fbpx

Невістка Соня ну наче та мурка березнева, вже третього народжує. І не хвилюється, не переймається, що дітей треба не тільки народжувати, але і забезпечувати. Сидить-сидить в декреті, на роботу і не думає. У неї діти, вона мати! Нехай чоловік працює і про гроші думає, він же залізний. А Діма мій он на трьох роботах. Коли вони мені  “радісну новину” принесли про те, що третього чекають, я з ним серйозно поговорила. На ньому вже обличчя немає. – Ти після якої дитини зупинятися думаєш? – питаю Соню

Невістка Соня ну наче та мурка березнева, вже третього народжує. І не хвилюється, не переймається, що дітей треба не тільки народжувати, але і забезпечувати. Сидить-сидить в декреті, на роботу і не думає. У неї діти, вона мати! Нехай чоловік працює і про гроші думає, він же залізний. А Діма мій он на трьох роботах себе не жаліє.

Сина я не виправдовую, знаю, що дітей двоє роблять, і його вина теж тут є. Коли вони мені  “радісну новину” принесли про те, що третього чекають, я з ним серйозно поговорила. На ньому вже обличчя немає, блідий, схудлий, кола під очима темні, тому що працює, як кінь.

– Ти ж дорослий мужик, маєш знати. що робити, аби щороку вона не народжувала! Оберігатися треба, якщо вона у тебе від будь-якого пчиха одразу з животом!

Син промимрив, що ось так у них випадково виходить. Ну дитячий садок, їй Богу.

– Ну так її тоді жени до лікаря, нехай робить щось, якщо у неї такі ось моральні принципи і у вас “випадково”!

Діма тільки посміхається гірко.

– Так трапляється, – розводить руками син. – На сто відсотків захисту немає. Ну якщо тільки зовсім до дружині не торкатися, але я ж молодий мужик, цей варіант не для мене.

А я ось підозрюю, що невістка спеціально так робить, щоб удома сидіти. Носить дітей вона переносить легко, одна внучка в старшій групі дитсадка, інша ось пішла в садок тільки-тільки. А тут вже третя лялька на підході. Чим зараз Соня цілими днями займається, я не знаю. Діти в садку, вона вдома, не працює. Але що не зайдеш – завжди безлад і їсти нічого.

Не раз я їй зауваження робила, що у тебе діти, їх годувати нормально треба, а не печеньками і макаронами. А ще чоловік, який багато і важко працює і хоче не лише пельменні магазинні. Але Соня лише дивиться коров’ячим поглядом і все в свою сопілку, що у неї діти, їй складно і ніколи займатися господарством.

Складно їй, а третього народжує. Та й ми з сватами ніколи не відмовлялися з онуками сидіти, поки вони в садок не ходили. Але невістка ж впиралася, “я сама, я ж мати”.

Зараз діти в садочку, а у неї нічого не змінилося – в холодильнику конем гуляй, готової їжі немає, вдома бардак, гори білизни невипраної. Я вже не кажу про прасування, але в машинку закласти так розвісити потім можна ж речі?

– Та що ви все про прибирання? Нам і так нормально. З дітьми в будинку порядку не буває. Я зараз відсипаюся на майбутнє, маленький народиться, знову безсонні ночі.

– Ти після якої дитини зупинятися думаєш? – питаю Соню.

– Та скільки Бог дасть, все мої будуть.

– На Бога сподіватися добре, а своя голова тобі на що, тільки щоб їсти?

– А вам яке діло, у вас не просимо, на свої живемо! Що ви нам вказуєте, скільки дітей заводити?

Ось дивна, не можу просто! Я їй пояснюю, що синові важко, він сам який рік на двох роботах гнеться, живуть вони всі в двушці, що для п’ятьох замало якось. Добре, якщо ще одна дівчинка буде, а якщо хлопчик? Різностатевим дітям потрібні різні кімнати.

– Все б вам остраху наганяти! Всі живуть, і ми проживемо. У тісноті, але дружно, як то кажуть!

– Дивись, заженеш чоловіка на той світ, хто тобі дітей утримувати буде?

– Ну ви ж онуків не покинете, правильно? – Соня мені у відповідь.

Я навіть не знаю, що сказати. Ось впевнена на сто відсотків невістка, що хтось завжди буде її забезпечувати. Вона народжує, на цьому її завдання життєве завершено. А ось вже ростити, забезпечувати – це нехай інші займаються, думають, працюють.

Ще би вона обожнювала тих дітей, проводила б з ними кожну хвилину, розвивала б їх, грала, цілувала постійно. А вона їх в садок зіпхнула при першій нагоді, а вдома мультики включає, щоб вони її не чіпали, не заважали в телефоні сидіти. Мати вона! На язик тільки недруковані рими просяться.

Як третій народиться, треба буде синові підказати зробити одну штуку у спеціаліста. Нехай хоч хтось в їхній родині зупинить цей неконтрольований приріст, якщо у невістки клепки не вистачає.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page