fbpx
життєві історії
Самотня мама: як я живу і що відчуваю насправді

Я не планувала бути матір’ю-одиначкою. І думаю, що більшість з нас ніколи не представляли себе в цій ролі. Але в реальності все виявилося ще складніше, ніж в уяві.

Хоча я люблю свого сина більше всього на світі, я дуже часто відчуваю себе гіршою матір’ю на землі. Це просто одна з реалій життя самотньої мами: ти ніколи не відчуваєш, ніби робиш достатньо. Ніколи не відчуваєш, що ти – досить хороша мама.

Насправді, бути матір’ю-одиначкою в мільйон разів важче, ніж я могла б собі це уявити. Джерело

Я весь час втомлююся. Чесно кажучи, я не пам’ятаю, коли в останній раз була виснаженою до межі. Моє тiлo в якийсь момент навчилося обходитися мінімумом сну.

Після того як я працюю більшу частину дня, а потім готую вечерю і укладаю сина спати, я не йду в ліжко, хоча знаю, що треба.

Тому що це (в буквальному сенсі) єдині мій годинник, які я можу приділити собі. Звичайно, до цього моменту я вже смертельно втомлена, але тільки пізніми вечорами і ночами я можу доробити роботу, послухати музику і подивитися кіно (а не мультики).

Це час тиші, якої у мене немає протягом дня і в якій я так потребую.

Так, мені пощастило, що мій син ходить в дитячий сад на півдня, але для мене це не той час, коли можна відпочити.

Ці кілька годин призначені для виконання різних справ, які не зробиш разом з дитиною, для прибирання, для віддаленої роботи, для приготування обіду і, можливо, для того щоб швидко подрімати, якщо у мене вже зовсім злипаються очі від недосипу.

Одинокій мамі нікому віддати дитину на час, ні з ким поділити домашні справи, ніхто не заскочить в сад забрати її дитини, щоб вона могла відпочити.

Читайте також: Гороскоп на тиждень 18-24 лютого: на кого чекають кардинальні зміни у житті

Іноді я мрію про інше життя. У мене бувають дні, коли я втомлююся настільки, що немає сил встати і прийняти душ – наприклад, коли напередодні я працювала допізна або намагалася укласти дитину, що вередує спати.

Я мрію, щоб в ті ночі, коли син прокидається і не може заснути, або вранці, коли він рано встає, хтось інший сказав: «Полеж, відпочинь, я побуду з ним».

Я мрію просто розслаблятися час від часу, ні про що не турбуючись. Внутрішньо я не розслабляюся ніколи. Я не можу пообідати з подругою або влаштувати день догляду за собою.

Мій син бачиться з його батьком кілька разів на тиждень на пару годин. Батько не забирає його на ніч, і зазвичай я витрачаю ці безцінні кілька годин на термінові робочі справи.

Мій колишній багато працює і проводить час з нашим сином, коли може, але мені, звичайно, хотілося б, щоб він забирав його на довше.

Я знаю, мені пощастило, що він хоча б присутня в моєму житті. Але коли на мені 90% всіх батьківських завдань, я вже не відчуваю себе такою вже везучій.

Пару раз бувало, що я писала своєму колишньому, практично благаючи його приїхати і забрати сина на кілька годин, щоб я могла прийти в себе.

Є такий вислів: «З порожній чашки не нап’єшся». Це саме той стан, в якому знаходиться самотня мама велику частину часу. Ти повністю знеструмлена, але все одно встаєш, працюєш, купуєш продукти.

Дмеш на забиту коліно, готуєш вечерю, заводиш пральну машину. Я роблю все це, але поняття не маю, як. Моя чаша порожня, але я продовжую поїти з неї. Тому що я повинна це робити, тому що я потрібна моєму синові, і він для мене – весь світ.

Як би мені не хотілося вважати себе сильною і незалежною, всередині я відчуваю себе інакше. Звичайно, бувають моменти радості, але коли така важка ноша лягає на твої плечі, дуже важко отримувати від них задоволення.

Іноді, в якісь дні, я ледве стримую себе, щоб не розридатися. Чи не з якоїсь конкретної причини, а просто настає момент, коли я особливо гостро відчуваю всі тяготи свого життя. Тоді єдиний спосіб вибратися з цього стану важкості – плакати. Ненавиджу це почуття.

У мене чудовий син, але я відчуваю, ніби весь час підводжу його. Бо зазвичай він отримує маму, яку розриває зсередини тисяча різних думок.

Все, чого він хоче, – щоб я пограла з ним, і коли у мене нарешті видається вільна хвилинка, я просто не можу змусити себе посидіти з ним поруч на підлозі і будувати кубики з лего або грати в поїзда.

Йому п’ять років, так що він не розуміє, чому постійно зайнятий мій мозок. Моє серце розривається, коли він сердито зачинив кришку мого ноутбука і кричить, щоб я припинила працювати.

Звичайно, він не розуміє, що я повинна працювати, щоб зберегти нам дах над головою. Що наш дохід безпосередньо залежить від того, скільки часу я проводжу за комп’ютером. Йому просто потрібна мама, яка буде лоскотати його і грати разом з ним в залізницю.

Самотні мами часто страждають мовчки. Рідні та друзі часом хочуть підтримати, але вони просто не можуть до кінця зрозуміти, як ми живемо і що відчуваємо.

Вони скажуть щось, на їх погляд духопід’ємне, на кшталт: «Ти така сильна!». А ти сидиш і думаєш: «Ні, я не сильна. Велику частину часу я відчуваю, ніби моє життя летить далеко».

Фрази на кшталт «не знаю, як ти це робиш» не допомагають нам відчути себе краще. Ми теж не знаємо, як ми це робимо. Ці слова нагадують нам про те, що ми повинні робити все сама, і це підсилює нашу тривогу.

Ми хоробрі й вдаємо, що все в порядку. Але всередині нас розбито. Нам погано. Життя самотньої мами дуже важка.

Related Post

facebook