Самі ми з села, але син Станіслав наш, як кажуть, вибився в люди. Добре навчався, вступив до університету в обласному центрі. Вивчився, відкрили з другом спільний бізнес.
У 27 років привів до нас на знайомство майбутню невістку, і я зразу помітила, що дівчина не з простих. Так і виявилося, тато в неї якийсь високопосадовець, мати – власниця салону краси.
Тобто, родина в них досить заможна, ми їм в цьому плані не рівня, хоча і син і допомагає останні роки, ремонт у будинку гарний зробили.
Але мова про те, щоб мені хтось допомагав з хатніми обов’язками, прибиранням, ніколи не йшла, з усім справляюся сама, хоч ще і на роботі. В той найперший візит майбутня невістка Юля пройшла у кімнати, не роззувшись. Я тоді на це подивилася крізь пальці, але неприємно все ж стало.
Потім син пояснив, що вона так звикла, що вони і вдома не роззуваються, бо в них є прибиральниця. А ще, бачте, так прийнято в Америці і в Європі, де Юля з батьками регулярно бувають. Ну, нам так не жити, одним словом.
Але коли діти вже розписалися, я думала, Юля зрозуміє і проявить такт і повагу до батьків чоловіка. Але я помилялася. Все навпаки.
Невістка любить бувати у нас на свіжому повітрі, ласувати домашніми фруктами, овочами, молочком, м’ясом, заготовками. Але ходити босою або в домашніх капцях – то не для неї бо вона ж – пані.
Ну, не роззувається – то не роззувається, хоч мені і неприємно, та я вже звикла, грець з нею. Але що витворяє малий!
Справа в тому, що онучок Захар, а йому п’ять років, дуже полюбляє м’ясо у будь-яких проявах. У стравах, голубцях, котлети, тюфтельки й таке інше.
І ось що ця дитина витворяє, коли ніхто не бачить, та й у присутності дорослих, в принципі, теж: як десь на столі, або навіть у холодильнику стоїть, на приклад, каструля з супом, борщем, чи будь якою першою або другою стравою, де є щось м’ясне – він вилазить на стілець чи прямо на стіл і залазить руками в посудину.
Вибирає те, що йому до вподоби, розбризкуючи навкруги рідину чи розкидаючи кашу там чи картоплю. А піймаю “на гарячому” і зроблю зауваження – Захарчик в сльози і жалітися до мами.
І скільки я вже казала йому взяти хоча би ложку – марно, малий далі робить за своєю дивною звичкою, як йому подобається.
Я питала в невістки: він і дома так робить? Юля відповідає, що ні, дома зовсім інші порядки, там готує куховарка, а він чужих соромиться, а тут в селі веде себе вільно, він же дитина, а мені, мовляв, шкода м’яса чи важко прибрати?
Та ні, не шкода і не важко. Та гріх казати, але я рада, що бувають вони у нас досить не часто. Сина б тільки хотілося частіше бачити. Але допомагає, не забуває – і на тому спасибі.
І все ж мені не зрозуміло: ну невже так важко роззутися, коли заходиш до кімнат? Адже це, насамперед, неповага до моєї праці!
І хіба важко навчити п’ятирічну дитину не лазити до каструлі по м’ясо руками, розхлюпуючи бризки по всій кухні? Так, вони там звикли, що за ними прибирають. Але ж я роблю все сама.
Автор – Олена К.
Передрук без посилання заборонено. Фото ілюстративне.
Недавні записи
- Я чекала що ввечері, коли Яна прийде, то мене похвалить, я таки мах роботи зробила. Але була тишина, тільки онучка зацінила мою роботу, обнявши мене і поцілувавши. І ось через тиждень дивлюсь, знов все чорне. Я знов помила. Але невістці мабуть так зручно. Як на мене це дивно. Вона працює в чистоті, в аптеці. Завжди охайна з легким макіяжем, а про взуття взагалі не думає. Мені було б неприємно, а їй хоч би хни
- Після дня народження я почала питати у внука, чи хватило йому всіх подарованих грошей на смартфон. А потім кажу: тато ж тобі п’ять тисяч дав. А він такий здивований каже: які п’ять тисяч? В конверті лише тисячу гривень лежало. До того ж конверт був підписаний, і ніякої помилки бути не може. Я в тих нервах викликала сина до себе. Не хотіла це по телефону виясняти
- Коли не стало дочки, я почала судитися зі своїм зятем. Я думала, що зроблю йому послугу, взявши на виховання свого єдиного онука. Дмитрик був дуже схожий на Лілю, і це давало мені сили продовжувати жити. Позов я програла. Зараз Дмитрику п’ятнадцять. Батько відвіз його далеко від мене. Мабуть, я на таке ставлення заслужила. Я б все віддала, лиш би повернути час назад
- Моя свекруха виховує свого онука від першого шлюбу Ореста. Я його друга дружина. Колишня невістка після розлучення переїхала жити в Канаду. Мій чоловік виплачує на сина аліменти, але свекрусі цього виявилося мало. – Богданчик і полуничку хоче і черешеньку. – Я ж не стрималася, і натякнула, щоб до рідної мами звернулася по допомогу. І тут відкрилася таємниця, про яку я і не здогадувалася
- Мені було куди повертатися з Італії, дочка за гроші, які я надсилала, зробила з занедбаної маленької хатинки красиву і сучасну. Там були нові меблі і техніка. Олена з чоловіком і дітьми жила окремо. За всі ці роки я зробила все, щоб вона мала свій куточок. І здавалося б, живи та радій, але той спосіб життя, який вела сеньйора Беатріс, за якою я доглядала до останнього, не дає мені спокою до сьогодні