fbpx

Нас з чоловіком і моєю сестрою старшою закинуло аж в Марокко. Ми всі вже літні люди. Тут у чоловіка колишній партнер по бізнесу вже 20 років живе, от він нас і запросив і фінансово допоміг добратися. Деколи так хочеться втекти, повернутися, зупиняю себе, щоб не наробити дурниць. В перші тижні – глушина цивілізації. Про ці радощі життя в Марокко можна забути

Нас з чоловіком і моєю сестрою старшою закинуло аж в Марокко. Ми всі вже літні люди. Тут у чоловіка колишній партнер по бізнесу вже 20 років живе, от він нас і запросив і фінансово допоміг добратися.

Деколи так хочеться втекти, повернутися, зупиняю себе, щоб не наробити дурниць.

Це одна з найпростіших арабських країн у плані адаптації, так всі говорять, немає суттєвих заборон, пов’язаних із ісламом, адже розвинений туризм. Але це мене не рятує.

Складно спочатку в цій теплій країні. Якщо ви не з чуток знаєте плюси Uber і доставки їжі додому, любите швидкісний Інтернет і цінуєш хорошу медицину, то в перші тижні Марокко може здатися глушиною цивілізації. Дешеве проживання, але ви сумуватимите за багатьма перевагами сучаснішої України.

Плюс – тут не потрібна віза. Після висадки з літака заповнюєш невелику анкету та маєш право перебувати на території країни 90 днів. Якщо повертатись не плануєш довше 3 місяців, то є лайфхак. Потрібно виїхати до сусідньої Іспанії хоча б на пару годин та отримати після повернення ще 3 місяці проживання без візи.

Час у Марокко відрізняється від нашого на мінус три години. Нам, літнім, важко до цього призвичаїтися.

Мусульмани встають досить рано, щоб встигнути до ранкової молитви. Відповідно, до 8-ї ранку місто вже оживає. З мінусів – дорогий та повільний Інтернет, який значно ускладнює віддалену роботу – я працюю в бухгалтерії однієї фірми.

Інтернет, таксі, технології, безготівкова оплата… На жаль, про ці радощі життя в Марокко можна забути. Однак, тут є те, що вже дуже складно знайти у нас. У Марокко чудові активні ринки, де можна купити речі ручної роботи дуже високої якості і недорого. Те саме можна сказати і про продукти. Вибір широкий, а ціни дуже низькі.

З мусульманських країн Марокко є однією з найпоширеніших. Однак країна все одно залишається мусульманською. Жінкам тут дозволяється зовсім небагато. Звичайно ж, до іноземок не особливо пред’являтимуть щось, зате вважатимуть панночками легкої вдачі. Такі тут порядки.

А ще марокканці дуже забобонні. До того ж їх забобони зовсім не схожі на наші, рідні. Вони можуть бути пов’язані, наприклад, з миттям посуду у гарячій воді. Важко сказати, яке неписане правило ти можеш ненароком порушити.

Найбільш густонаселеними містами є Фес, Танжер та Рабат. Перший погано підійде для жінок. У ньому багато народу з навколишніх сіл, дуже далекий від європейської культури. За руки на вулиці ніхто, звичайно, не хапатиме. А ось “компліментів” можуть відважити за повною програмою. І зроблять це дуже непривітно.

У Рабаті набагато більше молоді, яка спокійно ставиться до дівчат без хустки, наприклад. Та й на всі інші чудасії іноземців народ тут дивиться крізь пальці. Оренда житла трохи дорожча, ніж у Фесі, але й люди дружелюбніші. Рабат – одне з найбільших міст, а ще він знаходиться зовсім поряд з Іспанією. Саме тому тут так і віє іспанською культурою. Це відображається навіть у дизайні інтер’єрів. Тут ми і оселилися, партнер чоловіка допоміг з житлом.

У Марокко буде дуже затишно сім’ям, адже тутешні люди дуже високо шанують сімейні традиції. Також тут сподобається всім, хто хоче трохи пожити у казці. Серйозно, атмосфера тут така, як з мультика про Алладіна.

А ще пожити в Марокко принесе задоволення любителям свіжих фруктів та морепродуктів. І те, й інше тут є у величезній різноманітності і коштує дешево.

Але мені особисто дуже хочеться так додому. Але дім тепер так далеко і там небезпечно…

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page