fbpx
Політика
Попович спрогнозував, як безвіз вплине на Україну

Безвізовий режим для України з ЄС є вирішальним і поворотним моментом. Крім того, є багато підстав для сподівань на краще, оскільки політичні кола України не бачать іншого виходу, крім як приєднання до європейського типу цивілізації.

Таку думку висловив академік НАН України, філософ Мирослав Попович.

“Тут є два аспекти. Перший – що означав та що буде означати в майбутньому цей акт підтримки Європи, і другий – що для Порошенка та інших владних структур це означає на практиці. Звичайно, завжди будуть якісь перебільшення, якісь ілюзії, але я згоден з президентом в тому, що це вирішальний і поворотний пункт”, – наголосив науковець.

Також він підкреслив, що є багато підстав для сподівань на краще після запровадження безвізового режиму для України, щоправда чи зуміє Україна це використати, за його словами, є вже іншим питанням.

“Чи призведе безвіз до певних трансформацій в українському суспільстві, чи буде він сприяти його наближенню до суспільства європейського? Тут я був би особливо обережним, тому що на крутих поворотах завжди бувають якісь неприємності. Але найважливіше полягає в тому, що політичні кола України не бачать іншого виходу, крім як приєднання до європейського типу цивілізації. Фактично сьогодні ми вибираємо: або те, що ми раніше називали капіталізмом, або те, що ми в основних своїх рисах пов’язуємо з демократією західного зразка”, – зауважив відомий філософ.

Читайте також: СТРАШНА ДЕМОГРАФІЯ: ЧОМУ 40% УКРАЇНЦІВ НЕ ДОЖИВАЮТЬ ДО 60-ТИ

Крім того Попович переконаний, що економічні наслідки такого кроку будуть не дуже великими, навіть якщо говорити про найбільш оптимістичний варіант розвитку подій.

А у питанні відродження країни він робить ставку, насамперед, на “працьовитих людей”, “які, перш за все, самі допоможуть собі вибратися з майже безнадійного глухого кута, в якому ми всі опинилися”.

Нагадаємо, 11 травня Рада ЄС схвалила остаточне рішення про надання безвізу Україні – це останній крок перед підписанням. Регламент мають підписати президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти. Це має відбутися у середу, 17 травня, о 14:30. Далі законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів, а це приблизно 11 червня.

Джерело.

facebook