fbpx

На мій день народження прийшов тільки син. Коля подарував міксер, оскільки я люблю пекти тортики, а мій недавно вийшов з ладу. І оберемок тюльпанів. На моє запитання, чому Василина з онуком не прийшла, син відповів неохотно. Я відразу зрозуміла, що це лише привід мене не бачити. Ввечері я вирішила їй зателефонувати, щоб вибачитися, але зрозуміла, що знаходжусь в “чорному списку”

На мій день народження прийшов тільки син. Коля подарував міксер, оскільки я люблю пекти тортики, а мій недавно вийшов з ладу. І оберемок тюльпанів. На моє запитання, чому Василина з онуком не прийшла, син відповів неохотно. Я відразу зрозуміла, що це лише привід мене не бачити. Ввечері я вирішила їй зателефонувати, щоб вибачитися, але зрозуміла, що знаходжусь в “чорному списку”.

Моя сусідка вже кілька місяців не може поспілкуватися ні з онуком, ні з невісткою. Здавалося б, нісенітниця – відмовилася посидіти з однорічним малюком, поки молода мама займеться шопінгом разом із подругою. Василина виду не подала, що образилася, але з того часу геть-чисто ігнорує свекруху.

До цього все було гаразд, нормально спілкувалися, та й одружився син не вчора, минулого року п’ятирічний ювілей святкували. Другою мамою стати сусідка не претендувала, але добрі рівні стосунки підтримувала, як могла. Ніколи не залишала молодих без подарунків і гостинців, її дачна продукція в них мала великий попит, і свекруха намагалася щосили, щоб забезпечити сина та невістку фруктами, ягодами та овочами.

Довгоочікуваний онук з’явився всім на радість. Звичайно, турбот у тата і мами побільшало, але вони були приємними. Іноді траплялися накладки, син багато працював, і виникали ситуації, коли була потрібна допомога свекрусі. Вона без жодних розмов приїжджала і няньчилась з онуком, поки його мама вирішувала справи.

Кішка між ними перебігла, коли до невістки приїхала погостювати шкільна подруга. Спочатку вона попросила свекруху посидіти з онуком, щоб зустріти гостю на вокзалі, наступного дня навіть не пояснила причину, просто втекла з подружкою на пару годин, а повернувшись, як ні в чому не було запитала: “Все гаразд?” Апогеєм стало прохання приїхати на пів дня, поки вони з подругою побродять по бутиках в торговому центрі.

Свекруха відмовила, сказавши, що невістка надто багато часу приділяє подрузі, і з того часу стала для невістки “персоною нон-грата”.

Коли виникла пауза у відносинах, свекруха спочатку не надала цьому значення, ну подується трохи, цим усе й закінчиться. Але ні. Василина стала вирішувати питання з маленьким сином самостійно. Дзвінки припинилися, сусідка поговорила з сином, але той відмахнувся: “Мамо, Арсенчик підростає, Василина крутиться з ним, як білка в колесі, просто ніколи”.

“Ніколи” може бути тиждень, місяць, але коли невістка під пристойним приводом, щеплення дитини, не прийшла на день народження, свекруха засмутилася і, розуміючи, що потрібно зробити крок назустріч, спробувала зв’язатися по телефону.

Додзвонитися не вдалося, а коли вона прийшла до мене і попросила мій телефон, невістка відразу відповіла, але, почувши голос свекрухи, відразу вимкнула телефон. Мабуть, вона заблокувала і мій номер, бо повторні спроби ні до чого не привели.

Сусідка тоді сумно сказала: “Ну ось, один раз не приїхала на виклик, і – “буря”… Я б уже й вибачилася перед нею, але поки що навіть це не можу зробити…”

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page