fbpx

Ну й чудні вони, ці шведи! Чому не можна бути, як нормальні люди? Ми з чоловіком пенсіонери, виїхали з Києва до знайомих у Швецію. У Київ прибули зі Сходу в березні, але належної підтримки не отримали, дітей і родичів ми не маємо.У всій країні користуються загальними пральнями, так що ще та заморочка. У країні проблема з готівкою. Не можна забирати останню булочку зі столу – подивляться косо

Ми з чоловіком пенсіонери, виїхали з Києва до знайомих у Швецію. У Київ прибули зі Сходу в березні, але належної підтримки не отримали, дітей і родичів ми не маємо.

Живемо тут і дивуємося. Ну й чудні вони, ці шведи! Чому не можна бути, як нормальні люди?

Є певні дива життя в Швеції, до яких наша людина звикає насилу.

Хоча визнаю, Швеція, поза всякими сумнівами, – країна цікава та самобутня. Але я хочу навести кілька фактів про цю країну, які можуть здивувати. Овіяна ця земля деякою кількістю різних легенд. Ось як мешкають сучасні вікінги.

Тут бережуть природу, стежать за якістю повітря, безкоштовно навчають своїх студентів та можуть похвалитися передовою медициною.

Країна досить приваблива для різних повіс і гультяїв, які люблять пожити то там, то там, а то й залишитися тут назавжди. Але скрізь є нюанси.

Перше, із чим нам довелося зіткнутися, це з відсутністю друзів. Шведи не найкомпанійські люди, щоб заслужити довіру місцевих, може знадобитися чимало часу. Найкращий варіант налагодити хоч якісь приятельські стосунки – це знайти соратників з хобі чи спорту. Спільна справа зближує.

Але які з нас зараз спортсмени в такому віці? Та й не собачники ми, і мови не знаємо. Тому й спілкуємося тільки з нашими старими знайомими, але вони такі ж некомпанійські, як і шведи, бо прожили тут вже багато років.

Взагалі шведи мовчуни та сором’язливі за натурою. Вони швидше завалять тебе гнівними листами та повідомленнями, ніж скажуть прямо в обличчя, що ти погана людина.

У Швеції не прийнято запитувати про сім’ю, роботу та гроші – це в них нетактовність. Не тут треба дивуватися, якщо всі мовчати навіть під час дружньої зустрічі. Це нормально для них, а от нам дивно.

За нерухомість тут доведеться викласти кругленьку суму. Особливо в Стокгольмі, де самі шведи кілька років чекають у чергах свої квартири.

У всій країні користуються загальними пральнями. У кожній власні правила і розпорядок, так що ще та заморочка.

Дуже педантична країна. У Швеції магазини та банки працюють лише до певного часу. Там теж люди і також хочуть рівних умов – такий у них підхід. У країні проблема з готівкою, всюди розраховуються лише банківською карткою.

Шведи пунктуальні педанти, тому приходити раніше чи пізніше за призначений час — моветон. Просто кругом треба приходити вчасно. Ще у шведів прийнято все планувати, і якщо ти захочеш дізнатися, чим твої товариші збираються зайнятися в цей час через місяць, то, швидше за все, вони зможуть відповісти, як воно буде.

А що мені сподобалося, так це що в офісах у них обов’язки розподіляються порівну на всіх. Там цілком можна застати боса, який миє посуд після решти. Просто прийшла його черга. Так нам розповіла дочка нашої приятельки.

Шведи люблять радитись, вислуховувати думку кожного і можуть провести зустріч із приводу того, як зменшити кількість зустрічей.

До речі, номери телефонів та імейлів у них знаходяться у відкритому доступі і ні в кого не потрібно запитувати дозволи, щоб їх отримати.

Подобається нам те, що шведи – великі любителі погуляти на свіжому повітрі і приділити час сім’ї. Тому мало хто з них затримується в офісі довше, ніж на шість годин.

Усі землі, крім присадибних ділянок та земель стратегічного призначення, мають відкритий доступ і не має значення кому належать. Можна запросто влаштувати пікнік будь-де, тільки обов’язково за собою прибрати.

Ну і про дітей. Фізичне покарання дітей законодавчо заборонено у Швеції аж із 1979 року. До дітей ставляться дуже трепетно ​​і демократично, ніхто не заборонить їм балуватися на майданчику, адже він саме для цього і створений, а батьки мають безліч пільг з догляду. Нехтувати відпусткою, якщо дитина захворіла, значить викликати загальне несхвалення. Такого вчинку тут не оцінять.

Кухня у них – ще той квест. Шведи мають спеціальний дерев’яний ніж для масла. Потрібно дочекатися своєї черги і в жодному разі не залишати його біля своєї тарілки, оскільки цей ніж спільний. Не варто брати ним та іншу їжу. Не можна забирати останню булочку зі столу, подивляться косо. Те саме стосується бутерброду або печива.

А ще в Швеції так люблять різнокольорові шкарпетки. В будинки і квартири не прийнято заходити у черевиках та чоботях, їх залишають на порозі. А ще ми зауважили, що будь-яке підвищення тону сприймається шведами негативно. Навіть якщо ми просто говоримо одне з одним чи ти смієшся від радості – вони можуть подумати, що ти з якоїсь причини злий.

Життя у Швеції може здатися прісним і дивним. Спершу. А потім, звичайно, звикаєш. Якщо і ви зараз тут, або ваші діти чи знайомі – напишіть у коментарях про інші аспекти, яких ми ще не знаємо, з чим ще не зустрілися. Нам було б цікаво почитати!

Всім миру!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page