fbpx
Політика
Путін дозволив росіянам відпочивати в Туреччині

Стали відомі підсумки телефонної розмови президентів.

Президенти Володимир Путін і Таїп Ердоган домовилися зустрітися за підсумками телефонних переговорів в середу, 29 червня. Про це повідомляється на сайті турецького лідера.
У прес-службі президента Туреччини також повідомили про те, що глави держав в розмові “підкреслили важливість нормалізації двосторонніх відносин”. Крім того, Путін і Ердоган заявили про необхідність спільно боротися з тероризмом.
Пізніше на сайті Кремля повідомили про те, що Росія планує зняти обмеження для російських туристів на відвідування Туреччини.
“Адміністративні обмеження у сфері туризму з Туреччиною ми знімаємо, незважаючи на активізацію терористичних елементів”, – заявив президент Росії Володимир Путін.
Путін також повідомив про те, що попросив російський уряд підготувати пропозиції щодо нормалізації торгових і економічних відносин з Туреччиною.
Раніше повідомлялось про те, що телефонна розмова відбулася за ініціативою російської сторони. Близьке до президента Туреччини джерело повідомило, що розмова між Путіним і Ердоганом, що тривала 40 хвилин, виявилася “дуже продуктивною і позитивною”.
27 червня Кремль заявив, що Ердоган вибачився перед Росією за збитий винищувач Су-24. Пізніше прес-секретар Ердогана Ібрагім Калин заявив, щопрезидент Туреччини висловив співчуття у листі Путіну, але додав, що це не було вибаченням.
Увечері 28 червня три вибухи сталися на вході, виході і на парковці в міжнародному терміналі стамбульського аеропорту Ататюрка. В результаті теракту загинули 36 осіб, ще більше сотні отримали поранення.Серед жертв вибухів в Стамбулі є українка.
У Москві теракт в аеропорту Стамбула пов’язали зі спробою Туреччини налагодити відносини з Росією, зазначивши, що ця атака швидше наблизить розмову між лідерами країн, ніж віддалить.
Відносини між Росією і Туреччиною погіршали після інциденту з російським бомбардувальником. 24 листопада в Сирії під час виконання бойового завдання зазнав аварії російський бомбардувальник Су-24.