fbpx
життєві історії
«Розумію, як ти нещасна» або «Яке це щастя мати дітей, ти навіть уявити собі не можеш». Я мовчала, але було дуже тяжко, особливо якщо це говорилося за святковим столом, де збиралася вся родина та родичі. Мама їй казала: «Ти як оса жалиш Віру»

Моя сестра має трьох дітей. Мені вже 42 роки і я незаміжня, маю хобі і раз-два на рік подорожую. Я живу окремо від батьків, є машина та кіт. Досягнула всього сама, але замість того, щоб порадіти за мене, сестра мене зневажає.

Спочатку Галина весь час хвалилася що в неї чоловік та діти, а я стара діва. Говорилося це як би ненароком, між іншим: «Розумію, як ти нещасна» або «Яке це щастя мати дітей, ти навіть уявити собі не можеш». Я мовчала, але було дуже тяжко, особливо якщо це говорилося за святковим столом, де збиралася вся родина та родичі. Мама їй казала: «Ти як оса жалиш Віру».

Я вже не страждаю і не комплексую через самотність, змирилася і звикла. Зараз навіть уявити не можу, щоб у квартирі зі мною жив ще й чоловік, порушуючи мій графік. і комфорт Мені не треба ввечері думати, чим нагодувати сім’ю, можу замовити піцу, можу бутербродами обійтися. На собі не заощаджую, зрідка готую, якщо є бажання.

Сестру материнство та заміжжя не зробило щасливою. Чоловік її любить прикластися до міцненького, часто звільняється, шукає грошову посаду але не знаходить. Підозрюю, що його просто звільняють, але сестрі соромно про це говорити. З грошима у них в сім’ї туго, таки троє дітей. Допомагають батьки, я не втручаюсь.

Старшому племіннику 14 років. Хлопець із характером, від комп’ютера не відтягнеш, залежний від ігор, грубить і може навіть неприємними словами обізвати матір. Молодші дівчатка (10 та 12 років) вчитися не хочуть, вимагають нових смартфонів, звинувачують батьків, що не можуть забезпечити їх нормально. Бачать забезпечених однокласниць і ниють.

Я не зловтішаюся, але якби сестра поводилася по-іншому, я могла б допомогти грошима, взяла б дівчаток із собою на море за свій рахунок, звичайно. Трохи розвантажила б її морально та матеріально. Але тепер її проблеми мене не стосуються, та й вона з гордині не візьме допомоги, якщо навіть запропонувати.

Жаль тільки батьків, які сильно переживають і віддають останнє родині Галини. Раніше я давала їм гроші, затарювала холодильник, але коли вони почали віддавати усе сестрі, я перестала це робити.

Мати кілька разів нарікала, що я забула про них, але я вдала, що не зрозуміла. Я думаю, вона й сама здогадується, чому я так роблю. Пропонувала відпочинок сплатити, але мама не може спокійно бути на морі чи в Карпатах, коли її улюблена молодша донечка не може собі цього дозволити. Сказала: «Хай Галина з дітьми поїде замість нас». Зараз! Я працюю, щоб сестра з чоловіком відпочили в Туреччині! Нехай чоловік її забезпечує, яким вона так пишалася і мені в очі казала, що я стара діва.

Автор: Віра

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page