fbpx
життєві історії
Опинилися ми з чоловіком і чотирьма дітками у Нью-Йорку. Не буду розповідати, якою була сюди наша дорога з Бородянки. Через пів року ми вже помічаємо дивні речі. Але все це, що я описала – лиш цікаві деталі й спостереження, і ніяк не нарікання

Опинилися ми з чоловіком і чотирьма дітками у Нью-Йорку. Не буду розповідати, якою була сюди наша дорога з Бородянки. Складною, але ми справилися.

Усім відомо, що Нью-Йорк – одне з найвідоміших міст Америки та світу в цілому. Саме його ми бачили у безлічі культових фільмів, серіалів та музичних кліпів. У цьому величезному мегаполісі, здається, мріє побувати майже кожен. А ми тут опинилися мабуть вже на ПМП. Але чи таке гарне життя у Нью-Йорку?

Через пів року ми вже помічаємо дивні речі певні недоліки цього місця. Наприклад, є особливості американських квартир, до якими не вдається звикнути.

Ми, приміром, звикли, що вікно можна відкрити навстіж, щоб добре провітрити простір. Особливо це актуально у спекотні літні дні. Але в США таке задоволення мало хто може собі дозволити. Тут віконна рама, як правило, піднімається нагору. І то не завжди до самого верху. При цьому вікно можуть ще закривати жалюзі.

З цієї ситуації американці виходять за допомогою кондиціонерів, які, до речі, зазвичай допотопні у житлі, яке орендується. Ну от в такому якраз, як живемо ми.

Наступний момент. Я полюбляю дуже частенько пити чай. Але невдовзі мене здивувала відсутність чайників в американських квартирах. Звичайно, за бажання його можна купити в магазині. Купили. А спочатку доводилося кип’ятити воду у каструлі.

Ще таке. У багатьох країнах плитка, зокрема в Україні у нас, – основний матеріал для обробки ванної кімнати та туалету. Але в США до кахлю ставляться простіше. Якщо плитка є, то лише «передничок». При цьому вона найчастіше нейтральних пастельних кольорів. Звісно, ​​ця особливість американського житла для когось незначна, але мені важко звикнути.

У мене багато дітей і вони нахлюпують водичкою так, що мамо рідна! І такий мінімум плитки створює цілу проблему під час витирання-прибирання, самі розумієте.

Ну й найдивніша особливість. Історія навколо стиральних машин у США дуже дивовижна. Навіть самі американці не завжди знають, чому у багатьох будинках заборонено ставити в квартирі власну стиральну машину.

Дехто каже, що не можна провести комунікації для підключення машинки. Інші пояснюють це тим, що річ у шумі, який може мешати сусідам. А треті упевнені, що всі звикли так жити. Тому більшість місцевих жителів по-старому ходять зі своїми грязними промовами до громадської пральні. Ну й ми так робимо, бо до придбання власної ще ой ой як далеко.

Але все це, що я описала – лиш цікаві деталі й спостереження, і ніяк не нарікання. Ми дуже вдячні америці за прихисток, мирне небо і все необхідне для проживання. Люди тут усміхненні, прривітні і чудові. І тільки це рятує нас трохи від туги за Україною…

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page