене на рік у бабусі. Без запитань, начебто так і треба.

Я, міська, дізналася, як доїти корову, виносити за худобою, прополювати грядки. Моя бабуся – сільська людина і зі своєю онучкою не дуже няньчилась.

Зате Богданчика, мого брата, чекало щасливе дитинство. З ним носилися як з писаною торбою. І я в тому числі мала йому всюди допомагати на правах старшої сестри. З навчанням, вдома. Якщо щось траплялося неприємне, всі шишки летіли мені на голову. Багато хто зрозуміє мене, я в цьому впевнена.

Так ось, кілька років тому бабуся переїхала жити до нас у місто. І, треба сказати, цей переїзд забрав у неї багато здоров’я. Зовсім інший ритм життя, шум, брудне повітря, тісна квартирка та багато іншого, що навіть я сама не помічаю.

Оскільки бабуся скаржитися не звикла, батьки не стежили за тим, як вона живе. Просто іноді приходили із продуктами, не більше.

А я бабусю з дитинства пам’ятаю і знаю, що, хоч би що трапилося, вона завжди говоритиме, що в неї все добре. Тому я почала до неї ходити сама.

Спершу теж приносила всякі продукти, але потім помітила, що їй і батьківських вистачає з головою: дивно було викидати ті, що зіпсувалися, щоб на їх місце покласти нові, які теж зіпсуються через тиждень.

Відповідно, я вирішила з бабусею ходити на прогулянки. Показувала їй місто, різні будівлі архітектури, сквер тощо. Намагалася зробити її життя цікавішим і кращим. І звичайно ми спілкувалися.

Вона мені розповідала про свою молодість, про дитинство мами. Про життя в селі та його відмінності від міста. Словом, ні мені, ні їй у ці моменти не було нудно. Приємно було доглядати бабусю і бачити її радісною.

Але в один день минулого тижня вранці під час прогулянки сквером мої амбіції та почуття справедливості мене підвели. Ми розмовляли про моє дитинство, згадували добрі дні і не дуже. І тут я згадала про свого брата.

Сказала, що в нього, наприклад, дитинство було яскравим та веселим. А ще сказала, що вважаю, воно продовжується і донині. Раз він, дорослий чоловік, досі не з’їхав від батьків.

Бабуся тоді промовчала чи навіть змінила тему. А я запитала, можливо, бабуся не проти переписати квартиру на мене. Адже в мене підростає її правнук, оренда коштує чимало. Вона ж сама бачить, що наша сім’я за таких умов почувається не дуже. І я навела інші аргументи, які вважаю доречними.

Але реакція бабусі була несподіваною. Вона зупинилася, подивилася на мене, наче побачила вперше. А потім тихо сказала, що квартира має від неї перейти до дочки. Як вона завжди планувала. Тобто до моєї мами.

Мамі, яка до бабусі заходила лише для того, щоб залишити пакети з продуктами та скоріше піти. Мамі, яка віддасть моєму братові цю квартиру, навіть якщо ми з дитиною житимемо на смітнику.

Після цих слів бабуся відвернулась від мене і рушила швидше. Всю дорогу до її будинку ми не промовили практично ні слова. Я почувала себе дуже недобре, але не розуміла чому. Адже все було як раніше. Ми просто йшли як бабуся з онукою.

На даний момент ситуація наступна: ми почали гуляти разом набагато рідше. Хоча іноді продовжуємо нашу традицію. Але нам уже не так весело, це правда. Я кілька разів спробувала знову завести розмову на тему, яка мене турбує. Але бабуся завжди мене зупиняє і виглядає дуже незадоволеною. Тож я це діло припинила.

Порадьте, що мені робити? Мені подобається доглядати бабусю, спілкуватися з нею, але все так складно тепер. Може, просто перестати з нею гуляти і зайнятися своєю сім’єю?

Або, навпаки, посилити старання, адже, трапиться що, мій брат наступного дня житиме окремо у власній житлоплощі. А ми так і переплачуватимемо господарям квартири за чотири стіни, які нам навіть не належать.

Заздалегідь вдячна за ваші поради.

Передрук без посилання на сайт заборонено.

Фото ілюстративне, ibilingua.com

You cannot copy content of this page