fbpx
життєві історії
Навіть поява онука і внучки не пом’якшив серце Ірини Вікторівни. Вона була незадоволена невісткою з будь-якого, навіть дріб’язкового приводу: не так готує, не так складає, не вміє за дітьми доглядати і виховувати їх, не тими ліками лікує дітей. Хоча насправді Неллі була вмілою і старанною господинею. Напевно, інша б на її місці обурилась і дала відсіч. Неллі ж відповідала на всі невдоволення свекрухи без злоби, але наполегливо і терпляче називала її мамою. І ось дивна річ: великих скандалів між ними не було

Свекруха не злюбила її з першого погляду. Навіть ім’я невістки – Неллі – дратувало її. Син познайомився з нею ще до армії, коли вона була шістнадцятирічною дівчинкою – худенькою, більше схожою на підлітка, ніж на дівчину.

Неллі тоді майже не звернула уваги на Андрія і навіть зарозуміло обійшлася з ним, ігноруючи на всіх дискотеках. А після армії Андрій знову зустрів Неллі і більше не хотів її відпускати.

Він приїжджав до сусіднього міста і допізна гуляв з Неллі по осінніх вулицях, а навесні вперше привіз її до себе додому знайомити з батьками. Першим вийшов батько Андрія і з посмішкою почав знайомитися.

Потім вийшла з кухні мати і, стиснувши губи, пильно подивилася на Неллі; кивнула їй головою, що означало «привіталася», представилася Іриною Вікторівною і, демонстративно розвернувшись, знову пішла на кухню. Посмішки від майбутньої свекрухи в цей вечір Неллі не дочекалася.

Навіть поява онука і внучки не пом’якшив серце Ірини Вікторівни. Вона була незадоволена невісткою з будь-якого, навіть дріб’язкового приводу: не так готує, не так складає, не вміє за дітьми доглядати і виховувати їх, не тими ліками лікує дітей. Хоча насправді Неллі була вмілою і старанною господинею.

Напевно, інша б на місці Неллі «вибухнула» обуренням і дала відсіч. Неллі ж відповідала на всі невдоволення свекрухи без злоби, але наполегливо і терпляче називала її мамою. І ось дивна річ: великих скандалів між ними не було.

Неллі приводила доньку вранці до свекрухи і свекра додому, а сама бігла на роботу. Увечері мовчки вислуховувала докори Ірини Вікторівни, а потім погоджувалася повечеряти з батьками чоловіка. Забігала після школи і внучка, тому що до бабусі було ближче ніж додому, іноді залишалася ночувати.

Так минуло п’ятнадцять років, і всі ці роки нелюбов свекрухи до невістки тривала. Це вже був стиль життя Ірини Вікторівною, вічно невдоволеною невісткою, але при цьому обожнює онуків. Так би все і тривало, якби Андрій не захотів раптово розлучитися з Неллі.

Познайомився з жінкою на десять років молодше себе – незаміжньою і без дітей. Рік зустрічався потайки від дружини, потім зізнався в зраді. Через півроку пішов остаточно в нову сім’ю, де народилася дочка.

Неллі навіть не намагалася скаржитися свекрусі, знаючи її характер. Але коли вона приїхала за дітьми, що гостювали у свекрухи і свекра, то побачила в очах Ірини Вікторівни вперше за всі роки розуміння і співчуття. Свекруха перша завела розмову і сказала, що вона повністю на боці Неллі. Вони сіли в спальні на ліжко і наплакались від душі – дві жінки, які ніколи не розуміли один одного.

Андрій не повернувся до Неллі. Але на всіх ювілеях свекра і свекрухи в якості почесної гості завжди була Неллі.

– Мамо, чому так виходить, – запитала якось Неллі Ірину Вікторівну, – знаю, що ви мене ніколи не любили і не пускали в своє серце, а тепер, коли ми з Андрієм розлучилися, у нас з вами з’явилося взаєморозуміння.

– Все пізнається в порівнянні, – чесно відповіла свекруха, – я тільки зараз зрозуміла, що ти для мене найрідніша невістка, яку я легко називаю донькою.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page