fbpx
життєві історії
Оце знову прийдуть на мій ювілей, мені 60 за кілька днів виповниться. Лазить до каструлі по м’ясо руками, розхлюпуючи бризки по всій кухні. Це я про невістку й онука. Так, вона у нас з заможної родини, вони там звикли до такої свободи, за ними все приберуть! Самі ми люди з села на Вінниччині, але син наш, як кажуть, вибився в люди

Оце знову прийдуть на мій ювілей, мені 60 за кілька днів виповниться. І я навіть не знаю, що робити. Порадьте щось, будь ласка!

Самі ми люди з села на Вінниччині, але син наш, як кажуть, вибився в люди. Ярослав навчався, вступив до університету в обласному центрі. Вивчився, відкрили з другом спільний бізнес.

У 27 років Ярик привів до нас на знайомство майбутню невістку Настю, і я зразу помітила, що дівчина не з простих, гонориста, знає собі ціну. Так і виявилося, тато в неї якийсь високопосадовець, мати – власниця салону краси.

Тобто, родина в них досить заможна, ми їм в цьому плані не рівня, хоча і син і допомагає останні роки, ремонт у будинку гарний зробили, не соромно гостей в оселю запросити.

Але мова про те, щоб мені хтось допомагав з хатніми обов’язками, такими як готування, прибирання, ніколи не йшла. Яз усім справляюся сама, хоч ще і на роботі.

В той найперший візит майбутня невістка Настя пройшла у кімнати, не роззувшись. Я тоді на це подивилася крізь пальці, але неприємно все ж стало.

Потім син пояснив, що вона так звикла, що вони і вдома не роззуваються, бо в них є прибиральниця. А ще так прийнято в Америці і в Європі, де Настя з батьками регулярно бувають. Ну, нам так не жити, одним словом.

Але коли діти вже справили весілля, я думала, Настя зрозуміє і проявить такт і повагу до батьків чоловіка. Але я помилялася. Все сталося якраз навпаки.

Невістка любить бувати у нас на свіжому повітрі, ласувати домашніми фруктами, ягодами, овочами, молочком, м’ясними стравами домашніми, заготовками. Але ходити босою або в домашніх капцях – то не для неї бо вона ж – пані.

Ну, не роззувається – то не роззувається, хоч мені і неприємно, та я вже звикла, грець з нею. Але що витворяє малий! Він у них просто неймовірно не вихований. Зараз поясню.

Справа в тому, що онучок Арсеній, а йому п’ять років, дуже полюбляє м’яско у будь-яких проявах. У стравах, голубцях, котлети, тюфтельки й таке інше.

І ось що ця дитина витворяє, коли ніхто не бачить, та й у присутності дорослих, в принципі, теж: як десь на столі, або навіть у холодильнику стоїть, на приклад, каструля з супом, борщем, чи будь якою першою або другою стравою – голубцями, фаршированими перцями тощо, де є щось м’ясне – він вилазить на стілець чи прямо на стіл і залазить руками в посудину.

Вибирає те, що йому до вподоби, розбризкуючи навкруги рідину чи розкидаючи кашу там чи картоплю. А піймаю “на гарячому” і зроблю зауваження – Арсеній в крики-сльози і жалітися до мами.

І скільки я вже казала йому взяти хоча би ложку чи виделку – марно, малий далі робить за своєю дивною звичкою, як йому подобається. і всі йому потакають! І Настя, й Ярослав, і свати. Мені це дуже дивно, ну хіба так можна – не привити дитині елементарної культури етики?

Я питала в невістки: він і дома так робить? Юля відповідає, що ні, дома зовсім інші порядки, там готує куховарка, а він чужих соромиться, а тут в селі веде себе вільно, він же дитина, а мені, мовляв, шкода м’яса чи важко прибрати, що я за бабуся така?

Та ні, не шкода і не важко. Та гріх казати, але я рада, що бувають вони у нас досить не часто. Сина б тільки хотілося частіше бачити. Але допомагає, не забуває – і на тому спасибі.

І все ж мені не зрозуміло: ну невже так важко роззутися, коли заходиш до кімнат? Адже це, насамперед, неповага до моєї праці і до мене як людини!

І хіба важко навчити чотирирічну дитину не лазити до каструлі по м’ясо руками, розхлюпуючи бризки по всій кухні? Так, вони там звикли, що за ними прибирають. Але ж я роблю все сама. Як можна цього не розуміти й не поважати? Зовсім не хочеться їх запрошувати на ювілей. Підкажіть, будь ласка, як бути? Бо я би справді воліла їх не запрошувати, але ж зіпсую стосунки з сином.

Автор – Олена К.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page