fbpx
життєві історії
Надії Василівні більше сімдесяти. Вона тендітна втомлена жінка з великими очима і зморшкуватими руками. За останні півроку бабуся дуже сильно здала. Тепер їй складно пересуватися по квартирі, не кажучи вже про самостійне обслуговування. Старша дочка отримала в подарунок до весілля однокімнатну квартиру. Якраз в той час не стало матері Надії Василівни, і вона, не довго думаючи, порадувала свою старшу дочку. Коли виходила заміж молодша дочка Таня, квартир в подарунок вже не було

Надії Василівні більше сімдесяти. Вона тендітна втомлена жінка з великими очима і зморшкуватими руками. За останні півроку бабуся дуже сильно здала. Тепер їй складно пересуватися по квартирі, не кажучи вже про самостійне обслуговування себе і сімей своїх дочок.

Жінка виростила двох дочок, Ольгу і Тетяну. Ользі зараз сорок шість, Тетяні – сорок. Обидві жінки добре влаштувалися в житті. Старша дочка отримала в подарунок до весілля однокімнатну квартиру.

Якраз в той час не стало матері Надії Василівни, і вона, не довго думаючи, порадувала свою старшу дочку. Це було логічно, адже у неї сім’я. А обґрунтовуватися хоч і на невеликій, але на своїй житлоплощі, набагато краще, ніж на орендованій.

Коли виходила заміж молодша дочка Таня, квартир в подарунок вже не було. Жінка почала допомагати дочці, чим могла. скоро у Таній чоловіка народилася Настуня, мама Надія буквально оселилася у дочки й зятя, допомагаючи їм у всьому. Вона готувала їсти, прибирала, гуляла з маленькою.

Таня досить швидко вийшла на роботу. Разом з чоловіком вони взяли іпотеку на житло. Надія Василівна не могла допомогти молодшій дочці грошима, але вона готувала їсти на всю сім’ю, купувала продукти, водила Настю в садок і на різні гуртки…

Так і пролетіли десять років. Зараз її онучці вже дванадцять. Ще трохи – і вже наречена на видання. Тепер вона вже сама по гуртках ходить та їсти в мікрохвильовці розігріває. Краса!

Іпотеку Тетяна виплатила якраз перед минулим Новим роком. Тепер вона володарка прекрасної двокімнатної квартири в центрі міста. Все у неї складається найкращим чином.

Але Надія Василівна, на жаль, допомагати вже Тетяні, як раніше, не може. Сил немає. Зовсім здала за останні кілька років.

Старша дочка співчуває і розумно міркує:

– Мама за останні кілька років дуже постаріла. Це й не дивно, скільки можна крутитися, як білка в колесі. Я вже говорила про це Тані. Треба мамі допомагати! Вона ж Настю з пелюшок виняньчила… Все їм готувала і прибирала. Тепер їхня черга прийшла допомагати бабусі.

У Ольги двоє діток. Вони вже давно дорослі, вчаться в університеті. Син живе окремо в гуртожитку, дочка зустрічається з хлопцем, планує переїжджати до нього.

З чоловіком Ольга розлучилася багато років тому. З особистим життям не склалося. Живе в тій самій однокімнатній квартирі, яку подарувала їй мама на весілля.

– А хіба для твоїх дітей вона не улюблена бабуся? – запитує у сестри Тетяна.

– Та вони її взагалі не знають! Вона толком навіть в гості не заходила до нас, хоч і жили ми в одному районі. Все їздила до тебе та Настю плекала.

– Мої діти були так, здорові та й добре. – жаліється подрузі Ольга. – Ось тепер нехай сама і доглядає маму. Завдяки мамі Таня кар’єру побудувала, вона навіть не знає, як памперс правильно міняти і дитину годувати. А я все сама тягла. Шість років просиділа в декреті. Трохи вуха трубочкою не закрутилися. І кар’єри я ніякої не побудувала нормальної. Кому я була потрібна на роботі з двома дітьми, які постійно хворіють? Мама навіть з садка їх ніколи не забирала.

Тетяна ж неоднозначно реагує на запитання про матір. Посміхається з теплотою, але з образою.

– Мама чудова, допомагала, як могла… Я весь час працювала, чоловік теж. З ранку йшла в офіс, ввечері підлоги мила, вночі курсові писала. І так майже десять років. Настя у нас випадково вийшла. Навіть не планували ми її.

Ми планували іпотеку, але доля розпорядилася по-іншому. Мама в усьому допомагала. Звичайно, адже вона Олі квартиру подарувала, а мені навіть і пралку якусь паршивеньку не змогла купити. Я вже неодноразово говорила Олі, щоб вона забирала маму до себе. Все одно живе сестра сама. Що їм там, тісно буде? І взагалі, ті діти, які отримали в подарунок нерухомість, повинні доглядати своїх батьків в старості. Звичайно, я буду допомагати, але вся відповідальність в першу чергу лягає на Ольгу!

І дійсно, хто має доглядати Надію Василівну? Старша дочка, яка отримала квартиру або молодша, якій жінка все життя допомагала нематеріально? На чиєму боці правда?

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!