Оце знову прийдуть на мій ювілей, мені 60 за кілька днів виповниться. І я навіть не знаю, що робити. Порадьте щось, будь ласка!
Самі ми люди з села на Вінниччині, але син наш, як кажуть, вибився в люди. Ярослав навчався, вступив до університету в обласному центрі. Вивчився, відкрили з другом спільний бізнес.
У 27 років Ярик привів до нас на знайомство майбутню невістку Настю, і я зразу помітила, що дівчина не з простих, гонориста, знає собі ціну. Так і виявилося, тато в неї якийсь високопосадовець, мати – власниця салону краси.
Тобто, родина в них досить заможна, ми їм в цьому плані не рівня, хоча і син і допомагає останні роки, ремонт у будинку гарний зробили, не соромно гостей в оселю запросити.
Але мова про те, щоб мені хтось допомагав з хатніми обов’язками, такими як готування, прибирання, ніколи не йшла. Яз усім справляюся сама, хоч ще і на роботі.
В той найперший візит майбутня невістка Настя пройшла у кімнати, не роззувшись. Я тоді на це подивилася крізь пальці, але неприємно все ж стало.
Потім син пояснив, що вона так звикла, що вони і вдома не роззуваються, бо в них є прибиральниця. А ще так прийнято в Америці і в Європі, де Настя з батьками регулярно бувають. Ну, нам так не жити, одним словом.
Але коли діти вже справили весілля, я думала, Настя зрозуміє і проявить такт і повагу до батьків чоловіка. Але я помилялася. Все сталося якраз навпаки.
Невістка любить бувати у нас на свіжому повітрі, ласувати домашніми фруктами, ягодами, овочами, молочком, м’ясними стравами домашніми, заготовками. Але ходити босою або в домашніх капцях – то не для неї бо вона ж – пані.
Ну, не роззувається – то не роззувається, хоч мені і неприємно, та я вже звикла, грець з нею. Але що витворяє малий! Він у них просто неймовірно не вихований. Зараз поясню.
Справа в тому, що онучок Арсеній, а йому п’ять років, дуже полюбляє м’яско у будь-яких проявах. У стравах, голубцях, котлети, тюфтельки й таке інше.
І ось що ця дитина витворяє, коли ніхто не бачить, та й у присутності дорослих, в принципі, теж: як десь на столі, або навіть у холодильнику стоїть, на приклад, каструля з супом, борщем, чи будь якою першою або другою стравою – голубцями, фаршированими перцями тощо, де є щось м’ясне – він вилазить на стілець чи прямо на стіл і залазить руками в посудину.
Вибирає те, що йому до вподоби, розбризкуючи навкруги рідину чи розкидаючи кашу там чи картоплю. А піймаю “на гарячому” і зроблю зауваження – Арсеній в крики-сльози і жалітися до мами.
І скільки я вже казала йому взяти хоча би ложку чи виделку – марно, малий далі робить за своєю дивною звичкою, як йому подобається. і всі йому потакають! І Настя, й Ярослав, і свати. Мені це дуже дивно, ну хіба так можна – не привити дитині елементарної культури етики?
Я питала в невістки: він і дома так робить? Юля відповідає, що ні, дома зовсім інші порядки, там готує куховарка, а він чужих соромиться, а тут в селі веде себе вільно, він же дитина, а мені, мовляв, шкода м’яса чи важко прибрати, що я за бабуся така?
Та ні, не шкода і не важко. Та гріх казати, але я рада, що бувають вони у нас досить не часто. Сина б тільки хотілося частіше бачити. Але допомагає, не забуває – і на тому спасибі.
І все ж мені не зрозуміло: ну невже так важко роззутися, коли заходиш до кімнат? Адже це, насамперед, неповага до моєї праці і до мене як людини!
І хіба важко навчити чотирирічну дитину не лазити до каструлі по м’ясо руками, розхлюпуючи бризки по всій кухні? Так, вони там звикли, що за ними прибирають. Але ж я роблю все сама. Як можна цього не розуміти й не поважати? Зовсім не хочеться їх запрошувати на ювілей. Підкажіть, будь ласка, як бути? Бо я би справді воліла їх не запрошувати, але ж зіпсую стосунки з сином.
Автор – Олена К.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Ми з Ігорем були щасливі, жили, як усі. Ігор казав, що це лише «свято на показуху для рідні» і він до нього серйозно не ставиться. І ось одного разу, після шести прожитих разом років, він розповів мені свій секрет
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”