Розповім вам про цей нюанс, від якого я випадаю тут в осад. У цілому країна прекрасна, нічого не можу сказати. Нідерланди дали нам з донечками прихисток, моя студентська подруга Маша допомогла з житлом.
Ось як гадаєте, чому на вікнах жителів Нідерландів немає закритих штор? От просто ніде! Все вечірнє життя – як на вулиці, як на долоні інших людей, які ходять вулицями чи живуть по-сусідству?
Мені не давало спокою питання, чи почуваються вони комфортно, знаючи, що завжди знаходяться під пильним поглядом уважних сусідів? Звідки узялася ця дивна традиція?
Як виявилося, причин для такої дивної традиції тут кілька.
Вважається, що багато в чому історія звичаю залишати вікна незаштореними бере початок у XVI столітті.
Тоді місцевим намісником 1567 року призначили іспанського герцога Фернандо Альвареса де Толедо.
Самовпевнений і норовливий, він жорстоко боровся з незгодними, і його правління забрало тисячі життів.
Намісник боявся, що місцеві жителі влаштують змову та знесуть його владу. А тому ввів табу на зачинені шторами вікна. Робилося це, щоб потенційним змовникам було неможливо таємно об’єднуватися і проводити збори.
У результаті революція все ж таки трапилася, і народ переміг. Однак звичка прижилася, і навіть згодом її викорінювати не стали.
Місцеві жителі надали цій традиції нового змісту. Мовляв, нам нема чого приховувати, ми поганого не робимо і не замислюємо, ведемо по-християнськи праведне життя.
Водночас в Нідерландах вважається непристойним та невихованим заглядати у чужі вікна. Адже це пряме порушення особистого простору. Особистий простір тут дуже цінують. А тому туристам і приїжджим не варто користатися такою відкритістю місцевих жителів.
Щодо позиції жителів Нідерландів, то вони переконані, що штори їм на вікнах не потрібні. Моя подруга Маша говорить, що без усіх ці фіранок та тюлів відчувається більше спокою, а неправомірні дії відбуваються рідше.
Тут навіть поширена думка, що кожен сусід виконує роль пильного поліцейського. І це не просто жарт. Адже місцеві жителі дуже уважно ставляться до порядку навколо, до дотримання законів усіма і найближчими сусідами, зокрема. Все це справді допомагає підтримувати лад навіть без допомоги влади.
Але для мене всеж таки дивакувата традиція, чи я не права? Чи змогли б ми в Україні повністю відмовитися від жалюзі, штор та тюлів?
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com.
Недавні записи
- Мені 36, у мене не має власних дітей, але маю двох племінників і трьох похресників. Та на батьківщині в Україні у мене є коханий, який на фронті, а я з лютого гарую в Італії, не сиджу на допомозі для переселенців. Та все зароблене йде рідним в Україні. 100 тисяч гривень не отримує
- Орест натякнув, що на мій ювілей він планує зробити незабутнє свято, і що мені все сподобається. Все було добре до того часу, поки я не знайшла каблучку в оксамитовій коробочці на його полиці в шафі. В мене ступор. Якщо я скажу “так”, то піду проти себе, якщо відмовлю – зроблю Оресту боляче. Я кохаю його, та є одне чималеньке “але”
- Ми і жити стали в одній моїй хаті з Оксаною, доглядати наших Ярославовичів маленьких, допомагати одна одній. Разом ходимо до Ярика. А в свій будинок Оксана багатодітну родину з Донеччини пустила. В селі тільки на нас з подивами дивляться, хто як. – Відчини, – одне слово, яке сказав Ярослав
- Я з таким нетерпінням чекала повернення молодшої дочки з трьома моїми онуками в Київ! Пів року Люба з дітьми провела у старшої сестри в Барселоні і ось нарешті вирішила додому. Але краще б я взагалі не їздила по них на вокзал! На дочку дивитися не можу. Вірі і Гільєрмо Бог діток не дав
- Ці 3 знаки Зодіаку знайдуть свою половинку під час Венери в Рибах з 26 січня 2023 року: Всесвіт має на нас великі плани!