fbpx
Політика
Савченко прокоментувала заборону російських соцмереж в Україні

Соцмережі російського виробництва є низькопробними, тому великої втрати від їх блокування Україна не зазнає. Такі дії потрібно було провести ще в 2014 році, перш за все, в Криму та на Донбасі. Таку думку висловила народний депутат України Надія Савченко в ефірі програми “Перші про головне, пише “Сегодня”.

“Коли почалася війна з Росією, то вже тоді потрібно було блокувати інформаційний простір ворога. Це стосується і російських телеканалів, і мови, і, зокрема, інтернет-безпеки. Однак саме цей крок чомусь не був зроблений в 2014 році, коли це було найбільш необхідно. Тому я переконана, що заборона російських інтернет-сервісів сьогодні вже не здатна заглушити російську пропаганду. Такі дії потрібно провести, перш за все, в Криму і на Донбасі, проте очевидно, що вже сьогодні це не буде зроблено”, – прокоментувала Савченко.

Зате, блокуючи не тільки соцмережі, але і російське програмне забезпечення, на якому, наприклад, знаходиться майже весь бухгалтерський облік в країні, українцям не запропонували якісної альтернативи.

“Чи подумала українська влада про доступну якісну альтернативу, яку може запропонувати своїм громадянам?”, – зазначила Надія Савченко.

Читайте також: ГОРЕ-БАТЬКИ ПРОДАЛИ НОВОНАРОДЖЕНУ ДИТИНУ

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 28 квітня 2017 року, яким передбачена заборона “Яндекса”, “ВКонтакте” і “Однокласники”.

Указ про заборону російських соцмереж вступить в силу не пізніше 1 червня і почне діяти після офіційного оприлюднення в ЗМІ.

facebook