fbpx
Україна
Поліція провела обшуки на Чорнобильській АЕС

Обшуки пройшли через підозри в махінаціях під час демонтажу і продажу металоконструкцій.

Слідчі Національної поліції 9 червня провели обшуки в приміщеннях Чорнобильської АЕС в місті Славутич і в зоні відчуження, повідомила прес-служба держпідприємства.

“Найбільшу зацікавленість слідчих викликали проведені ДСП “Чорнобильська АЕС” процедури закупівлі робіт з демонтажу, переробки, звільнення від регулярного контролю (в т.ч. деактивації) обладнання і конструкцій ЧАЕС і подальшого їхнього продажу … На майданчику ЧАЕС під час обшуку слідчими було опечатано складське приміщення та вилучено близько 220 тонн демонтованих труб сплаву МНЗ, що належать підприємству”, – йдеться в повідомленні.
У ДСП заявляють, що співробітники поліції діяли з грубими порушеннями норм Кримінального кодексу й обшуки “більше нагадували бойовик із захопленням заручників”.
За даними прес-служби підприємства, 9 червня також було вилучено, але вже слідчими Державної фіскальної служби, документи щодо виконання контракту з демонтажу вентиляційної труби другої черги Чорнобильської АЕС.
Як повідомляють Наші гроші, директор ЧАЕС Ігор Грамоткін підозрюється в організації незаконного перерахування держкоштів за демонтаж металу АЕС, який насправді не виконується, а також у реалізації цього металу за заниженими цінами.
Як зазначає видання, слідством встановлено, що протягом 2013-2015 років посадові особи ЧАЕС перерахували понад 17,87 млн грн на підприємства з ознаками фіктивності за нібито виконані послуги, а також закупівлю товарів.
Крім того, чиновники ЧАЕС також привласнювали частину міжнародної технічної допомоги, яку протягом 2015-2016 років держпідприємство отримує від різних країн світу у вигляді грошових коштів на придбання будівельних матеріалів, приладів, металевих конструкцій тощо.
Кримінальну справу проти Грамоткіна веде Головне слідче управління Національної поліції України, зазначає видання.
Як повідомляв Корреспондент.net, новий саркофаг на ЧАЕС добудують до листопада.

Джерело