fbpx
життєві історії
Не дають спокою багато питань. Чи справді дід переписав заповіт, або щось мутять родичі? Адже питання спадщини вирішується 6 місяців. І якщо ми не заявимо про себе, відповідно, ми в прольоті. Може тому родичі і не хотіли повідомляти нам і відтягували час, щоб через півроку самим вступити у спадок, усунувши прямих спадкоємців? Друге питання: якщо дід дійсно написав заповіт на брата, то, швидше за все, це було зроблено нещодавно, бо цей брат приїжджає рідко

Нещодавно не стало дідуся. Прямі спадкоємці – моя мама і дядько, тобто його діти. Але ми живемо далеко, за півтори тисячі кілометрів. А в його місті живуть родичі: сестри, племінники та інша рідня.

Так ось, про те, що дідуся немає, нам навіть не сказали одразу, все зробили самі. Ми дізналися тільки через кілька днів і то від третіх осіб. Дідові додзвонитися не могли, а родичі говорили, що він в лікарні.

Мама, дізнавшись нарешті правду, поспілкувалася з двоюрідним братом. На що він сказав, що дід сам велів нам не говорити. Дідусь, звичайно, був людиною з дивацтвами, але якось дивно це все ж. А будинок заповів своєму братові, який теж живе від нього дуже далеко. Спілкувалися вони рідко. Ще слова були на останок: робити вам тут нема чого.

Ще уточню деякі деталі. Років 10 тому дідусь сам написав на дітей заповіт. У всіх спадкоємців залишилися ксерокопії. З життя він пішов теж не природньо, але, повторюся, дід був з дивацтвами. Були і образи, і сварки з його боку, не тільки на нас, а на всіх родичів. Тому очікувати від нього можна було всього, що завгодно, і невідомо, кого він любив більше.

Я не буду описувати почуття і емоції. Це інша історія.

Не дають спокою багато питань. Чи справді дід переписав заповіт, або щось мутять родичі? Адже питання спадщини вирішується 6 місяців. І якщо ми не заявимо про себе, відповідно, ми в прольоті.

Може тому родичі і не хотіли повідомляти нам і відтягували час, щоб через півроку самим вступити у спадок, усунувши прямих спадкоємців?

Друге питання: якщо дід дійсно написав заповіт на брата, то, швидше за все, це було зроблено нещодавно, бо цей брат приїжджає рідко. А останній раз він був не так давно. В такому випадку чи можна подати заяву або позов в суд, щоб розібралися в цій справі? З яким умислом приїздив рідний брат дідуся і чому другий так швидко покинув наш світ?..

Ну і взагалі, які повинні бути наші дії в найближчим часом щодо даної ситуації? Мама моя така людина з такими переконаннями, що боротися не буде: ми далеко, не було – і не треба.  Аби спокійно все було. А мені б хотілося розібратися в ситуації. Напишіть свою думку, будь ласка!

Передрук без гпосилання на Ibilingua.com. суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook