fbpx
життєві історії
Наприкінці березня цього непростого року ми з чоловіком зрозуміли, що більше не хочемо жити в Україні по зрозумілим причинам. Це виявилося одним з найкращих рішень у нашому житті. За кілька тижнів ми зібрали речі, виїхали з квартири, віддали нашу другу машину батькам і, помістившись у півтори валізи і посадивши на заднє сидіння трьох діток, поїхали. Чи знаєте ви, що в Грузії оформлення більшості документів може тривати до 20 хвилин?

Наприкінці березня цього непростого року ми з чоловіком зрозуміли, що більше не хочемо жити в Україні по зрозумілим причинам. Зараз ми усвідомлюємо, що це виявилося одним з найкращих рішень у нашому житті.

За кілька тижнів ми зібрали речі, виїхали з квартири, віддали нашу другу машину батькам і, помістившись у півтори валізи і посадивши на заднє сидіння трьох діток, поїхали.

Ми стали щасливішими. Говорять, щастя там, де ти є. Я погоджуюся з цим на 100%.  Кожна людина має право знайти свій будинок на цій планеті. Коли ми потрапили в Грузію в Батумі, ми почуваємося як вдома. Я щодня бігаю вулицями і буквально співаю і пристрибую від щастя, хоч би як дивно це виглядало.

Коли ми жили в Україні, з друзями часто-густо не зустрічалися просто тому, що у всіх якісь плани і справи. У новій країні ти вже не маєш рутини і є час на те, щоб знайти друзів. І ти ставиш на кон усе, відкриваєшся людям повністю, завжди знаходиш на них час. Відмазка “зустрінемось якось за кавою” вже не працює. Чи зараз, чи нам просто не по дорозі. І мушу вам зізнатися – це чудово!

За півроку ми зустріли просто неймовірних людей, котрі за кілька тижнів стали дуже близькими друзями.

Стерлися кордони та обмеження. Раніше здавалося, що зібратися та “кинути все” – це дуже складно. Тепер у нас є дві з половиною валізи, і у них є все, що нам і дітям потрібне. Але найголовніше – це навичка, яку ми набули.

І навіть якщо ми залишимося без валіз, я знаю, що у будь-якій країні, у будь-якій ситуації ми знайдемо рішення. Ця властивість підлаштовуватися і бути гнучким, як на мене, одна з найважливіших набутих навичок. Ми більше не боїмося втратити все.

Чи знаєте ви, що в Грузії оформлення більшості документів може тривати до 20 хвилин? Що в Грузії, коли звуть до себе в будинок на каву (навіть якщо знають тебе 60 секунд), тебе обов’язково нагодують, напоять і дізнаються все про твоє життя.

Люди тут просто чудові! Коли ти бачиш країну на власні очі, твої стереотипи про неї стираються. І взагалі більшість стереотипів стирається, коли їдеш із звичного середовища. Ти бачиш світ таким, яким він є, ти бачиш безліч прекрасних речей, про які до цього не мав уявлення. Ці відкриття дуже надихають.

Тепер ми вже не думаємо масштабами країни чи тим більше міста. Ми думаємо про наш дім, як про всю планету.  Відповідно, взимку їхатимемо до Азії. Відкриваєш список безвізових країн та думаєш, куди далі.

Ми не сидимо по 8 годин в офісі та не хочемо робити локальні проекти. Ще їдучи з України, розумієш, що можна займатися не лише IT. Адже це не єдина галузь, де можна заробляти гроші. Ми бачимо, як люди займаються тим, що вони люблять, заробляють хороші гроші та щасливо живуть. І це чудово.

Я, наприклад, так надихнулася Грузією, що вирішила організувати тут йога-ретрит, хоч до цього не мала до цього жодного відношення. Зараз з дітьми опановуємо цей напрямок.

Зробивши ривок один раз, потім розумієш – весь світ відкрито перед тобою! Потрібно тільки набратися сміливості та зробити крок йому назустріч.

А повернеться мир в Україну – повернемося й ми!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com