fbpx
Україна
Парубій “відвів термін” ЄС для введення безвізового режиму з ЄС

Спікер сподівається, що Європа завершить всі внутрішні процедури до кінця жовтня

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує, що в Україні очікують завершення внутрішніх процедур в Євросоюзі в питанні впровадження безвізового режиму для українців до жовтня. Про це повідомляє прес-служба апарату ВР.

“Україна сподівається, що всі внутрішні процедури в ЄС щодо запровадження безвізового режиму для українців будуть завершені не пізніше жовтня”, – сказав спікер парламенту на зустрічі з главою представництва ЄС в Україні Х’югом Мінгареллі.

Парубій висловив подяку за підтримку в комітеті Європейського парламенту з питань громадянських прав юстиції та внутрішніх справ доповіді про надання Україні безвізового режиму.

У свою чергу, Мінгареллі високо оцінив “амбітну програму реформ”, здійснювану українською владою.

“Представництво ЄС в Україні працює для того, щоб допомогти Україні в складних питаннях і поділитися досвідом, який вже придбали країни Європи на шляху побудови демократичного суспільства”, – підкреслив дипломат.

Глава представництва ЄС зазначив: “Наша мета не вчити, а ділитися досвідом, оскільки і перед Європою, і перед Україною багато спільних викликів”.

Він також дав зрозуміти, що європейська спільнота є надійним партнером для України, яка обрала шлях свободи і демократії.

26 вересня Комітет Європарламенту з громадянських свобод і внутрішніх справ проголосував за внесення України до списку країн, з якими Євросоюз вводить безвізовий режим. Члени комітету відхилили всі поправки, внесені до доповіді євродепутата від Болгарії Марії Габріель (Європейська народна партія) з українського питання.

Парубій після прийняття такого рішення заявив, що розраховує на остаточне голосування в Європарламенті з надання безвізового режиму на початку жовтня. За його словами, під час зустрічі з головою Європейського парламенту Мартіном Шульцем той заявив, що “за умови позитивного рішення профільного комітету остаточне голосування щодо надання безвіза відбудеться під час чергової сесії Європарламенту на початку жовтня”.

Читайте також: Порошенко впевнений, що восени Україна отримає безвізовий режим з ЄС

Джерело

facebook