fbpx

Розповім вам про цей нюанс, від якого я випадаю тут в осад. У цілому країна прекрасна, нічого не можу сказати. Вона дала нам з донечками прихисток, моя студентська подруга Маша допомогла з житлом. Так ось, як гадаєте, чому вони цього не роблять, як всі нормальні люди?

Розповім вам про цей нюанс, від якого я випадаю тут в осад. У цілому країна прекрасна, нічого не можу сказати. Нідерланди дали нам з донечками прихисток, моя студентська подруга Маша допомогла з житлом.

Ось як гадаєте, чому на вікнах жителів Нідерландів немає закритих штор? От просто ніде! Все вечірнє життя  – як на вулиці, як на долоні інших людей, які ходять вулицями чи живуть по-сусідству?

Мені не давало спокою питання, чи почуваються вони комфортно, знаючи, що завжди знаходяться під пильним поглядом уважних сусідів? Звідки узялася ця дивна традиція?

Як виявилося, причин для такої дивної традиції тут кілька.

Вважається, що багато в чому історія звичаю залишати вікна незаштореними бере початок у XVI столітті.

Тоді місцевим намісником 1567 року призначили іспанського герцога Фернандо Альвареса де Толедо.

Самовпевнений і норовливий, він жорстоко боровся з незгодними, і його правління забрало тисячі життів.

Намісник боявся, що місцеві жителі влаштують змову та знесуть його владу. А тому ввів табу на зачинені шторами вікна. Робилося це, щоб потенційним змовникам було неможливо таємно об’єднуватися і проводити збори.

У результаті революція все ж таки трапилася, і народ переміг. Однак звичка прижилася, і навіть згодом її викорінювати не стали.

Місцеві жителі надали цій традиції нового змісту. Мовляв, нам нема чого приховувати, ми поганого не робимо і не замислюємо, ведемо по-християнськи праведне життя.

Водночас в Нідерландах вважається непристойним та невихованим заглядати у чужі вікна. Адже це пряме порушення особистого простору. Особистий простір тут дуже цінують. А тому туристам і приїжджим не варто користатися такою відкритістю місцевих жителів.

Щодо позиції жителів Нідерландів, то вони переконані, що штори їм на вікнах не потрібні. Моя подруга Маша говорить, що без усіх ці фіранок та тюлів відчувається більше спокою, а неправомірні дії відбуваються рідше.

Тут навіть поширена думка, що кожен сусід виконує роль пильного поліцейського. І це не просто жарт. Адже місцеві жителі дуже уважно ставляться до порядку навколо, до дотримання законів усіма і найближчими сусідами, зокрема. Все це справді допомагає підтримувати лад навіть без допомоги влади.

Але для мене всеж таки дивакувата традиція, чи я не права? Чи змогли б ми в Україні повністю відмовитися від жалюзі, штор та тюлів?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page