fbpx
Україна
Порошенко підписав важливий для військовослужбовців закон

Законом встановлюється, що право на звільнення від військової служби набувають військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, і відслужили не менше 18 місяців з дати його продовження.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби”.

Як повідомляє прес-служба глави Української держави, реалізація закону дозволяє нормувати деякі питання, пов’язані з прийняттям, продовженням і звільненням громадян з військової служби. Зокрема, дасть можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

“Це дає вам можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим – ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, насамперед тих, які знаходяться в зоні проведення АТО, бойових операцій щодо захисту нашої держави”, – звернувся глава держави до присутніх під час підписання закону міністра оборони Степана Полторака і начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка.

“Тим громадянам України, які уклали фактично безстроковий контракт при особливому періоді, ми даємо можливість відновити справедливість і дати можливість командирам забезпечити їх звільнення”, – додав Порошенко.

Разом з тим президент звернув увагу на те, що заміна особового складу здійснюватиметься поетапно. Законом встановлюється, що право на звільнення від військової служби набувають військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, і відслужили не менше 18 місяців з дати його продовження. Також звільнитися вправі військові, які уклали контракт на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію і відслужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

Порошенко також констатував, що підписання контрактів триває згідно з графіком. “Ми стрімко наближаємося до 70-ти тисяч і це свідчить про дуже високий рівень і патріотизму, і готовності зі зброєю в руках захищати Україну”, – сказав президент. “Ми дійсно можемо стверджувати, що за 2,5 року ми побудували нову українську армію”, – сказав він.

Документом також вносяться зміни до закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, пов’язані з нормуванням інших питань прийняття, проходження, звільнення з військової служби. Змінами до Кодексу законів про працю України та закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” регулюються питання збереження соціальних пільг військовослужбовців.

Читайте також: ПОЛТАВЧАНИН ЗАРАЗИВСЯ ВІД РІДНІ ТА ПОМЕР ВІД ГРИПУ

Джерело.

facebook