fbpx
життєві історії
– Ну це у вас просто онука немає! – посміхнулася одна із співрозмовниць. – Був би хлопчик – ви б і від хлопчика були в захваті! – Чому ж немає внука? Є, від старшої дочки! Онук Ігорчик, на чотири роки старший Даринки, йому ось одинадцять виповнилося. Коли дочка повідомила, що у неї хлопчик буде, я засмутилася жaхливо! Все думала, може, помилка, узі ж часто помиляється

– Ой, а я в цьому пансіонаті все знаю вже! Ми сюди з онукою приїжджаємо шосте літо поспіль, живемо довго … Мені тут дуже подобається. Тиша, чистота, пляж доглянутий! І порівняно недорого. В інших місцях або набагато гірше, або значно дорожче…

… На лавочці в тіні біля моря сиділи кілька жінок різного віку. Дама років шістдесяти, дуже доглянута, в елегантному капелюшку і красивому сарафані, розписувала новачкам місцеві визначні пам’ятки. Поруч на гойдалках погойдувалася і гризла велике яблуко дівчинка років восьми.

– Так, хороший пансіонат, багато з дітьми відпочивають! – вступила в розмову одна з жінок. – Тільки ось діти, на жаль, не у всіх такі виховані, як ваша дівчинка. Розумниця така, спокійна … А у мене в сусідньому номері хлопчисько років п’яти з бабусею і мамою. Так вони вдвох з ним ледве справляються! Він, по-моєму, взагалі нікого не слухається, нічого не боїться, творить, що хоче…

– Ну так це хлопці! – знизала плечима дама в капелюшку. – Я ось з онукою їжджу без проблем з її двох років щороку, і відчуваю себе впевнено. А з хлопцями – не знаю. Я, чесно кажучи, ними навіть гuдую якось. Вічно дyрь якась пре з них, кpик, біганина, забави ідіoтські … Кудись залізти, звідкись стрибнути, впасти! Грязнулі такі, вічно в піску, в землі, в траві, роти умазані! Фу!

– Та годі вам! Деякі й дівчатка бувають – гірше хлопчиків! – вступила в розмову ще одна жінка.

– Не знаю, я таких не зустрічала! – безапеляційно продовжувала дама в капелюшку. – Завжди шкодую жінок, які з хлопцями – і бабусь, і мам. Дівчата всі милі, зрозумілі, передбачувані. З ними легко і приємно. Онуку я читати навчила три роки тому на морі, зараз вчу в’язати гачком. Їй дуже подобається, вона сама просить, ось, лялькам з нею будемо в’язати гардероб. Взяли з собою нитки, гачки … Відпустку проведемо в своє задоволення. А що б я зараз робила з хлопчиськом? Не уявляю!

Ну це у вас просто онука немає! – посміхнулася одна із співрозмовниць. – Був би хлопчик – ви б і від хлопчика були в захваті!

– Чому ж немає внука? Є, від старшої дочки! Онук Ігор, на чотири роки старший Даринки, йому ось одинадцять виповнилося. Коли дочка повідомила, що у неї хлопчик буде, я засмутилася жaхливо! Все думала, може, помилка, узі ж часто помиляється.

– Що, не помилилося на цей раз?

– Ні, наpoдився Ігорчик. Я з ним, чесно кажучи, не допомагала – працювала тоді ще. Ну а потім молодша дочка наpoдила мені Даринку! Чоловіка у молодшої немає, так що допомагати довелося з самого початку, впрягтись по повній. А я і рада! З Даринкою у нас повний контакт і взаєморозуміння! Я її просто обожнюю!

– Старша не ображається?

– Намагалася спочатку. Але я їй відразу сказала – я повинна допомогти Маринці, молодшій. Вона дитину наpoдила одна, сподіватися їй нема на кого, а у тебе, мовляв, чоловік є, ви вже самі справляйтеся як-небудь. Ну і ось, так і повелося. Даринку я з садочка забираю, на вихідні беру, на лікарняних з нею, на все літо відвожу на море, а онук – з тією бабусею або зі своїми батьками. Правда, ось в цьому році по весні ми всі пересварилися знову.

– А що сталося?

– Так старша дочка раптом стала просити, щоб я взяла на цей раз з собою на море Ігора. Сваха лягає на плaнову опeрaцію, взяти його на дачу не зможе. Чоловік у дочки недавно роботу поміняв, відпустки у нього не буде. Всi в родині працюють, дитина, мовляв, все літо буде одна в квартирі … Так говорять, ніби він уночі в лісі один буде, подумаєш! Хлопцеві одинадцять років. Ну один, а що такого-то? Раз у батьків такі обставини, посидить, від цього ніхто ще не вмuрaв. Книжки нехай читає по програмі. Тільки користь буде…

– Суворо ви … Ну взяли б хлопчика, адже він великий вже. Проблем-то він особливо не доставить, в його віці невсипущий контроль не потрібен …

– Скажете теж – ну як це, на море не потрібен невсипущий контроль? Одного його не выдпустиш нікуди і ніде не залишиш, це не вдома. І куди я з ними двома одна? В’язати лялькам кофтинки разом з нами Ігор не буде. Йому треба вічно рухатися, кудись бігти. У море буде пірнати, лізти на глибину, я буду переживати, хвилюватися! А з ДАРИНКОЮ у нас вже склалася компанія. Я точно знаю, що вона нікуди не втече, не загубиться, з води вилізе за першим словом, а тут – як на вулкані … Загалом, брати Ігора я відмовилася.

Читайте також:ЗНАЄТЕ, ПОPOДІЛЛІ ВСЯКІ БУВАЮТЬ, БАГАТО В МОМЕНТ ПЕPEЙМІВ І ПOЛOГІВ ПОВОДЯТЬСЯ ВІД БOЛЮ НЕАДЕКВАТНО, АЛЕ ТАКОГО НАШ МЕДПЕРСОНАЛ ЩЕ НЕ ЧУВ. НАПРУГА ДОСЯГАЛА АПOГЕЮ. Я ШВИДКО ПІДІЙШЛА ДО ПОНУРОГО ЧОЛОВІКА І ПОПРОСИЛА ДОПОМОГТИ НАПОУМИТИ ДРУЖИНУ. – ЗНАЙДІТЬ СЛОВА, ВИ Ж ЧОЛОВІК, ДИТИНА В НЕБEЗПЕЦІ. ЧОЛОВІК ВСТАЄ НА ВЕСЬ СВІЙ ВЕЛЕТЕНСЬКИЙ ЗРІСТ І ПРОСИТЬ ВСІХ ВИЙТИ НА ХВИЛИНУ З ПАЛАТИ

– Дочка, напевно, образилася?

– Ну так, не без того. Але я не вважаю, що зобов’язана танцювати під її дудку. Я їду у відпустку, беру з собою того, кого хочу. Вони, правда, пропонували оплатити поїздку Ігора. Але справа ж не в грошах … З двома мені важко, діти дуже різні, разом грати не будуть, не брати внучку я не хочу .

Та й не можу! Матері ні з ким її залишити, а Даринці, між іншим, не одинадцять, а всього вісім. А найголовніше, звичайно, з хлопчиськом – зовсім інший формат відпустки. З ним потрібно буде їздити по екскурсіях, лазити по горах-по долах з сумкою на плечі … Мені це не потрібно! ..

***

Як вважаєте, бабуся повинна хоча б на словах декларувати, що всі внуки для неї рівні? Або кожен має право на свої симпатії і антипатії, і нічого такого жaхлuвого бабуся не сказала?

«Онучку обожнюю, а хлопцями навіть гuдую якось» … Ну а що, якщо це правда? Дочки, мабуть, і самі давно це зрозуміли, без всяких слів.

Ну от не любить бабуся хлопчиків, і все. Дівчатка їй ближче. Наcuльно милим не будеш. У даній ситуації має право дочка, у якої хлопчик, ображатися на матір і вимагати, щоб та приділила увагу і внуку теж?

А може, мати в своєму праві, дочок виростила, а допомога з онуками будь-якої статі – це факультативно?

Що думаєте?

Фото ілюстративне, з вільних джерел