fbpx
життєві історії
Ольга зітхнула. Так. вона завжди вважала невістку Катю поганою господиною, не вартою її дорогоцінного синочка. Але тепер вона твердо вирішила переконати Максима не розлучатися – мала вагомі причини. Дорогою вона щебетала про те, як Ольгин син-рятувальник Макс радів малюванню та поїздці в гори і на полонину Кринта

Ольга зітхнула. Так, вона завжди вважала невістку Катю поганою господиною, не вартою її дорогоцінного синочка. Але тепер вона твердо вирішила переконати Максима не розлучатися – мала вагомі причини.

Ольга вирішила відвідати сина з невісткою, коли поїхала до міста на ринок. Вона рідко приїжджала, адже дорога була зовсім неблизька.

Катюша зустріла її радісно, ​​обійняла на порозі та запросила на кухню. У помешканні подружжя сина і невістки було трохи сумбурно, втім, як і завжди. Катя не вирізнялася акуратністю.

Ольга не розуміла, як її син-акуратист примудрився вибрати таку неохайну дружину. На кухні гора немитого посуду завжди, у кімнаті бардак, у комору взагалі краще не заглядати. Про це міркувала жінка, поки Катя мила чашки для чаю. Максима вдома не було, мабуть, ще не встиг повернутися з роботи. Він рятувальник, у такі часи, як зараз настали в Україні, постійно на роботі.

Катя розповідала про щось, поки готувала чай і шукала печиво в тумбочці. Ольга вслухалася і зрозуміла, що невістка розповідає про минулі вихідні. Катя з Максом їздили в гори та чудово провели час. А кілька тижнів тому вони разом сходили на арт-терапію. Невістка вигукнула, що у чоловіка вийшли чудові малюнки, і побігла за ними до кімнати.

Дорогою вона щебетала про те, як Макс радів малюванню та поїздці в гори і на полонину Кринта. Додала, що чоловік дуже втомлюється на роботі і частенько приходить додому роздратований і не в настрої.

– Ви ж знаєте, як у нього буває, – з посмішкою закінчила Катя, повернувшись до кімнати.

– Так, у Макса дуже непростий характер, а зараз всім у десять разів важче.

Ольга раптово згадала, як не просто було із сином у дитинстві. Вона намагалася виховувати його за всіма правилами, приділяла багато уваги, але не балувала. І все ж таки Макс виріс непростою людиною, у якої настрій міг впасти до рівня плінтуса дуже швидко. За молодості їй хотілося плакати, настільки складні бували моменти у вихованні сина.

Однак вона щиро любила Максима, хоч і не схвалювала його шлюбу з Катею. Справа в тому, що Ольга познайомилася з Катериною набагато раніше за Макса. Дівчина жила у гуртожитку, яким керувала жінка.

Ольга одразу помітила неохайну студентку. Хоча Катерина начебто й не спеціально такою була. Бувало, скажеш їй прибрати, так вона одразу все по місцях розпихає, пил змете. А потім знову за старе. Така вже людина була.

Однак полюбив її чистолюб Максик саме Катюшу. І одружився з дівчиною, хоч мама і була проти. Ольга навіть на весілля не прийшла, пригадується їй. І лише через три роки почала вона заглядати до сина додому, щоразу дивуючись тому безладдю, яке панувало у квартирі молоді. Ось тільки вона нічого не говорила, не любила втручатися у чуже життя.

Ольга побалакала ще трохи з невісткою і збиралася додому, не дочекавшись сина. Катя схаменулась, що гостя йде з порожніми руками, і віддала тій баночку з варенням, яке їй батьки передали. Свекруха відмовлялася, але потім взяла гостинець. Сівши в автобус, вона задумливо крутила в руках подарунок і розмірковувала про своє…

Через тиждень раптово приїхав Максим. У дверях Ольга помітила, що біля ніг сина стоїть велика валіза.

Виявилося, що син з дружиною посварилися. Це здивувало матір, адже наскільки вона знала, пара практично ніколи не сперечалася навіть. Однак цього разу Макс настільки розсердився на дружину, що вирішив подати на розлучення.

Нещодавно його підвищили на роботі, дали нове звання. Нова посада була дуже серйозною, потрібно було часто зустрічатися із начальством різного рівня, а тому дрес-код був обов’язковим. Ось тільки Катя вже вкотре забувала почистити його костюм!

Мама уважно слухала обурення сина та згадувала його батька, з яким давно розійшлася. Причиною розлучення став безмірний егоїзм чоловіка. Після народження сина Ользі довелося самій робити ремонт, поки чоловік збирався з друзями після роботи. Той хотів затишку, але допомагати не бажав. Ось і зараз вона в сині бачила відлуння вдачі його батька. Зібравшись із духом, Ольга відповіла Максиму:

– Послухай мене, синку. Катя терпить твій характер, нехай вона і не найохайніша жінка. Можливо, ти знайдеш когось більш господарського. Ось тільки не факт, що та,нова зможе витримати твої перепади настрою, коли ти не в гуморі після важкого дня. Коли ти вирішив одружитися, то чудово знав, що вибрав не найохайнішу наречену. Але тебе це не зупинило. А щодо костюма твого, ну так сам його випрай і випрасуй! Твоя дружина працює так само, як і ти, чому вона має цим займатися?

Макса приголомшила і спустила на землю відповідь мами. Він сподівався, що вона всіляко підтримає його рішення про розлучення. Побурчавши, він ліг спати. На ранок син підійшов до матері і вибачився. Визнав, що мати виявилася цілком правою. Утихомирений, він поїхав додому, до дружини.

І родиною, адже була неділя, вони вирушили до храму, а потім на кілька годин – в гори.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.