fbpx
життєві історії
Обох дітей, сина і доньку, які вже створили свої родини, я вмовляю не народжувати дітей, а жити для себе. Що в світі оно коїться, а в Україні зокрема? А яка екологія? Взагалі не зрозуміло, куди наша цивілізація котиться. Тобто, якраз зрозуміло, і перспективи – не райдужні

Ну дійсно, невже обов’язково народжувати дітлахів, продовжувати рід? Вважаю, що в сьогоднішніх реаліях без цього цілком можна обійтися.

Так, мені теж хотілося б рідних онуків, але не так, що аж кінець світу. В мене, зрештою, були свого часу маленькі діти, які вже виросли, а зараз іноді разом з сестрою няньчимо її двох онуків. У мене є чоловік, рідні, друзі, мама – спілкування мені особисто вдосталь.

А обох дітей, сина Марка і доньку Юлю, які вже створили свої родини, я вмовляю не народжувати дітей, а жити для себе.

Що в світі оно коїться, а в україні зокрема? А яка екологія? Взагалі не зрозуміло, куди наша цивілізація котиться. Тобто, якраз зрозуміло, і перспективи – не райдужні і необнадійливі.

Тому я і переконана (до речі, чоловік теж розділяє мою думку), що зараз такий час, коли можна й треба пожити для себе замість того, щоб наповнювати планету новими людьми, прирікати їх на невідомо що.

Треба заробляти, подорожувати по можливості, відпочивати якнайбільше, піклуватися один про одного, спілкуватися з друзями, рідними. Ми ось тільки зараз з чоловіком зрозуміли смак такого життя. Діти виросли, і ми нарешті можемо дозволити собі жити для себе.

Ви можете подумати, що я просто не хочу в майбутньому допомагати дітям з їхніми дітками, але це не так, я дійсно притримуюся описаної думки.

Свою точку зору я пояснила вище. Намагаюся донести її сину й дочці, але не знаю, чи послухають. Хоча дочка і говорить, що теж так само вважає, як і я, та навряд чи зять і його рідня підтримають таке рішення. Та все ж я думаю, що тут тільки право молодих вирішувати – ставати батьками, чи ні.

Правда, ніхто з близьких не розуміє мого небажання мати онуків, думають, що я просто не хочу бути бабусею, крутять пальцем біля скроні, коли чують мої аргументи.

Але я дійсно не думаю, що в наш час конче треба приводити на світ нових людей, особливо, враховуючи сьогоднішні сумні події в Україні через нашого “сусіда.”

Мені здається, зараз якраз той період, коли людям потрібно берегти й цінувати одне одного, нашу планету, а не намагатися ще збільшити кількість людей в світі. Всім дякую за увагу, миру й добра!

Автор – Олена К.

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page