Цими вихідними ми з чоловіком і дочкою були на хрестинах, винуватиця торжества – племінниця мого чоловіка, дочка мого швагра. У них це перше дитя, довгоочікувана донечка, а ось у нас з чоловіком троє діток вже.
Як і всім, жити нам зараз досить важко, зарплати в нашому місті маленькі. Але оскільки маленька похресниця – наша близька родичка, то ми готувалися, збирали-відкладали і у підсумку поклали до подарункового конвертика аж 100 доларів – сума досить велика для нашої родини.
Крім того, ми купили Улянці костюмчик, іграшку, а для батьків поклали в пакет з подарунками пляшку ігристого і велику коробку цукерок – тобто виклалися досить суттєво.
Про свій зовнішній вигляд ми теж подбали – ми зі старшою дочкою вбралися в свої найгарніші сукні, я в жовтогарячу, донечка в червону, синочки в костюмах, чоловік також.
І ось минулими вихідними ми сіли в свою не нову, але досить хорошу сімейну машину, і поїхали в церкву на призначений час.
Ну й ось коли приїхали – ми просто опинилися не у своїй тарілці, як то кажуть. Людей на хрестинах зібралося чимало, майже 30 чоловік. Приїхали батьки й рідні, і друзі дружини швагра з західної України, рідня з нашої, тобто з чоловікової сторони. І всі – у білих або дуже вишиванках!
Про цей дрескод на хрестинах нам ніхто нічого не казав, і ми дуже виділялися в цьому натовпі на фоні їхнього світлого вбрання.
Ну а вже в ресторані нас, тобто нашу родину, наче й не навмисне, але відсадили на інший край столу, особливо з нами навіть не спілкувався ніхто, всі якось були своїми кучками. Мені, щиро кажучи, було якось сумно й прикро на цьому святі.
Тому я подумала собі, і коли всі розмовляли і більшість вийшла подихати з кафе надвір, я підійшла до столу з подарунками і забрала тихенько з нашого подарункового кошика наш конверт з доларами.
Нехай краще ці гроші залишаться в нашій родині, я так вважаю. Тим паче, з таким ставленням, яке вони до нас виявили.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною