fbpx

Ну і не знаю я, чому всі так вихваляють США і рвуться сюди. Ми тікали з Сумщини, нам допомогли сюди виїхати. Але тепер я дуже хочу додому і жалкую, що не поїхали десь ближче, в Польщу чи Німеччину. Ну ось приміром, медицина. Навіть собака має її мати! Багато витрат і високі ціни, навала безхатьків. Уявіть що це сім’я з 3 осіб, де працює тільки тато. На мою думку, це неправильно. Переїхали ми на околицю Лос-Анджелесу. Задоволення не з дешевих. Ніде пішки пройти

Ну і не знаю я, чому всі так вихваляють США і рвуться сюди. Ми тікали з Сумщини, нам допомогли сюди виїхати. Але тепер я дуже хочу додому і жалкую, що не поїхали десь ближче, в Польщу чи Німеччину.

Як і будь-яка інша країна, Америка не є ідеальною, є недоліки в системі країни, які ускладнюють життя.

Перша з них – медицина. Так, вважається, що система охорони здоров’я в США – одна з найкращих у світі, але водночас до потрібного лікаря потрапити дуже непросто.

Якщо ситуація не критична, на зустріч з лікарем можна чекати кілька місяців, а то й півроку.

Кожен повинен мати медичну страховку. Навіть собака. І це не жарти! Звідси теж мінус: ти не можеш піти до будь-якого лікаря. Спочатку потрібно перевірити, чи приймає цей лікар твою страховку.

У США багато витрат та досить високі ціни. Рахунки за квартиру, послуги, продукти, покупки… Якщо працює одна людина в сім’ї, досить важко все це покривати.

Для комфорту потрібно отримувати хоча б 4000-5000 доларів на місяць. Тоді як стандартна зарплата у людини, яка нещодавно прибула тут близько 2500 доларів на місяць. Тобто, якщо працюють обидва, то в принципі ще нормально.

А ось уявіть що це сім’я з 3 осіб, де працює тільки тато, а мама в декреті та маленька дитина. До речі, про декрет. Із ним там складно. Декрет триває 3 тижні. І працюють жінки до останнього дня перед нарордженням малюка. На мою думку, це неправильно!

Люди у США живуть у кредит і дуже бояться втратити роботу, як я встигла помітити. Багато хто не справляється зі складнощами і постійно використовують якісь засоби з аптек, щоб залишатися продуктивними і працювати ще більше.

З мінусів хочеться згадати і про менталітет людей. Тут хтось може погодитися зі мною, хтось ні, але це наше спостереження, а переїхали ми на околицю Лос-Анджелесу. Американці, безумовно, мають свої позитивні якості. Принаймні ті ж короткі розмови short talks.

У них прийнято базікати з незнайомими. Оскільки в них заохочується комунікація, то соціальна посмішка при зустрічі завжди засяє на їхніх обличчях. Але не встигне опонент від тебе відвернутися, як ти помітиш різку зміну настрою та міміки. Причому кардинально! Мені здається, краще бути щирими, без цих масок.

Вони просто не звикли говорити правду в обличчя, бо це вважається поганим вихованням. Причому радикально не заведено!

Іншими словами, лицемірство, приховування та фальшиві посмішки й емоції цінуються набагато вище за щирість і вміння брати на себе відповідальність за сказане.

Уявіть, яка прихована негативна енергія всередині цих людей. Можливо, саме тому вони голосно розмовляють у громадсь

Мені,як психологу, бачких місцях та часто втручаються у твій особистий простір – відіграти свою потребу у внутрішній розрядці! Принаймні мені, як психологу, бачиться саме так.

Ще я ніяк не звикну до того, що у магазині чи кафе всі ціни вказані без урахування податку. У кожному місті чи штаті, і навіть у районі свій встановлений податок.

Наприклад, у Лос-Анжелесі це близько 10% вартості. Щоразу ти платиш на касі на 10% більше, ніж зазначено у ціннику. А якщо це послуга, ресторан чи таксі, ще й 15-20% чайових! А якщо я не маю такої фінансової можливості?

Будь-яка косметична процедура в США – задоволення не з дешевих. Стрижка у пристойному місці коштує 50 доларів та вище. Фарбування, мелірування – від 150 доларів, чищення обличчя від 100, манікюр 25 і так далі.

Але якби воно того варте! Але ж ні.

Манікюр із нафарбованою кутикулою, твоє волосся зовсім не те, що ти показала на картинці і пояснила перукарю, і чищення обличчя без розпарювання – звичайна для Америки справа. Хороші майстри тут нарозхват, та й цінник у них високий.

Окрема проблема – безхатьки. Незважаючи на високий рівень життя, безпритульних у США дуже багато, особливо у великих містах! І поводяться вони, м’яко кажучи, дуже некоректно.

Якщо говорити про освіту, то тут вона досить дорога. Незважаючи на те, що США вважають економічно розвиненою країною, 78 % населення не мають вищої освіти.

Багато хто собі просто не може дозволити навчання в університеті через фінансове становище. Тут немає безкоштовної освіти, правда, є гранти на навчання.

У невеликих містах погано працює громадський транспорт. А у великих містах складно із тротуарами, ніде пішки пройти. Тепер зрозуміло, чому так багато американців на машинах?

Та й їжа досить своєрідна – багато цукру, солі, напівфабрикатів, фастфудів. Не дивно, що в США багато повних і не зовсім добре почуваються у фізичному плані корінні американці.

Якось так. Звичайно, позитивного теж багато, але я вирішила розповісти саме про мінуси. Тим, хто мріє про життя в Амереці, не варто про них забувати.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page