Коли Уляні було два з половиною роки ми відвезли її в село до бабусі. Тепер я дуже про це шкодую…
Улянка у нас з Петром єдина дитина. Нам тоді здавалося, що ми все робимо заради неї, але виявилося, що це не так.
Коли дочці було два з половиною роки, ми відвезли її в село до бабусі. Село знаходиться, як ми кажемо “на відшибі”. В селі десь до сто хат, і жили там люди старшого віку зазвичай. Зараз там взагалі плачевна ситуація з населенням.
Улянка дуже прив’язалася до бабусі. Ми ж з Петром хотіли заробити всі гроші світу, щоб у дочки було гарне майбутнє. Ми обоє вчителі, чоловік навіть був п’ять років директором школи. Я викладаю українську мову і літературу, а Петро хімію.
Відразу ж після весілля ми почали будуватися. Коробку вигнали на два поверхи. Щоб довести все до ідеалу потрібні були кошти.
Ми їздили на заробітки до Польщі (сезонні роботи, на літніх канікулах). З нас не раз сміялися співробітники, що ми, вчителі, а чоловік і директор, їздимо на “трускавки”.
Та ми не зважали, бо будували хату, а заодно і щасливе майбутнє для нашої Улянки.
В сім років ми забрали дочку до себе, бо Улянка вже йшла в перший клас. При першій же можливості вона їхала до бабусі. Всі літні канікули вона була там.
Я спершу не зважала, на те, як розмовляє дочка, і лише коли почула критику сторонніх людей щодо цього – задумалася.
– Ти чула, як Уляна спілкується? Вона, як стара бабка! “сі, ся, сю”.
Я не знаю як у вас, та в нашому регіоні старші люди говорять діалектом. Ось і наша дочка перейняла цю “мову” від бабусі.
Ми спершу говорили, вчили, що так не гарно, але дочка вже звикла і її важко було переговорити.
Ми добудували хату, але в своєму домі все щось “вилазило”. Як не на подвір’ї, то в хаті. Гроші текли рікою в той будинок.
Ми з чоловіком незчулися, як дочка виросла. Через це будівництво ми зовсім забули за дочку. Наша єдина дитина жодного разу не була на морі.
Вона не знає що таке відпочивати в Карпатах, чи просто поїхати погуляти до області, мовчу вже піти театр чи кіно.
Хата затьмарила нам очі. Вкладаючи в неї гроші, для щасливого майбутнього дочки, ми зробили їх навпаки – нещасною, затурканою.
Наша Уляна вийшла заміж і виховує двох діток. Живе в нашому будинку. На роботу вона не йде, хоча діти вже шкільного віку. Вона досі “сікає”, як бабуся. Вона не бачила нормального життя, і цьому виною ми самі.
Не раз чула, як родичі чоловіка запрошують їх кудись погуляти, а вона каже: “Для чого їхати і гроші тратити? Мені і на подвір’ї добре”.
Чи можна ще все це виправити?
Мені дуже соромно, що з чоловіком проміняли “будинок мрії” на рідну і єдину дочку…
Автор – Наталя У.
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило