Ми тільки розібралися з усіма проблемами і наважилися переїхати до міста, як зателефонувала мама. Ну, звичайно, що ще вона хотіла. Та про все по-порядку.
Я старша дочка в сім’ї. Коли мені було шість років, я вже допомагала матері з молодшою сестрою. Навчилася розігрівати молоко для немовляти, доглядала, хіба тільки пелюшки не міняла. З віком проблеми і завдання змінилися, але їхня загальна кількість тільки збільшувалася.
Оскільки у школі навчалася добре, підтягувати сестру, яка не встигала, теж було пунктом у переліку моїх зобов’язань. Але я нормальна людина. Мені теж хотілося гуляти з подругами, цікавитись хлопчиками і все таке. Натомість я стала якщо не нянькою, то вже точно помічницею без будь-якої оплати. Хоча б і моральної. Бо коханням і турботою мене не балували.
І якби річ була в тому, що наша родина не справлялася з побутовими справами чи фінансами. Ні. Тато, звичайно, пропадав на роботі, але таку вже він вибрав професію.
А мама досить непогано почувалася, якщо мені не зраджує пам’ять. В її обов’язки входило керувати будинком, але чомусь, пам’ятається мені, що не зі стелі я знаю купу кулінарних рецептів, випробувавши їх всі на практиці.
Одне добре – чоловік усім задоволений. Хвалить мене постійно, каже, у будинку у нас справжній рай. Але це, між нами, зовсім не моє. Я люблю працювати в офісі, не дарма ж за фахом бухгалтер.
Так ось. Рік тому у нас у родині стався фінансовий крах. Такий, що довелося переїжджати з міста до мами. На той час у неї жила молодша сестра, яка була зовсім не проти таких змін.
Але мама категорично відмовилася приймати нас усіх у себе вдома. Вона порадила нам із чоловіком і дитиною розміститися в бабусиному будинку, бо в неї мало місця, постійний шум, та й інші банальні відмовки.
Вибору не було, і ми переїхали туди, в бабусину хату. Щоб ви собі розуміли, куди нас завела доля: у будинку не було газу, гарячої води, а передпокій, якщо його так можна було назвати, був практично із земляною підлогою.
Пощастило хоч, що надворі стояло літо і було тепло. У бабусиному саду було безліч бур’янів, але росли і фруктові дерева: яблуні, вишні, груші. Були навіть горіхи, і ще ми знайшли кілька грибниць.
Дитина розважала себе сама, а ми навіть не могли нормально користуватися мобільним зв’язком. Для цього доводилося виходити за 100 метрів від будинку, щоб зловити хоч якийсь сигнал.
Так минуло кілька місяців. За цей час ми як змогли впорядкували будинок, викосили траву і розчистили колодязь. Чоловік ризикнув і взяв чималий кредит, який за планом пішов у бізнес. Я ж старанно займалася господарством і молилася Богу, щоб він витягнув нас із цієї глушини.
Розумію, що так говорити не можна, але романтика дрімучого села мені перестала подобатися з перших же секунд перебування в ньому. І, знаєте, вийшло. Чоловік купив багато сезонного товару, провів супутниковий Інтернет і справа пішла. Ми знову були на коні та ще й з такою вигодою, що вистачило грошей на рік оренди в місті з перспективою досить непоганого зростання.
Ось що називається другий шанс. Ми розплатилися з кредитами, найняли рієлтора і вже чекали якнайшвидшого переїзду туди, назад в асфальтні джунглі.
Дзвінок від мами був раптовим. Я все ще ображалася на неї за те, що вона не захотіла дати притулок нашій родині в себе. Та й, поміркуйте самі, вона лише раз прийшла до нас, подивитися, як ми живемо в будинку бабусі. Хоча наші будинки знаходяться в одному селі. Хвилин 15 ходьби, просто уявіть!
Мама сказала, що знає про успіхи мого чоловіка, привітала нас. Розповіла, що молодша сестра теж пройшла якісь там курси з манікюру і збирається в місто перебиратися. Ну і, очікувано, що я повинна, ні, зобов’язана їй допомогти. Ось так, адже старша завжди відповідає за молодшу.
