– Посуд знову перемий, на підлозі смітинка лежить! Костюм погано погладила, суп негарний, а грядки садитимеш по лінійці будеш! – говорив чоловік Христині. Та стояла, слухала його і дивувалася, як вона взагалі могла закохатися без пам’яті в цього чоловіка

Говорив Дмитро Христині. Та стояла, слухала його і дивувалася, як вона взагалі могла закохатися без пам’яті в цього чоловіка. Як хвалилася подругам, що нарешті зустріла гідного претендента на руку і серце.

Який не стане по квартирі брудні шкарпетки розкидати. Завжди причесаний волосок до волоска, в бездоганних костюмах, з ідеальним манікюром.

На тлі її колишнього залицяльника Стаса, який міг гумові шльопанці зі шкарпетками носити, Дмитро здавався чимось нереальним. І Христина зраділа. Такий чоловік і не одружений! 32 роки, без кредитів і аліментів. А коли в гості до обранця прийшла і зовсім щастя межі не було.

Квартира виблискувала ідеальною чистотою, ніякої гори посуду в раковині.

– Уявляєте, дівчата, яким він. Навіть у мене вдома і то порядку такого немає. Ніяк не збагну, як такий екземпляр в неодружених затримався! Він і зовні цукерочка! Ні, мені просто пощастило, як нікому! – розповідала Христина подружкам.

А ті заздрісно зітхали. Їх власні другі половини такою любов’ю до чистоти не блищали.

Христина вийшла заміж і ось тут-то зрозуміла – насправді їй зовсім не пощастило.

Почалося все з волоска у ванній.

– Іди, прибери його зі стіни. І почисти потім добре! – сказав їй Дмитро. Христина знизала плечима, але каприз чоловіка виконала.

Потім вона помітила, що після рукостискань зі знайомими Діма дістає вологі серветки і ретельно протирає долоню і кисть.

Після вечері одного разу вона швидко перемила посуд і хотіла вже піти дивитися улюблений фільм, як чоловік, взявши її за лікоть, відвів на кухню. Там показав на тарілки і зазначив, що мити їх треба більш ретельно, плюс витирати добре.

– Так в сушарці поки стоять, самі обсохнуть! – пробувала відмахнутися Христина, але не тут-то було.

Прочитавши їй цілу лекцію про мікроби, Дмитро пішов.

На цей раз Христина розлютилася. І навіть весь вечір з чоловіком не розмовляла. Але оскільки характер у неї був незлобивий, то швидко відійшла. Однак раділа вона недовго.

Через день Дмитро забракував випрасуваний костюм. Не сподобалося, як дружина його випрасувати. Потім прив’язався до сміття на підлозі.

– Так її під мікроскопом тільки можна розгледіти. Ти знущаєшся, чи що? – сплеснула руками Христина.

– Ну, дорога, ось через таких от маленьких мусорінок потім все навколо і забруднюється! Давай, ще раз підлогу протри! – вчив Дмитро.

І якщо раніше вона обожнювала посидіти з подружками в кафе, то тепер її і цієї радості позбавили.

– Ти ж не знаєш, наскільки там добре помили посуд. Хто до тебе сидів на цій стільці? Там можуть літати мікроби – говорив Дмитро.

– Так якщо твоєї логіці слідувати, вони взагалі можуть всюди літати! Дім, що за дурість? Ну не можна ж бути таким прискіпливим! – обурювалася Христина.

Тільки чоловіка було не переконати. Скандали виникали через недбало поскладеного одягу.

– Для речей є вішалки і шафи! Вони не повинні валятися ні на стільцях, ні на диванах! – кричав Дмитро.

Він вимагав, щоб одяг був складена рівними стопочки. Якось вранці Христина шкарпетки чоловікові не ті поклала – чисто зовні вони нічим не відрізнялися, обидва чорні. Але він різницю помітив і довго обурювався.

А вже скільки неприємних моментів їй довелося пережити на кухні! Те, що посуд перемивала, це квіточки. Пюре Дмитру здавалося занадто калорійним – мовляв, навіщо кладеш стільки масла і молоко ллєш?

А вже коли чоловік з найсерйознішим виразом обличчя сказав, що суп у неї вийшов некрасивим, Христина почала істерично реготати.

– Як це? Суп що, як людина? Може бути не красивим, а може бути ні? Ти зовсім з глузду з’їхав чи що? Гаразд би сказав, що несмачний, я б ще зрозуміла. Але такий то маячня навіщо нести? – викрикнула вона.

– З чого ти взяла, що це маячня? Суп повинен бути золотистим, приємним на вигляд. А у тебе он який-то… Не дуже. Апетит відразу при одному тільки погляді пропадає, – промовив Дмитро.

– Але пахне ж смачно! – Христина провела рукою по волоссю.

– Якщо чесно … Не знаю. Треба освіжувачем побризкати і провітрити. Я не люблю, коли вдома як в закладах громадського харчування пахне! – і чоловік вийшов в коридор.

Ну а з початком сезону в саду Христина зрозуміла – вона ще не все про своє благовірного знає. Сад їй подобався – любила в свій їздити, батькам допомагати. І тепер думала, добре, що з’явиться власний острівець затишку – у Діми там і будинок, і банька. Накупила насіння, почала садити. І тут же була зупинена словами:

– Христино, візьми лінієчку. По ній і саджай. Щоб все чітко, по сантиметрам, – порекомендував Дмитро.

Далі більше. Христині доводилося стежити, щоб ніде не з’явилася зайва травинка або бур’ян. Вона, звичайно, до порядку була з дитинства привчена – але не до такої ж міри!

Молода жінка відчувала, що нерви починають здавати. Відпочивала вона, тільки коли чоловік йшов на роботу – він володів невеликою фірмою з виготовлення меблів на замовлення. Вона стала засмикана, нервова.

А одного разу на вулиці зустріла Стаса. Той, як завжди йшов в своїх улюблених спортивних штанях. Засяяв, побачивши Христину. І та раптом відчула, що хвилини спілкування зі Стасом для неї як ковток свіжого повітря.

А там, вдома, з рафінованим і бездоганним Дімою їй просто бракувало повітря. Вона опустила очі вниз, щоб не розплакатися.

– За звичкою перевіряєш? Так без шкарпеток я, шльопанці на голу ногу! – розсміявся Стас.

Він по-своєму оцінив її погляд.

– Та що ти. Я навіть і не думала. Тобто раніше думала, а тепер! Ти хороший, пробач, мені бігти треба! – і Христина прискорила крок.

Невідомо, скільки б ще тривали її душевні терзання. Тільки після чергової нудної лекції чоловіка по причіпок (не так зварила, не до кінця прибрала) вона відчула, що голова йде обертом, всередині щось коле. І опинилася в лікарні. Де їй натякнули на проблемі зі серцем. Неважко здогадатися, звідки вони почалися.

Так що додому Христина не повернулася. Коли чоловіка не було, речі забрала. І телефон змінила. Коли Діма прийшов до неї на роботу, щоб напоумити, закричала на весь коридор:

– Іди, шукай собі іншу дурепу! З лінійкою нехай ходить, посуд миє по 10 разів, піджаки твої щодоби прасує, супи тобі красиві варить, а з мене досить!

Подруги тільки дивувалися – Христина розлучення як Дню народження раділа. Навіть в ресторан пішла відзначати. І зі Стасом у них знову відносини закрутилися. На шкарпетки або ще якісь побутові дрібниці молода жінка уваги не звертає. Каже, вистачить, побула в ідеальному порядку. Просто насолоджується життям.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.

You cannot copy content of this page