fbpx
життєві історії
– На весілля сина – з порожніми руками, уявляєш? Зовсім! Хоч би символічно щось подарувала молодим

– Дочка вийшла заміж два місяці тому! – розповідає п’ятдесятилітня Регіна Львівна.

-Зять – хлопець хороший, мені подобається. Працьовитий, відповідальний, з Ларочки нашої пилинки здуває. Матуся тільки у нього дивна якась!

– А що з нею не так?

– Так на весілля прийшла з порожніми руками, уявляєш? Зовсім! Хоч би символічно щось подарувала молодим … Ні, ну я розумію, обставини різні бувають. Але ж вона працює. І весілля у нас не з бухти-барахти, майже півроку готувалися. Хоча б десятку-то в конверт можна було покласти? ..

Дочки Регіни Львівни, Ларисі, двадцять три роки, молодий чоловік на рік старші. Хлопці тільки недавно закінчили вузи, почали працювати. Само собою зрозуміло, доходи поки у них невеликі, але на скромне весілля вони накопичили.

– Навіть скромне весілля в наш час обертається в копієчку! – зітхає Регіна Львівна.

– Якийсь ніяке плаття з костюмом, кільця, фотограф, ресторан …

Ми з чоловіком пропонували фінансову допомогу, але зять відмовився навідріз, левову частку витрат оплатив сам. Хороша весілля вийшло, душевна така. Були тільки найближчі – батьки, Ларочкіна старша сестра з чоловіком і кілька друзів …

Читайте також: 15 лютого: яке свято, прикмети дня і що не можна робити

Сваха, за словами Регіни Львівни, на весіллі була присутня від і до, трималася впевнено, пила і їла за святковим столом, вимовила проникливу напутні мова і рівно нічого не подарувала молодим.

– Я їй, чесно кажучи, дзвонила незадовго до весілля! – розповідає Регіна Львівна.

– Кажу, діти одружуються, може, ми скооперіруемся з вами щодо подарунка? У нас з чоловіком накопичення невеликі, приблизно на половину вартості маленької студії в новобудові. Думала, може, свати теж вкладеться, і ми дітям квартиру подаруємо на весілля – ось був би їм сюрприз! Але вона відмовилася навідріз.

Таких грошей у мене, каже, немає і не було ніколи! Свати Регіни Львівни п’ятдесят шість, вона давно вже без чоловіка: розлучилася, коли син вчився в початковій школі. Син теж з’їхав від матері мало не в двадцять: спочатку знімав квартиру з друзями, потім – кімнату з Ларисою.

Мати живе одна в двокімнатній квартирі, начебто працює, але якось дивно, за словами Регіни Львівни: на удаленке.

– Напевно, за таку роботу зарплату невелику платять, але в будь-якому випадку у неї пенсія і пільги всякі, – зітхає Регіна Львівна.

– Не думаю, що вона бідує …

Регіна Львівна з чоловіком зняли свої накопичення і подарували молодим як перший внесок на іпотеку. Хлопці зовсім цього не очікували і були дуже зворушені, особливо зять.

А як вважаєте ви, з’явитися на весілля єдиного сина з порожніми руками, зовсім без подарунка – це некрасиво? Потрібно було накопичити, або взяти кредит

. А може, і зовсім відмовитися присутнім на торжестві під яким-небудь слушним приводом, якщо вже зовсім грошей немає? Або теща роздула з мухи слона? Ніяких подарунків на весілля синові мати робити взагалі-то не зобов’язана.

Теща, до речі, теж, хоч вона і подарувала гроші – на то була їхня з чоловіком добра воля. Виростила, на ноги поставила, а далі сам.

Ну не брати ж кредит на подарунок, чесне слово, це вже зовсім ні в які ворота. І відмовитися прийти на весілля єдиного сина теж не кращий вихід. А вам як ситуація? Що думаєте?

facebook