Я не хотіла жодних сцен, адже розуміла, що від цього буде гірше мені. Сказала, що так, я подумаю, треба ще переїхати і таке інше. Але насправді мене справи молодшої сестри не дуже хвилювали. Тим більше, що вже в мами гроші на неї завжди знайдуться. Попрощалися, отже, та й годі.
Примітним був другий дзвінок. Молодша сестра набрала з незнайомого номера. І ось Віка мене реально здивувала. Привіталася, вибачилася за себе і за маму.
Поцікавилася, чи все у нас у родині нормально, і попросила не ображатись на них. Розповіла, що справді хоче перебратися до міста і справді знайшла там якусь зачіпку. Але грошей від мене їй не треба.
Сказала, що насамперед хоче з’їхати від мами, бо за весь цей час, що я була одружена, та не давала їй нормально жити. Все мене згадувала і розповідала, яка я працьовита, розумна, сильна. Не те, що вона.
Віка сказала, що жити з матір’ю просто неможливо, щодня хочеться просто втекти. Але тепер, зрештою. з’явилася можливість це зробити.
Отак буває, коли людина живе не своїм життям. Виявляється, що жертвою насправді виявилася моя єдина сестра. Хоч у мене не було щасливого дитинства, але дорослі роки я живу як хочу. А ось у Віки так не вийшло.
Я пообіцяла сестрі, що допоможу, чим зможу, спочатку, адже ми з нею обидві «сестри по нещастю». Але з недавніх пір я дійсно дивлюся на навколишній світ трохи інакше. Всім миру, добра й гармонії.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com.
Недавні записи
- Чоловік вклав 300 тисяч гривень у квартиру, яку свекор купив на своє ім’я. Я жила сама в обласному центрі, коли зібралася виходити за Ореста заміж. Тому майбутня зовиця допомагала мені приміряти весільну сукню. Дізнавшись, скільки воно коштує, вона, звісно, передала це своїй мамі. І ось у день, коли ми дізналися про стать майбутньої дитини, свекор змусив її зателефонувати мені. Свекруха витягла мед і сказала: “Ось беріть, і 500 гривень віддавайте відразу”. Я мед не переношу, і я просто його не люблю
- Людмила Іванівна після нашого з Михайлом весілля вела свій контроль виключно через сина. Мене вона сильно не чіпала. Особливо це було помітно, коли на світ з’явився наш синок Тимур. Але після того, що витворила свекруха, я боюся любої тіні, коли гуляю коляскою в парку чи на вулицях. Я була в подиві. Старша жінка, і щоб на таке піти!
- Цього місяця Світлана повідомила мені, що розлучається. Я хотіла їй допомогти. Я запросила дочку на обід, сподіваючись, що вона зможе довіритися мені й відчує полегшення. Я хотіла її втішити. Але вона, здається, зовсім не чекала від мене допомоги. – Зі мною все добре. Я не розумію, чому ти продовжуєш так зі мною поводитися, – сказала вона мені ображено
- Я була при надії, а грошей на оренду не було, тому ми й переїхали жити до свекрухи. В той час, як лікарі просили берегтися, Ірина Степанівна повторювала, що цікавий стан не недуга. А коли дізналася, що в день “Х” чоловік буде поруч зі мною, взагалі з котушок злетіла. – Хто таке чоловіку показує? Це ж зовсім без розуму треба бути!
- Діти росли, батьки чоловіка їх нормально виховували. Але з якого дива нам взагалі там жити? Вона давно вже в оренді і з неї нам щомісяця капає непогана сума, яку не соромно витратити на якісь свої цілі. А будинок, це будинок. Його ми будували для себе. Він чудово підійшов би навіть для нас п’ятьох і навіть зять би не почував себе там утисненим. Свати як води до рота набрали. Ми купили м’яса для шашликів, закусок, гарно облаштували двір