fbpx

Навідала вчора маму у пансіонаті для перестарілих. Не можу не написати про моє враження від відвідин мами. Ви собі приблизно можете уявити цей контингент: хто на кріслі, хто в повній відключці, хто бадьоро ходить по коридорах не зупиняючись. А є ще Галя, сусідка мамина по кімнаті і столу

Не можу не написати про моє вчорашнє враження від відвідин мами.

Ви собі приблизно можете уявити цей контингент: хто на кріслі, хто в повній відключці, хто бадьоро ходить по коридорах не зупиняючись (це Женя-Марафон, повністю позбавлена ​​мови і розуму, але з сильними ногами і уважним доброзичливим поглядом чорних очей, так що хочеться розповісти їй все життя), хто волає, міцнословлячи відчайдушно (це Йосип, колишній директор школи)…

А є ще Галя, сусідка мамина по кімнаті і столу. Галі 97 років, вона виглядає досконалою рослиною і завжди заважає розмові, тому що, пускаючи слинку, повторює монотонним голосом: «Мама! Ма-ма-а-а! Ма-а-а-мама!». Ми вже звикли строго її обривати: «Галю, досить!». Але іноді Галя раптом вимовляє повну фразу, на кшталт: «Хліб у них тут закінчився»…

Або, як вчора: «Можна ще попити… пів-склянки… ось так…». Я заціпеніла. Мені відразу стало соромно за те, що я говорила їй раніше. Кличу Урі, медбрата, симпатичного такого бородатого розбійника. Дуже ласкавий чоловік. Кажу – ось, мовляв, Урі, Галя захотіла добавки чаю.

Він подає їй чай, шматок пирога. І я йому кажу: «Я завжди дивуюся, коли вона фрази складає»… А він так ласкаво у відповідь:

– Ні, чому, вона у нас розмовляє…

Підходить до неї, бере в свої руки її кострубаті долоні і питає:

– Галя, як твоє по батькові?

– Ма-а-арковна.

– Молодець. А який твій рік народження?

– Ди-де-вятнадцятий…

– Молодець. А де ти руки відморозила?

– На… ві… війні…

– Як ?! – скрикую я, – Вона воювала?!

– Вона ж Герой Радянського Союзу, – ніжно посміхаючись цьому шматку старого мотлоху, каже Урі, погладжуючи старі покручені лапки старої. – Вона – зенітниця, снайпер, збивала літаки. Хмару німецьких літаків збила. А руки відморозила об снаряди, взимку. Холодні були, розумієте?

І далі, озираючи зал з усім цим віджилим «матеріалом», Урі почав про кожного розповідати таке, що у мене волосся стало дибки. Там у кожного біографія на роман.

Це я до чого? До того, що ми (професори, письменники, художники і лауреати, а також просто звичайні люди) так само перетворимося в купу старого мотлоху, і невідомо, чи пощастить нам на такого ось Урі…

Автор – Dina Rubina

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page