На Різдво ми з донечками в обновках пішли на службу в церкву. Ми ще не встигли додому повернутися, як по селу стали доноситися чутки, що я на гроші за Степана себе одягнула, як королеву, з ніг до голови. Людоньки, мій чоловік віддав своє життя за вас, за вільну Україну, а вам не соромно небилиці по селі розпускати. Відправляйте своїх, і купляйте все, що вам заманеться, я і словом не промовлюся.
Нікому б не побажала пережити те, що пережила я. Та люди все ж вважають, що я повинна загорнутися в чорну плахту і навіть з дому не виходити. Всі заздрять цим “грошам”. Я б віддала вам все що я маю, тільки б мій чоловік був поруч зі мною…
Коли мій чоловік з перших днів війни пішов захищати нашу батьківщину, люди мені за спиною говорили, що все це заради тих “тисяч” що платить держава. Я тоді нічого не говорила, оскільки була зайнята іншим – молитвою за щасливе повернення свого Степана додому.
В нас з чоловіком дві донечки близнючки: Оленка та Мирослава, їм по 13 років. До війни ми жили в мирі, злагоді та любові.
Та в квітні місяці в наш дім прийшла звістка, від якої у мене досі підкошуються ноги та темніє в очах.
Мій чоловік віддав своє життя за Україну у важкому бою…
Як я все це пережмла, не скажу, оскільки досі не вірю, що більше ніколи мій Степан не переступить поріг хати, яку сам збудував і не обійме мене та дітей…
Перед Різдвом ми з дітьми поїхали за покупками. Вони захотіли собі нові курточки та шапки.
Коли в торговому центрі на манекені вони побачили дублянку, стали мене просити її приміряти.
Врешті-решт я вийшла з цього магазину з покупкою, яку зовсім не планувала. Вона і справді мені дуже личила. В іншому магазині мені підібрали для цього одягу і чобітки.
Діти були щасливі бачити мене не в чорних балахонах ще й з милою усмішкою на очах, якої так давно вже не було.
На Різдво ми з донечками в обновках пішли на службу в церкву. Забула ще написати, що живемо ми в селі, де всі і про всіх все знають.
Я ще не встигла з дівчатками додому повернутися, як по селу стали доноситися чутки, що я на гроші за Степана себе одягнула, як королеву з ніг до голови.
Людоньки, я ж працюю, а навіть якщо і так, чого ви лізете в моє життя?
Якщо так хочеться тих “грошей” то відправляйте своїх чоловік воювати і одягайтеся як тільки заманеться.
Я жодного слова не скажу вам у відповідь.
Тільки благаю, не чіпайте мене та моїх дітей.
Ніхто й ніколи не дізнається, що насправді робиться в моїй душі…
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Ми купили свекру теплу сорочку і три пари шкарпеток, для мами торт і парфуми і поїхали. Та в селі нас чекав сюрприз у вигляді Орисі і дітей. Виявляється, Орися, як повноправна невістка, розгулювала по подвір’ї з телефоном і знімала, як вона казала, “контент”. Ми привіталися і я пішла до свекрухи. Ви собі не уявляєте, яким поглядом вона на мене зиркнула, а потім сказала: “Іноді люди розходяться на деякий час, а потім знову сходяться”. І це вона сказала жінці, яка стоїть перед нею з величезним пузом
- Ввечері я вийшла у двір, а там морозище під п’ятнадцять градусів. Налякалася я і пішла в котельню, ще дров підкинути, в чоловіка нічна зміна, діти вже лягли відпочивати, а я переживала, щоб вода в трубах не замерзла. А тут наш собака вірний, дружок Чарлі, як шмигнув на м’якеньке крісло і не захотів виходити. Та й я не виганяла його, пошкодувала, щоб не змерз. Якби я тільки знала, що то ніч на Андрія, і що нам збитки зроблять, я б навпаки Чарліка залишила на сторожівці
- Після того, як дочка вийшла заміж у Польщі, а мені стало дуже важко, я зібрала всі гроші на той квиток у Краків і стала жити з дочкою і зятем під одним дахом в будинку. Але ось я в своєму меленькому селі. Ніколи не думала, що рідна дитина виставить мене за двері, залишивши без копійки. Мій зять – бездушна людина! Це я зрозуміла давно, ще коли дочка перестала допомагати мені копієчкою. Дивлюся серіали, зрідка спускаюся до холодильника і назад. Мене було не видно і не чути
- Сьогодні за сніданком Катерина Степанівна сиділа засмучена, наче хто з родичів на небеса відправився. Причиною стало те, що гуска “ласти склеїла”. Після в свекрухи піднявся тиск, а коли я його міряла, вона розплакалась, адже вона її виходжувала, годувала, купляла їй вітаміни. Скажу відверто, я в подиві від цієї ситуації. Коли моя донечка потрапила в лікарню, то моя свекруха жодної сльозинки не впустила. Більше того, вона навіть особливо цим не переймалась. Говорила так черство: “Там є лікарі і вони їй допоможуть”
- От знаєте, мені вже й самій 42 роки, не молодість. І коли до мене в Хмельницький їде свекруха, я, само собою, чекаю від Любов Дмитрівни допомоги хоч якоїсь – прибрати, ванну помити, та пиріжків хоч спекти! Так ні, моя – по магазинам, на диван з планшетом, у ванні повалятися з бульбашками. Тільки їсть, спить і гуляє, як на курорті. – Коли вже вечеря буде готова, я зголодніла! Де моя кава? Свекруха вирішила привезти до нас ще свого онука, сина мого чоловіка. І сказала, що я маю готувати його улюблені страви, піцу, гамбургери