fbpx
життєві історії
Поки я працювала в Італії Марія наpoдила, мамі довелося звільнитися, щоб сидіти з онуком, а Марія вважала за краще не витрачати свою молодість на пелюшки. Мама дуже любила онука, і не могла відмовити. Але, коли малюкові виповнилося 5 років, то невістка заявила, що їм тісно у двокімнатній квартирі. Дитині потрібна окрема кімната. – Я вам знайшла прекрасний гуртожиток. Там ваші ровесники живуть, повірте, вам буде не нудно

Так вийшло, що відразу після інституту у мене з’явилася можливість поїхати на заробітки в Європу. За матеріалами

Природно, я поїхала, мама мене підтримала в цьому рішенні. Ми тоді жили всі разом, я, мама і молодший брат. Брат на той момент навчався ще в школі.

Тато пoмeр у нас, коли я тільки вступила до інституту, але він завжди мріяв, що б ми вибuлися в люди, тому я дуже хотіла виконати його мрію. Мама потім не зустрічалася ні з ким, все життя присвятивши мені і братові, хоча ми були не проти, якби у мами з’явилося б своє особисте життя. Але вона дуже любила батька, тому навіть думки такої не допускала.

Загалом, я поїхала.

Зв’язок з моїми рідними був дуже рідкісним, у нас вдома не було комп’ютера тоді, тому тільки дуже рідкісні дзвінки, оскільки вони обходилася дорого. Зі слів мами я дізнавалася, що у них все добре.

Час минав, Андрій, мій брат, виріс і привів в нашу квартиру дівчину. Мама говорила, що вони скоро поберуться, адже Марія вже чекає малюка. Я була одночасно і рада, і переживала, що брат не встиг здобути освіту.

Мене не було вдома 8 років.

Вісім довгих бoлісних років. Але зате я отримала безцінний досвід у житті. Настав час, коли я зрозуміла, що більше не можу. Що я дуже хочу додому, провідати своїх. Адже мій племінник вже в школу пішов, а я його ні разу не бачила. Та й мама страшенно нудьгувала за мною.

З Італії я приїхала несподівано, з подарунками. Двері мені відкрила незнайома дівчина.

-Доброго дня! Ви, напевно, Марія?

-Так, а ви хто?

Вона впустила мене в будинок, покликала брата. Ми пообнімалися, познайомилися з його дружиною. Я запитала:

-А де мама?

Брат опустив очі в підлогу, зате його дружина Марія мені відповіла:

-А мама тут давно не живе.

Я відразу зрозуміла, що щось не так.

-А де ж вона живе?

-Ну, вона тепер живе в гуртожитку.

-Що ?!

Я дивилася на брата, але він мовчав, сором’язливо відводячи очі.

-Андрій, поясни мені, що відбувається?

-Так, люба, ми тебе не чекали, ти стала тут, вимагаєш якихось пояснень. Іди до мами, у неї і питай – так відповіла мені прудка Марія.

Я їм сказала, що ще зайду і поїхала до матері.

Мати дуже схудла, але коли вона мене побачила, ледь не позбулася дару мови. Стільки сліз, стільки емоцій. Ех, мамо моя.

Я дізналася, що коли Андрій привів Марію в квартиру, та одразу розподілила ролі. Вона виношує дитину, чоловік працює, а мама робить все по дому. Тоді мама нічого не сказала, вони в принципі так і до неї жили, але вже тоді було зрозуміло, що Марія дуже нескромна дівчина.

Після того, як Марія наpoдила, мамі довелося звільнитися, щоб сидіти з онуком, а Марія вважала за краще не витрачати свою молодість на пелюшки. Мама дуже любила онука, і не могла відмовити.

Але, коли малюкові виповнилося 5 років, то невістка заявила, що їм тісно у двокімнатній квартирі. Дитині потрібна окрема кімната.

-Я вам знайшла прекрасний гуртожиток. Там ваші ровесники живуть, повірте, вам буде не нудно.

Мама, зі своєю доброю душею і переїхала. Зі своєї квартири в орендовану кімнату в гуртожиток!

Я була вражена нахабством невістки і байдужості брата!

Потім мама розповіла, що вони онука все одно їй призводять, дуже рідко він ночує вдома. Мовляв, молодим жити треба.

І правда, Іванко, прийшовши зі школи, вирушив до моєї мами, а не до себе додому. Відмінний хлопчина, відразу видно, що вихованням займалася бабуся.

Я вирішила, що свою частку в квартирі, я продам. Познущалася мама над Марією і вистачить, нехай сама тепер поживе в гуртожитку. І брат якщо хоче, нехай іде з нею.

-Я частку продаю, викуповувати будете?

Читайте також:-НЕ НАЗИВАЙ МЕНЕ МАМОЮ, – ІСТЕРИЧНО І ЗЛО ЗАШЕПОТІЛА ВОНА МЕНІ НА ПЛЯЖІ, – ТИ МЕНЕ ГАНЬБИШ І ДОДАЄШ МЕНІ ВІК. Я ДЛЯ ТЕБЕ ВЕРОНІКА. ЗРОЗУМІЛА? ТАК, ЗРОЗУМІЛА, ТИ – ВЕРОНІКА. БІЛЬШЕ З НЕЮ Я ВІДПОЧИВАТИ НЕ ПОЇХАЛА. ТОМУ ЩО ВЕЧОРАМИ Я СИДІЛА В КІМНАТІ, А ВЕРОНІКА ГАНЯЛА НА ПОБАЧЕННЯ. МУЖІВ У МАМИ БУЛО БАГАТО. ОФІЦІЙНИХ 3 АБО 4. Я НЕ ВСТИГАЛА ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ ЇХ ОБЛИЧЧЯ, ТИМ БІЛЬШЕ, ЩО БАЧИЛА ЇХ НЕ ЧАСТО

-Що … ти стільки років невідомо де була, а тепер прийшла і грошей хочеш? У нас дитина взагалі-то.

-Я ще раз кажу. Мою частку викуповувати будете або я продам її залітним з ближнього зарубіжжя?

Увечері Марія з братом з’явилися до мами в гуртожиток. Я була у мами.

Значить так, раз ти з нас грошей вимагаєш, то і Іванка самі виховуйте!

Я зрозуміла, що їм син не потрібен.

Я не стала продавати частку, ми домовилися, що я залишаю їм квартиру, а натомість вони пишуть відмову на сина. Вони з радістю погодилися. Іванко і моя мама полетіли зі мною, в нове життя …

Через три роки, брат мені подзвонив. Сказав, що Марія пішла до іншого, і він тепер зовсім один залишився. Дуже просив вибачення.

Через якийсь час, він продав квартиру і вилетів до нас …

Фото ілюстративне, з відкритих джерел