X

На Харківщині вони змусили воювати студентів вишів з Донецька. Хлопці потрапили у полон до українських військових. Дев’ятеро полонених солдатів на брифінгу в Українському медіацентрі розповіли, чому заявилися зі зброєю в Україну

На Харківщині вони змусили воювати студентів вишів з Донецька. Хлопці потрапили у полон до українських військових.

Дев’ятеро полонених солдатів на брифінгу в Українському медіацентрі розповіли, чому воювали в Україні.

Полонені студенти з Донецька зізналися, як їх змусили воювати проти України.

Полоненим по 19-20 років, переважна більшість з них жителі Макіївки і Єнакієвого, вони студенти Донецького національного технічного університету, Академії управління, технічного коледжу.

Всі недолугі вояки заявили, що вважають себе “громадянами України”, вони запевняють, що не знали, куди їх везуть, мовляв, усі думали, що їдуть на російські полігони на “курс молодого бійця”.

Полонені розповіли, що коли їх зібрали і везли потягом нібито на навчання, то їм видали лише по автомату і штик-ножу. Багато автоматів були іржаві, ремені на них мали ще маркування СРСР. Каски, які їм видали, за словами студентів, були ще “з часів другої світової”, одна з касок упала з висоти людського зросту і розколись на дві частини.

Коли вони їхали у потязі, розповідають студенти далі, то їх було по 11-12 людей у купе, на таку групу їм нібито видавали 1 сухпайок на добу.

За словами полонених, їх привезли у село Веселе у Харківській області, і нібито тільки тоді вони зрозуміли, де вони. Кажуть, що вони нібито відчули “безпорадність, не хотіли воювати, але і боялися виступати проти командирів”.

У селі Веселому їх змусили копати опорні пункти для блокпостів на виїзді з села і перевіряти всі машини, які їдуть у село і з села.

За словами студентів, їх дуже погано годували, медичного забезпечення не було взагалі – з 25 людей половина хворіли.

Полонені запевняють, що ніхто з них “ні разу не стріляв і не мародерив”.

Вони також говорять, що самі здалися в полон, коли почули, що йде наступ українських солдатів.

Полонені висловили надію, що зможуть повернутися додому.

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джелел.

M Alena:
Related Post