fbpx

Не ладиться у мене з тим борщем ніяк. Я його й не готувала особливо ніколи, і мама мене не вчила – у нас в родині борщ не був популярною стравою, ми його майже не їли. Мама вважає його і досі надто багатокомпонентною і некорисною стравою, і тато з нею згоден, тому мама варить лиш супчики. І от я вчора готую борщ, бо Олег попросив, а свекруха, яка живе поверхом вище, стукає у двері, заходить і видає мені: “Олено, ну як з твоєї квартири буряком несе! На всенький під’їзд!” Василина Орестівна підійшла до плити, відкрила кришку каструлі. “Ой, доцю, а що він такий блідий у тебе? Щось ти з буряком цим геть не те робиш”. І – почалося!

Не ладиться у мене з тим борщем ніяк. Я його й не готувала особливо ніколи, і мама мене не вчила – у нас в родині борщ не був популярною стравою, ми його майже не їли. Мама вважає його і досі надто багатокомпонентною і некорисною стравою, і тато з нею згоден, тому мама варить лиш супчики.

І от я вчора готую борщ, бо Олег попросив, а свекруха, яка живе поверхом вище, стукає у двері, заходить і видає мені: “Олено, ну як з твоєї квартири буряком несе! На всенький під’їзд!”

Василина Орестівна підійшла до плити, відкрила кришку каструлі.

“Ой, доцю, а що він такий блідий у тебе? Щось ти з буряком цим геть не те робиш”.

І – почалося!

Але знаєте, я свекрусі вдячна! Борщ у мене вчора вийшов чудовий і чоловік задоволений. А я тепер знаю від мами Тараса всі борщові секрети.

Виявляється, окрім знання, як готувати борщ із буряком, потрібно розбиратися в сортах та видах цього коренеплоду, тому що ваш успіх безпосередньо залежить від його якості.

Бурячок для борщу має бути солодким, соковитим і темно-бордовим. Якщо трапився волокнистий, жорсткий і рожевий овоч, скільки не старайся, толку від нього не буде.

Блідий колір червоного борщу – одна з головних проблем у процесі приготування цієї страви. Щоб вона не виникала, потрібно знати правила, як готувати борщ із буряком. А точніше, як підготувати буряк, тому що від цього залежить смак та запах готового борщику, а також відтінок бульйону, який здатний змінюватись від класичного бордового до помаранчевого.

Борщ, як відомо, можна варити на м’ясному чи овочевому бульйоні. Зазвичай його готують із квасолею. На жаль, часто виходить, що боби встигають розваритись. Це добре, коли ти плануєш зробити страву, схожу на пюре, але в інших випадках хочеться, щоб квасоля залишалася цілою.

Якщо неможливо вгадати, скільки квасоля готуватиметься, відваріть її окремо, а потім додайте в каструлю.

Картопля, цибуля і морква закладають одночасно. Капусту бажано додавати пізніше, коли овочі трохи поваряться, бо картопля може затвердіти від вітаміну С. Зелень, сіль та спеції слід давати за смаком.

Щоб борщ набув яскравого бордово-червоного кольору, столові буряки рекомендується покласти в каструлю останніми у вже приготованому вигляді.

Неочищені буряки можна запекти в духовці при температурі 180 градусів, загорнувши кожен коренеплід окремо у фольгу. На це піде щонайменше година. Охолоджений овоч чистять, нарізають соломкою або труть на великій тертці і змішують з рештою інгредієнтів в останню хвилину.

Цілий коренеплід можна також попередньо відварити до готовності, а потім очистити від шкірки, нарізати-натерти і додати в борщ наприкінці приготування страви.

Почищені буряки можна повністю проварити в бульйоні близько 15 хвилин і вийняти. Потім овочі нарізають і кладуть в каструлю за 5 хвилин до готовності всіх продуктів.

З коренеплоду моя свекруха порадила видалити шкірку та натерти його на великій тертці. Сиру масу помістити у посуд з товстими стінками і залити окропом, щоб вона повністю вкрилася водою, накрити кришкою і відставляють убік. Додатково рекомендується укутати старим рушником.

За 5 хвилин до готовності страви вміст посуду разом із бордовою водою додається до каструлі з борщем.

Подрібнені буряки можна ще заздалегідь протушкувати на сковороді з олією, додавши до неї невелику кількість оцту для збереження насиченого кольору. Оцет рекомендується використовувати яблучний чи винний. Також можна замінити його на лимонний сік. Деякі господині додають до овочів томатну пасту і трохи цукру. Готову масу перекладають до варених овочів.

Буряки в борщі довго варити не варто, інакше вони втратить свій початковий колір- це головний секрет, якого мене навчила мама чоловіка. Те саме станеться, якщо страву повторно перекип’ятити, тому краще його не варити багато і їсти свіженьким.

Ось так. Всім миру, добра і смачного! Поділіться зі мною своїми борщовими секретами – буду дуже вдячна!

З повагою, Олена М.

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page