fbpx

На вихідних я попросила свекруху погуляти з сином, оскільки мала владнати деякі справи. Іду я через годинку собі спокійно, і бачу на протилежній вулиці своїх. Та річ в тому, що коляска була в руках не у свекрухи, а в колишньої мого чоловіка. В них дітей не було, і це й стало причиною їх розлучення. Не думала, що я на таке здатна. Трішки соромно, звичайно, але нічого, потерплю

З чоловіком я живу три роки, разом маємо однорічного сина. Для мене це перший шлюб, а ось Євген уже був один раз одружений. У них з дружиною не було дітей, і це, як кажуть, стало причиною їхнього розлучення.

Мене звати Катерина, мені 32 роки. Чоловік Євген на п’ять років старший. Живемо разом у чоловіка в трикімнатній квартирі. Я продала свою однокімнатну квартиру, яка дісталася мені від бабусі та дідуся, і більшу частину грошей ми вклали в реконструкцію та нове обладнання (в основному кухня). Оскільки перша дружина Євгена жила в квартирі до мене, я хотіла, щоб і духу її там не було.

Ми живемо самі, але мама мого чоловіка живе в квартирі двома поверхами нижче нас. Хоча вона все ще іноді ходить допомагати в офіс, де вона раніше працювала, вона проводить більше часу вдома, а якщо точніше, то у нас дома. Коли я ще ходила на роботу, ми з нею не так часто бачилися, ввечері вона заходила на пів години до початку свого серіалу. А на вихідних ми з Євгеном часто бували на природі, чи в друзів і ніщо нас не тримало вдома між чотирма стінами.

Але ось вже рік як я вдома з нашим сином і свекруха “заповзає” в мою квартиру, як у свою. З того часу, як мій чоловік жив у нашій квартирі з колишньою дружиною, ключі були у мами і, я так зрозуміла, вона тут проводила багато часу. Вони були і залишаються великими подругами з колишньою Євгена.

Колишня дружина Євгена Віка працювала з Анною Петрівною в одному офісі. Обидві вони абсолютно одного типу, словом –  пліткарки, і хоч між ними тридцятирічна різниця (Вікторії стільки ж, скільки мені), вони неймовірно добре розуміють один одного.

Євген познайомився з Вікою через свою матір. Його мати це більш-менш влаштувала. Тому вони почали зустрічатися, і приблизно через рік вона переїхала до нього, потім ощасливила Євгена цікавим станом, швидко відгуляли весілля, а протягом місяця вона зізналася, що Боженька не дозволив цій дитині з’явитися на світ…

З того часу справи між ними пішли на спад. Найгіршим було те, що і Віка, і його мати у всьому звинувачували Віктора. Що це через нього в них не може бути дітей. Хоча лікарі сказали їй, що якщо їй все-таки вдасться ощасливити чоловіка, велика ймовірність того, що все повториться, як і минулого разу.

Через рік Євген подав на розлучення. Але його мати не забула і не пробачила цього й досі. Сама вона продовжує підтримувати дуже теплі стосунки зі Вікою. Я бачила їх разом сама кілька разів. І до цього дня я не розумію, як Євген може на все це так спокійно дивитися.

Але свекруха любить Віку (іноді мені здається, що ця любов набагато більша, ніж до свого власного сина) і постійно розповідає мені, яка вона чудова господиня, як вона доглядала за Євгеном, як підтримувала порядок у домі і як шкода що вона так і не стала матір’ю. Вона точно була б чудовою мамою, і вони з Євгеном були б чудовими батьками.

Я терпіти не можу її слова, насправді мені навіть не подобається моя свекруха. Я намагаюся поважати її через Євгена, але іноді мені хочеться прогнати її з квартири, вигукнути їй, щоб вона повернула ключі та забула, де ми живемо.

Річ у тім, що Анна Петрівна навіть не дзвонить у дзвінок, коли йде до нас, а нагло відкриває двері свої ключем. Одного разу я запитала її про це, жартома, а якби в мене вдома був коханець. Вона цього зовсім не розуміла, вона сказала мені, що я невдячна, що я вийшла заміж за гроші Євгена, що я викреслила Віку з його життя, що він був би з нею, якби не зустрів мене, і так далі і далі.

Потім, коли я сказала Євгену, він мене не дуже підтримав, він попросив з розумінням віднестись до його мами, що вона просто любить Віку і сприймає мене як щось, що зруйнувало щастя її сину.

Але він сприймає весілля зі Вікою як життєвий досвід, він любить мене і нашого сина. Коли я хотіла, щоб він попросив маму віддати нам ключі, він виправдовувався, що для неї це було б невдячно, і що він зробить це, коли буде слушна нагода. За його словами, цього ще не сталося, і свекруха продовжує відвідувати нас, коли їй заманеться. Можливо, навіть увечері, коли ми лежимо в ліжку, вона раптом з’являється в нашій спальні. А Євген так і не знайшов можливості сказати їй щось…

Подруга порадила хоча б спробувати використовувати її для догляду за малюком. Анна Петрівна цілком охоче до цього віднеслась, я кілька разів залишала її вдома з сином і йшла робити свої справи. А одного дня вона вирішила піти з ним погуляти на вулицю. Тоді-то я й дізналася, що вона завжди ходить на роботу, щоб похвалитися внуком перед Вікою, і одного разу я навіть зустріла їх разом, Віка штовхала коляску, а свекруха йшла поруч.

Того дня я влаштувала сцену прямо на вулиці. Сьогодні мені соромно, що я дозволила себе так обкрутити. Я сподівалася, що це все змінить і свекруха образиться до на мене сильно і дасть мені спокій. Але ні, Анна Петрівна не з’явилася в нашій в квартирі два дні, а на третій знову взялася за старе.

Як з нею правильно вчинити?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page