fbpx
Економіка
Нові тарифи: скільки українцям доведеться платити за комуналку влітку

У деяких містах українцям у результаті рішення НКРЕКУ вже в цьому місяці доведеться заплатити більше за холодну воду. Також подорожчала і гаряча вода.

Крім того, як кажуть експерти, в результаті подорожчання імпортного палива уряду рано чи пізно доведеться підняти тариф на газ для населення.

Як подорожчала холодна вода:

  • “Київводоканал” – з 13,77 до 15,79 гривень за куб
  • “Львівводоканал” – з 10,49 до 13,41 гривень за куб
  • “Рівнеоблводоканал” – з 13,38 до 15,84 гривень за куб
  • “Дніпроводоканал” – з 12,45 до 13,32 гривень за куб
  • “Хмельницькводоканал” – з 11,49 до 13,91 гривень за куб

Як подорожчала гаряча вода:

  • “Теплокомуненерго Маяк” (Вінниця) – з 78,23 до 80,62 гривень за куб (з полотенцесушкою)
  • “Вінницяміськтеплоенерго” – з 73,03 до 74,42 гривень за куб

Частину газу Україна імпортує з Європи, при цьому тариф на блакитне паливо формується згідно з імпортним паритетом.

Як пояснили в Міністерстві економрозвитку, тариф для населення визначається за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка Нафтогазу.

У травні минулого року, коли Кабмін прийняв рішення переглянути тариф на газ, тисяча кубометрів імпортного блакитного палива коштувала 185 доларів, цю цифру і використовували у формулі при розрахунку тарифу для населення.

Згідно з проектом бюджету на 2017-й, тисяча кубометрів імпортного газу коштуватиме 245 доларів. Крім того, зріс і курс долара – газ купують у доларах, а продають у гривнях.

Читайте також: ЩЕ ОДИН УКРАЇНЕЦЬ ПОМЕР ВІД БOТYЛIЗМY

Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук впевнений – уряду доведеться в наступному році знову підвищити тариф на газ.

Як підрахував екс-начальник Управління по зв’язках з громадськістю “Нафтогазу” Валентин Землянський, газ, згідно з формулою Кабміну, в наступному році коштуватиме 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень).

У той же час Юрій Корольчук впевнений, що економічно обґрунтований тариф на газ зросте в наступному році на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).

“Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не зросте, це означає тільки одне – ринок і надалі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету”, – розповідає Юрій Корольчук.

Джерело.