fbpx
Суспільство
Пацієнти, які викликають службу 103, наражаються на неабияку небепеку

“Я оглянув сьогодні своє авто і зрозумів, що не можу вийти в рейс. Ну от не можу і все! Написав заяву, що я відмовляюсь їхати через “лисі” колеса, – каже Андрій Шпорлюк, водій карети швидкої допомоги.

Бо ж виїжджаю на лінію як злочинець, який наражає на небезпеку і себе, і інших. Та будь-яке ДТП – і я винний, бо виїхав на несправній машині”.

Пан Андрій каже, що нові колеса їм обіцяли ще на початку грудня, пише газета “Експрес”.

Тепер обіцяють наприкінці січня. “А там зійде сніг і скажуть: їздіть на таких, як є”, – так песимістично налаштований водій. Колеса на його машині вже від’їздили на 10 тисяч кілометрів більше, ніж дозволено заводом-виробником. Але що ж нам рекомендації, коли шеф сказав: “У рейс”.

Така ж ситуація і в колег. Для “Газелей” закуповують всесезонні колеса. Для нових “Пежо” є окремо літня, і окремо зимова гума. “Знаєте, я спершу думав, що то тільки старі “Газельки” на “лисій” гумі їздять. Але сьогодні спеціально глянув на нові “Пежо”, яким ще й двох років немає: на одній передні колеса геть “лисі”, на іншій – задні. А на наших “Газелях” – усі чотири!

Та я водій “швидкої”, а не камікадзе чи каскадер. Як по такій ожеледиці їздити?” – запитує у відчаї водій. Звісно, не всі водії відмовляться виходити на лінію. І навіть не тому, що колеса в них хороші, а швидше, через страх втратити роботу. “Водій говорить про те, що колеса “перепрацювали” 10 тисяч кілометрів – ну, це всього-навсього два з половиною місяці, – каже Юрій Дзюрей, завідувач гаража львівської станції швидкої меддопомоги.

На початку грудня ми взяли участь у тендері через систему “ProZorro”. Виграла тендер якась, навіть не пригадую, яка київська фірма, що досить дешево пропонувала колеса – на 250 гривень дешевше за середню ціну. Але всередині грудня, коли нам уже потрібно було проплатити гроші (це ж якби до кінця року не встигли – їх би довелось повернути) – вони сказали, що не мають потрібної нам кількості коліс”. Сто коліс! Це всього 25 комплектів. Це ж навіть у супермаркеті стільки знайдеться, не кажучи вже про спеціалізовані фірми з великими складами!

Ну кияни не знайшли стільки коліс –замовили у Львові. Майже 1400 гривень за колесо. “Обіцяють до кінця січня, наразі немає у них в наявності стільки”, – каже пан Юрій. Набираю номер фірми, у якої львівська станція швидкої допомоги начебто замовила 100 коліс ще в кінці грудня. Прошу в них 80 коліс для “Газельок” – всесезонок, “шістнадцяток”, до 1500 гривень за штуку. На завтра! Відповіли, що “на завтра” точно не буде. Якби хоча б два дні – то питання можна вирішити. За два дні мені пообіцяли продати 80 коліс. Мені – людині, яка навіть не відрекомендувалась! А тут сто штук для “швидкої” місяць “нашкрябують”?

Читайте також:Один із засновників популярної рок-групи застрелився, на очах у дружини

Джерело.

facebook