fbpx

Після того, як не стало чоловіка, я на пів року, а може рік, переїхала жити до сина з невісткою. Ну боюсь я сама бути в квартирі і все. Десь тижні два все було добре, а після Ліля мене почала вчити, щоб я в кімнату до онука без стуку не заходила. Мені 65 років, а Данилку всього десять. – А він що, король, щоб до нього стукати? Може ще кланятися накажеш, Лілю! Не роби проблеми там, де її немає

Чоловіка мого два місяці тому не стало. Я ж в квартирі чогось не могла одна жити, тому напросилася до дітей. В Андрійка мого трикімнатна квартира, ось вони мені місце й виділили у своїй вітальні.

Ще якось перші тижні вони мене не чіпали, бо самим важко було пережити втрату батька, та недавно таки невістка зробила мені зауваження, яке на голову не надінеш.

Виявляється, я маю стукати перед тим, як заходити до свого рідного онука в кімнату.

Ну я б ще зрозуміла, якщо б я до молодих в спальну без стуку заходила, але Данилку, моєму онуку, всього десять років. До чого тут ця “показуха”? Ну ще геть малий…

Я розумію, молоді звикли жити одні. В них свої правила, в мене свої. Але скажу відверто, я досить спокійна і не конфліктна людина, та й невістка моя гарно вихована. Ніколи ми з Лілею не сперечалися. Але може це через те, що ніколи під одним дахом не жили.

Я не на завжди до них переїхала. Думаю, за пів року чи рік я таки звикну, що мого Дмитра вже зі мною немає.

Жили ми душа в душу, хоча, якщо по правді, то гуляка був в молодості, ще той. Просто колись було прийнято мовчати і закривати на ці походеньки очі, бо розлучатися це ж не дуже добре.

Це на даний час молодь: не поділили кусок булки і подали на розлучення. Взагалі я вважаю, що треба не спішити з розлученням, бо рішення це серйозне.

Що б між нами не було, та прожили ми з Дмитром до старості. Але, тепер одній потрібно вчитися жити.

З Дмитром в нас один син Андрій.

Працює юристом, таку ж собі й дружину взяв. Гарно живуть, синочка виховують, тільки як я їх не напросилася мені ще онучку подарувати, та чогось вони з тою справою тягнуть.

Невістка не була проти того, щоб я до них на деякий час переїхала, тому я і тут.

Інколи їсти приготую, інколи в магазин за продуктами біжу. Сили і здоров’я є, тому треба не дармувати.

Онук мій як зі школи прийде, уроки зробить і в тому телефоні може декілька годин сидіти.

Я трохи почала це контролювати, але молодим це не сподобалось.

Але остання ситуація мене спантеличила, тому хочу спитати поради у вас, бо може я і справді чогось не розумію.

Двері у всіх кімнатах завжди зачинені. Я звикла, що в нас з Дмитром все повідкривано, куди хочу, туди йду.

Я раз зайшла десь в годині шостій вечора до сина з невісткою без стуку, а вони мені зробили зауваження, що потрібно стукати.
Я все розумію, діло молоде.

Але на вихідних невістка помітила, що я і до Данила зайшла, не постукавши перед цим.

– А він що, король, щоб до нього стукати? Може ще кланятися накажеш, Лілю. Не роби проблеми там, де її немає.

Ліля не підвищуючи голос сказала, що потрібно поважати простір кожної людини і стукати перед тим, як заходити.

Для мене це дуже дивно. Та я навпаки хотіла вриватися несподівано, щоб проконтролювати, чи справді він книжку читає, чи тихцем знову з телефоном в руках.

Розсудіть нас. Хто насправді в цій ситуації правий. Мені 65 років і я маю до десятилітнього онука стукати?

Автор – КАРАМЕЛЬКА

Текс підготовлено на основі реальної історії спеціально для ibilingua. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено. Передрук категорично заборонено! У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

You cannot copy content of this page