fbpx

Після відходу батька в інший світ мама познайомилася зі Степаном, продала чотирикімнатну квартиру і переїхала до нього в будинок. Таким чином вона позбавила нас із сестрою спадку. Ми не отримали жодної копійки. Та нещодавно вони зі Степаном розійшлися, і мама хоче повернутися. Але як тепер її пробачити?

Після відходу батька в інший світ мама познайомилася зі Степаном, продала чотирикімнатну квартиру і переїхала до нього в будинок. Таким чином вона позбавила нас із сестрою спадку. Ми не отримали жодної копійки. Та нещодавно вони зі Степаном розійшлися, і мама хоче повернутися. Але як тепер її пробачити?

Ми з сестрою, яка на два роки старша, виросли в родині, де всі піклувалися один про одного. Мама добре про нас піклувалася, а також татова мама, яка жила з нами. Батько заробляв гроші, а оскільки мав пристойну навіть на ті часи зарплату, ми всі могли прожити тільки на його доходи та бабусину пенсію. Ми жили у великій чотирикімнатній квартирі, яку потім батьки приватизували.

Бабусі не стало двадцять років тому, мені тоді було дванадцять. Незабаром тато почав займатися бізнесом і за кілька років створив успішну компанію. Ще до відходу у інший світ бабусі мати повернулася на роботу. Ми з теплотою згадуємо наше з сестрою дитинство та юність. Мабуть тому у нас гарні стосунки, ми часто ходимо в гості, допомагаємо один одному. Ми обоє заміжні, у мене є п’ятирічна донька, а у сестри восьмирічні близнюки. Чоловік сестри вклав гроші в компанію свого батька і таким чином став його партнером.

Наш тато несподівано пішов з життя за два роки до народження моєї дочки, не витримало серце. Йому було лише 55 років. Мама залишилася одна. На той час сестра вже мала дітей і жила з чоловіком у власному будинку. Ми з чоловіком жили в орендованій квартирі, але домовилися з мамою, що з часом переїдемо до неї.

Ми з сестрою відмовилися від батьківської спадщини на користь матері. Чоловік сестри став керівником фірми мого батька. Мама хотіла нас розділити, квартира залишиться мені з чоловіком, а компанія мого тата — сестрі і зятю.

Мамі був лише 51 рік, коли тата не стало. Їй знадобився деякий час, щоб оговтатися після його відходу, ми з сестрою були максимально близькі до неї, у неї також є хороші друзі. Згодом вона зустріла розлученого чоловіка, який жив один у маленькому будиночку.

Мама спочатку опиралася серйозному знайомству з ним, вважала, що таким чином паплюжить пам’ять про тата, але ми з сестрою переконали її, що це не правильно, тато точно не захоче, щоб вона була одна після його відходу. Згодом вона закохалася і весь вільний час проводила з цим Степаном.

На той момент ми з чоловіком збиралися переїжджати до мами, я повинна була народити в будь-який момент і орендована квартира нам вже не підходила. Але мама нас усіх здивувала, раптом оголосивши, що вирішила продати квартиру, переїхати до Степана і допомогти грошима у ремонті його будинку. Ми всі були спантеличені такою заявою, ми відчували, ніби мама несповна розуму. Але вона запевнила нас, що вона все добре обдумана, врешті-решт, ми сказали їй радіти життю, і вона вирішила так і робити.

Вона продала квартиру, виїхала і почала нове життя. Але ми з сестрою їй вже не належали. Ми іноді телефонували одна одній, вона приїжджала до внучки, але відразу сказала, щоб я не розраховувала, що вона допоможе мені з дитиною.

Мама кардинально змінилася. Вона стала іншою людиною. Жила тільки заради Степана, вдома робили ремонт, а також їздили разом на дорогі курорти. Ми з сестрою навчилися жити без мами, стали ще ближче одна до одної і допомагаємо одна одній.

Нарешті ми з чоловіком винайняли більшу квартиру і рік тому взяли іпотеку, щоб жити у своїй.

Але у мами стосунки не склалися. Деякий час тому вона подзвонила нам, що вони зі Степаном розійшлася і вона знову одна. І на додачу до того вона була зовсім без копійки, все, що вона мала від продажу квартири, пропало безповоротно. Вона навіть не подбала про те, щоб частину грошей відкласти куди небудь. Ми не знаємо, що сталося між ними, але ми думаємо, що коли вони витратили гроші, він втратив інтерес до мами.

Мама зараз дуже хоче, щоб ми її пробачили. Нещодавно вона зателефонувала сестрі, і запитала, чи може вона переїхати до них. Але спіткнулася об непохитну сестру, не хоче вона мати з мамою нічого спільного. Вона сказала мені, що ніколи не пробачить мамі за те, що вона викреслила нас зі свого життя, і тепер, коли їй погано, ми всі до неї добрі.

У мого чоловіка таке ж ставлення. Я розумію їх обох, я теж зла на свою маму, але, з іншого боку, я б, мабуть, змогла її пробачити, навіть якби вона зробила нам боляче. Але я не хочу втрачати сестру. Вона сказала мені, що якщо я почну говорити з мамою, між нами все закінчиться.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page