fbpx

Рік тому через вторгнення у мої місто з Харківщини повернулася моя шкільна подруга Уляна. Ми знову почали спілкуватися й дружити. Я постійно позичала подрузі гроші, а недавно побачила як вони харчуються. Уляна з чоловіком і дітьми орендують хорошу квартиру майже в самому центрі, а це не так дешево. Екзотичні фрукти, дорогі солодощі, хамон, ікру, елітні сири. Я навіть на Різдво собі не дозволяю. Перед 8 березня так сталося, що Уля запросила мене на чай. Нещодавно вона знову взяла три тисячі гривень. З холодильника подруга дістала дорогий сир брі і червону рибку. Я не витримала

Рік тому через вторгнення у мої місто з Харківщини повернулася моя шкільна подруга Уляна. Вони родиною орендували квартиру, бо свого житла у них тут немає, оскільки після того, як її батьки полинули на небо, Уляна продала батьківську квартиру.

Ми знову почали спілкуватися й дружити. Уляна ще в декреті з другою дитиною, а у чоловіка непогана посада у солідній фірмі, він працює зараз віддалено і заробляє середньо.

При цьому вони примудряються повністю все витрачати і не мають жодних заощаджень. А останні три місяці подруга раз-по-раз зверталася, щоб я позичила їй грошей. Я дивувалась, на що ж вони таке витрачаються. Але ніякої каверзи не бачила. І гроші у борг давала.

Уляна з чоловіком орендують хорошу квартиру майже в самому центрі, а це не так дешево. Великих покупок не роблять, із сім’ї начебто нікому не допомагають. На що ж вони таке витрачаються, що доводиться просити у друзів кілька тисяч до зарплати?

Мені навіть цікаво стало. Почала більше цікавитись, як живе моя подруга і чимало здивувалася. Виявляється, вони з чоловіком одразу після отримання зарплати їдуть до найдорожчої міської крамниці і там закуповують продукти на величезну суму.

Делікатеси, екзотичні фрукти, дорогі солодощі, хамон, ікру, елітні сири. Я навіть на Різдво собі не дозволяю витрачати стільки, скільки вони витрачають щоразу.

У результаті перші два, а іноді три тижні після зарплати вони живуть і розкошують на широку ногу. А потім економлять на всьому і позичають гроші, щоб до зарплати дотягнути. І так місяць за місяцем. Уявити не можу, що буде, якщо Дмитру раптом затримають зарплату. Пропадуть люди.

Перед 8 березня так сталося, що Уля запросила мене на чай. Нещодавно вона знову взяла три тисячі, обіцяла за два тижні повернути. Ну, гадаю, всяке буває. Якщо треба, значить треба.

І тут бачу, як подруга починає змащувати авокадо на хліб. Я авокадо зроду не купувала, адже дорого.

Здивовано питаю: “А звідки в тебе гроші на такий дорогий продукт?” На що Уля, дивно на мене подивившись, відповідає:

“Чому дорого? Це ж авокадо, я його постійно купую. Ми з Дімою авокадо обожнюємо. Ти не любиш хіба?”

Я трохи озирнулася і побачила на кухні ще й свіжі огірки, які зараз коштують не дешево. З холодильника подруга дістала дорогий сир брі і червону рибку. Помітила я і нові чудернацькі чашки, яких ще тиждень тому я тут не бачила.

І мені стало прикро. Як так виходить, що я даю Уляні гроші в борг, вважаючи, що вона ледве кінці з кінцями зводить, хоча подруга просто небачена марнотрата. Та й чоловік її, мабуть, нічим не кращий.

І поки ми з чоловіком економимо на всьому, щоб зайву тисячу гривень відкласти до заощаджень, деякі люди живуть одним днем.

Вони їдять червону рибу, мажуть на хліб авокадо та ріжуть у салат свіжі огірки у березні. А ще балують себе дорогими сирами й десертами, замовляють додому піцу або снідають у кафе. Але при цьому регулярно просять гроші у борг. Як так можна? Більше я їй гроші давати не збираюся, хоча ще не знаю, як поясню відмову наступного разу, коли попросить.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page