fbpx
Лайфхаки
Правильне харчування: що, коли і скільки

Коли ми намагаємося дотримуватися обраної нами дієти, ми звертаємо велику увагу на те, що ми їмо.

Але при цьому абсолютно не думаємо про те, коли саме краще сісти за обідній стіл, скільки разів протягом дня ми повинні приймати їжу і що буде, якщо ми вирішимо щільно поїсти перед сном .

Стандартна кількість прийомів їжі за день – три. І це якщо пощастить. Деякі помилково вважають, що якщо вони зовсім перестануть є або обмежать прийоми їжі до одного разу на день, вони схуднуть в два рази швидше.

Але зазвичай такі експерименти ні до чого, крім стресу і проблем зі здоров’ям, не приводять.

Бажано їсти через кожні 3-4 години. Це дозволяє поліпшити спалювання жиру, запобігає викид надлишку інсуліну в кров, дозволяє лeптину творити своє економічне диво й контролювати апетит.

Не пропускайте сніданки! Наші бабусі мали рацію, коли говорили, що день потрібно починати з хорошого щільного сніданку. Це дає енергію для початку довгого плідного дня.

Якщо ви пропускаєте сніданок, дуже скоро почуття голоду застає вас зненацька і ви починаєте перебивати почуття голоду всім, що попадається під руку. А в офісах під руку зазвичай трапляються цукерки і печиво.

Не їжте за три години до сну. Їжа перед сном підвищує температуру тіла, збільшує вміст цукру та інсуліну в крові, знижує вироблення мeлaтoніну і гoрмoну росту.

Всі ці фактори впливають на сон і природне спалювання жиру, яке відбувається, коли ми спимо. До того ж, поганий сон призводить до того, що ми можемо переїсти на наступний день.

Якщо так сталося, що час для їжі у вас з’явилося перед сном, бажано вжити легку їжу з низьким вмістом жирів і вуглеводів і високим вмістом білка .

Починайте день з білків. Для поліпшення контролю за апетитом краще з’їсти за сніданком білки, а вуглеводи залишити на обід або вечерю. Омлет з томатами – відмінний швидкий сніданок!

Ніколи не приступайте до силових тренувань на гoлoдний шлунок. Для подібних заняття вашому oргaнiзму потрібна енергія для отримання оптимального результату.

Але кардіо тренування можна виконати за 30 хвилин до їди.

Це зовсім не означає, що потрібно наїдатися прямо перед тренуванням. Просто не приступайте до занять, якщо ви давно нічого не їли і у вас з’явилося відчуття голоду.

Перед самою тренуванням можна перекусити бананами, горіхами або сухофруктами – калорійно, швидко засвоюється, дає необхідну енергію і позбавляє від відчуття голоду.

Читайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ РОЗСЛАБЛЯТИСЯ І ВІДПОЧИВАТИ ВІД СУЄТИ?

Зосередьтеся на їжі. Під час їжі небажано відволікатися на щось, що не стосується вашого обіду.

Зосередьтеся на основному занятті, відчуйте всі відтінки смаку, розслабтеся, нарешті, і відпочиньте. Ваш обід – це острівець тиші і спокою серед бурхливого океану робочого дня.

Першими йдуть білки. Під час їжі з’їдайте спочатку білкову їжу, а потім вже все інше. Білки посилають в ваш мозок сигнал про те, що oргaнiзм наситився. Таким чином ви з’їсте рівно стільки, скільки потрібно.

Приймайте алкоголь після їжі. Якщо ви вирішили випити за вечерею трохи вина або будь-який інший напій, краще зробити це вже після того, як ви поїли, а не під час.

Алкоголь після їжі підвищує вироблення гормонів, які контролюють апетит і травлення.

І якщо ви захочете випити ввечері білого вина – майте на увазі, що воно підвищує апетит і шанс на те, що вам захочеться перекусити, дуже великий.

Джерело.

facebook