fbpx
життєві історії
Ніколи не думала, що прямо за нашим кордоном – така райська країна! Не знаю, як тепер змусити себе повернутися до чоловіка і батьків, адже я тут стільки плюсів знайшла! Чоловік відправив мене з дитиною у Вроцлав на початку березня, відтоді ми з синочком в цьому прекрасному місті

Ніколи не думала, що прямо за нашим кордоном – така райська країна! Не знаю, як тепер змусити себе повернутися до чоловіка і батьків, адже я тут стільки плюсів знайшла!

З міркувань безпеки чоловік відправив мене з дитиною у Вроцлав на початку березня, відтоді ми з синочком в цьому прекрасному місті.

Життя у Польщі позитивне з різних причин. Іммігранти та корінні поляки тут мають практично рівні права.

У іноземних громадян є можливість працювати в Європі та отримувати гідну зарплату, здобути освіту і навіть відкрити власний бізнес у будь-якій сфері. Офіційні державні структури надають усіляку підтримку у цьому питанні, особливо українцям. Країна видає дозволи працювати терміном від 6 до 12 місяців.

Життя в Польщі стабільне та помірне. Поляки впевнені у завтрашньому дні, тож можуть дозволити собі будувати плани на роки вперед.

Особливо привітно в цій державі зустрічають і приймають гостей, які мають польське коріння. Після нескладних бюрократичних маніпуляцій представники цієї етнічної групи мають можливість отримати карту поляка – документ, що дає право на численні пільги, включаючи дозвіл на проживання в ЄС. А у мене прабабуся була, як виявилося, полькою.

Насичене та цікаве життя та роботу в Польщі можна поєднувати, бо роботодавці пропонують хорошу оплату за неповний робочий день.

Польща – відносно недорога країна для проживання, порівняно з іншими державами Європи. Витрати переважно залежить від міста.

Умови життя у Польщі приваблюють словаків, німців, українців та литовців. Ця країна пропонує гідні умови життя для мешканців та іноземних громадян.

У Польщі є все необхідне для хорошого життя. Ціни на продукти харчування набагато нижчі, ніж в інших країнах ЄС. Витрати харчування коливаються не більше 25-40% від доходу. Середній мешканець країни витрачає на повсякденні потреби до 1000 євро на місяць. Вартість життя в Польщі повністю виправдана якістю послуг та товарів, які надаються.

Порівняно з іншими країнами ЄС, житло тут є відносно доступним. Оренда скромної квартири у великих містах у середньому тримається на рівні близько 200 євро, а комунальні платежі становлять близько 25% мінімальної заробітної плати.

Добре організована система освіти дозволяє розраховувати на отримання знань високого рівня. Медичне обслуговування в Польщі є платним, але при оформленні страховки кожен житель країни отримує право на першокласне медичне обслуговування.

Польща – держава, де переважає етнічна однорідність. Однак після вступу до Європейського Союзу вона стала особливо привабливою для іммігрантів із усього світу.

Влада намагається допомогти мешканцям усіма можливими способами. Уряд підтримує програми соціальної допомоги як для мешканців країни, так і для іноземців. особливо зараз надається підтримка Україні.

Місцеві жителі терпимо ставляться до іммігрантів із колишнього Радянського Союзу та інших країн. Тож тких тут працює дуже багато.

Поляки пишаються своєю країною, дбайливо ставляться до своєї мови, культури та традицій. Деякі досі здатні натхненно станцювати мазурку чи полонез, а кожен третій вразить знанням народних пісень.

Найбільшою цінністю для них є сім’я, а робота стоїть на другому місці. Потім йдуть релігія, політика, відпочинок та друзі.

Жителі Польщі – дуже врівноважені люди. Вони дуже цінують і люблять волю. Це підтверджується вихованням дітей. Ці люди завжди дають своїм дітям право вибирати все.

Поляки дивують своїм гумором. Вони люблять розповідати анекдоти про себе, щоб їх ніхто не випередив. Вони завжди виходять зі складної ситуації з честю, тому що будь-яку незручну ситуацію вправно перетворюють на жарт. Жодна політична постать чи ситуація неспроможна уникнути їх влучного сарказму.

Польща багата на фестивалі та свята. Святкування в країні не припиняються цілий рік. Місцеві жителі – любителі театру, і ціни на квитки є цілком прийнятними. Щорічно у різних куточках країни проводяться фестивалі пісні та кіно, ярмарки та виставки.

Поляки – дуже гостинний та мирний народ. У польських державних організаціях працюють стримані та компетентні фахівці, які мають на меті допомогти зацікавленим громадянам. Я для себе визначила такі місцеві плюси:

Стабільна політична та економічна ситуація;

Лояльне ставлення до іноземців з боку влади та мешканців, підтримка українців на дуже високому рівні;

Помірна вартість проживання та харчування порівняно з іншими країнами ЄС;

Красива природа та сприятлива екологічна обстановка;

Хороше соціальне забезпечення та адекватне оподаткування;

Подібний до нашого менталітет і подібна мова;

Прекрасна інфраструктура та високий рівень освіти;

Зручне географічне розташування та якісні дороги;

Смачна та недорога їжа;

Відмінні умови для створення та ведення бізнесу.

Саме тому я хочу, коли можна буде, забрати сюди й чоловіка. Але Рома й мої батьки дуже хочуть щоб ми з малим повернулися. Як бути – поки що не знаю.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com