fbpx

Навіть не знаю, як і бути в цій ситуації. Чоловік Андрій хоче продати квартиру і почати з товаришем бізнес, а я скоріше проти, ніж за. Ми з чоловіком працюємо, виховуємо сина, у нас іпотека, яка б забирала у нас все, якби не та сама квартира. Квартира це моя, однокімнатна, в якій я жила до весілля. У чоловіка вже є продуманий план – ми переїдемо жити до батьків, а в нашу квартиру тимчасово пустимо орендарів

Чоловік Андрій загорівся ідеєю почати разом з товаришем свій бізнес. Але там потрібні вкладення, а у нас такої суми немає. Але він вважає, що цілком можна продати одну квартиру.

Ми з чоловіком середньостатистична звичайнісінька родина з дитиною і без якихось зав’язок в бізнесі. Найуспішніший бізнесмен в нашому оточенні – це сестра свекрухи, яка стриже вдома знайомих і родичів.

Ми з чоловіком працюємо, виховуємо сина, у нас іпотека, яка б забирала у нас все, якби не та сама квартира. Ми її здаємо в оренду і отримуємо хоч і невеликий, але стабільний прибуток.

Квартира це моя, однокімнатна, в якій я жила до весілля. Ми зараз живемо в двокімнатній квартирі, за яку і платимо. Тому мене Андрій і тримає в облозі котрий тиждень, сам він, на щастя, продати квартиру не може.

У чоловіка є друг ще зі шкільних років – Женя. У цього товариша вічно якісь починання, бізнеси і плани. Одні з них якийсь час приносять гроші, якісь провалюються з тріском одразу. Зараз у нього якась чергова ідея, яка “точно вистрілить”, але один він її не потягне фінансово, тому і шукає партнерів.

Звичайно, я розумію бажання Андрія стати бізнесменом і працювати на себе, цього багато хто прагне, але я не впевнена як в його здатності вести бізнес, так і в здатності Жені його розкрутити до кінця. Однак чоловік вважає, що якщо не спробуємо, то потім будемо все життя жалкувати.

На тему продажу квартири ми сперечаємося вже більше місяця. Чоловік показує якісь розрахунки, трясе над головою якимись паперами, які показують перспективність бізнесу, обіцяє, що ми зможемо не тільки іпотеку в найближчий рік закрити, але і купити ще одну квартиру.

– Зрозумій, Жеька б не вкладався в провальну ідею. Він все передбачив, розрахував, порадився зі знаючими людьми – мінімум кожен з нас почне заробляти по мільйону за рік. Ти уявляєш, які це перспективи?

Я ж бачу тільки одну перспективу – втрату квартири. Ось це буде точно, а все інше – ще не факт. Намагаюся пояснити Андрію, що навіть якщо ідея Жені робоча і життєздатна, то вона вистрілить не за один місяць. Нам треба буде чимось платити іпотеку і на щось жити. А у нас вийде, що з доходів залишиться тільки моя зарплата – квартира не оредується, а чоловік не зможе працювати, а буде займатися справами бізнесу.

Але і на це у чоловіка вже є продуманий план – ми переїдемо жити до батьків, а в нашу квартиру тимчасово пустимо орендарів.

– Так, доведеться утиснутися на якийсь час, але потім якось все буде в шоколаді! Хто не ризикує, той не п’є шампанського!

Я ж вважаю, що хто не ризикує – живе довше і спить міцніше. Для мене взагалі дикістю є пропозиція переїхати до батьків і утискатися, коли такої необхідності немає. Ми вже давно не студенти, щоб такі вчинки здавалися нормальними.

– Це дивно, що ми погіршимо наше теперішнє матеріальне становище заради якихось ймовірних в далекому майбутньому перспектив, – намагаюся переконати я Андрія.

Але він тільки киває на Женю і повторює явно його ж слова, що без вкладень бізнесу не буває. Я зазвичай намагаюся в різкій формі не критикувати чоловіка, але тут не витримала і назвала його не дуже розумним. Як можна взагалі йому порівнювати себе і Женю? У того батьки на таких посадах, що хлопець може собі дозволити хоч кожен день такі бізнеси відкривати. А якщо прогорить, то просто продасть одне з авто. А ось якщо ми прогоримо, то залишимося в такій фінансовій ямі, що незрозуміло, коли виберемося.

Свекруха намагалася було мене вчити, що не можна так обрізати чоловікові крила, але я запропонувала їй продати свою нерухомість і переїхати в будинок для людей похилого віку. А Андрій потім розкрутиться, купить квартиру і переселить її назад. Чомусь мама не дуже вірить в сина і від пропозиції з обуренням відмовилася. Посварилися з Андрієм ще й на тему скривджених почуттів його мами…

Не знаю, що буде далі, але поки ніяких просвітів або поліпшень в цьому питанні я не бачу, і як вирішити його миром – теж не знаю. Чи варто таки заради миру в родині довіритися Андрію і погодитися на пропозицію продати мою однушку?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page