fbpx
життєві історії
Навколо мене жінки з України, які не хочуть і не збираються працювати, живуть на соціале, допомогу, порпаються в гуманітарці, з якої одягаються самі й одягають дітей. Їх влаштовує. Мені не зрозуміти. Я так скажу: навіть без знання мови в Німеччині можна заробити 2000 євро з проживанням

Навколо мене жінки з України, які не хочуть і не збираються працювати, живуть на соціале, допомогу, порпаються в гуманітарці, з якої одягаються самі й одягають дітей. Їх влаштовує. Мені не зрозуміти. Їхнє пояснення, чому не йдуть на роботу – не знають мови. Але ж всім пропонують різноманітні курси!

Так, я теж поки що не планую повертатися, але я так скажу: навіть без знання мови в Німеччині можна заробити 2000 євро з проживанням.

Українці, які отримали захист у Німеччині, мають дозвіл на роботу без обмежень. Для цього необхідно зареєструватися в центри зайнятості – Jobcenter.

У посвідченні буде проставлено позначку Erwerbstätigkeit erlaubt, з якою в Німеччині можна працювати практично за будь-якою спеціальністю.

Мінімальна зарплата за законом у Німеччині встановлена ​​на рівні 9,82 євро “на руки”. Починаючи ще з літа, з 1 липня, година роботи коштувала від 10,45 євро. З 1 жовтня – 12 євро на годину. Законодавчо встановлена ​​година роботи – 8 годин на день.

У деяких галузях мінімальні зарплати вищі від цих норм – наприклад, при догляді за немічними чи прибиранні.

На сайті jobaidukraine.com серед вакансій у різних країнах чимало пропозицій для українців і в Німеччині.

Наприклад, біженців запрошують працювати фотографом, знімати весілля чи упаковувати шоколадні батончики на виробництво. Запрошують на полуницю чи в харчому промисловість, кафе й бари.

Мінімальні 1571 євро на місяць можна заробити українкам на прибиранні у готелях або митті посуд у ресторанах. Так зараз роблю я, а до цього влітку на полуницю їздила, у парках прибирала, посуд мила в ресторані.

До слова, медсестрам, на відміну для лікарів, не потрібен спеціальний дозвіл, щоби влаштуватися за своєю професією в Німеччині.

Вакансії з догляду за старими українськими біженцями зі середньою медичною освітою без знання мови пропонують зарплату від 2200 євро з проживанням. З мінімальним знанням мови зарплата для медсестри – 3500 євро.

Самостійно пошукати вакансії можна на різних сайтах. Втім, біженцям найперше варто звернутися за допомогою до Федерального агентства з працевлаштування – мені допомогли саме там.

Тобто хочеш працювати – будеш. І я не розумію наших українок, які їдуть сюди і везуть своїх дітей, що б їх усіх утримували німці, а самим при цьому не напружуватися.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.