fbpx
життєві історії
Семен не приховував від дівчини, що у нього є дочка від попереднього шлюбу, а Люба все переживала, як складуться їхні відносини, адже досвіду спілкування з дітьми у неї не було, в сім’ї росла одна, а тут вже доросла дитина. – Не переживай, Катя в цьому році пішла в перший клас, вона хороша дівчинка, товариська, ви з нею обов’язково знайдете спільну мову

– Люба, ну куди ти зібралася, яке весілля, хто за тебе працювати то буде? – обурювався Семен Аркадійович.

– Я тільки на день, туди і назад, ну будь ласка, подруга найкраща заміж виходить…

– Добре, так і бути, тільки близько до нареченого то не сідай…

– Все смієтеся, – почервоніла дівчина.

– Ні, я добра тобі бажаю, ну йди, поки не передумав.

Вона встала і кулею вилетіла з кабінету начальника, а Семен, подивившись у вікно, задумався. Ось уже кілька місяців Люба працює у нього у відділі, взяв її відразу ж після інституту, без досвіду, не кожен так ризикне, а він побачив в її очах рішучий вогник, якого в той день не було ні у одного претендента. Повірив і не помилився.

Уже через кілька місяців дівчина показала такі результати, що її більш досвідчені колеги тихенько відводили очі в сторону, коли він говорив про виконання плану і квартальних преміальних на оперативці.

Але саме те головне полягало ось у чому, здається Семен Аркадійович закохався, вперше за шість років, що пройшли з моменту, коли не стало дружини… Він раптом відчув, що втомився від нескінченного самотності, яке навалювалося на нього щовечора.

Від попереднього шлюбу у чоловіка залишилася дочка. Розкисати не було коли. Ось і тримався, що говориться з останніх сил, вкладаючи в дитину, все, що міг, зрідка навідувалася бабуся, забирала внучку та дивилася на сина жалісливим поглядом, зітхаючи:

– Тепла материнського їй не вистачає…

– Мамо, не починай, – перебував Семен.

– Семене, а що жінок навколо тебе хоч греблю гати, ну невже не знайшла та, що по серцю?

Він махав рукою і виходив з кімнати, а вона зітхаючи збирала внучку і відвозила в собі. Такі дні Катя любила найбільше, вона їх називали «бабусиними».

***

Того вечора Семен і Люба зіткнулися випадково в кафе, він заходив, а вона поспішала кудись. Не помітивши сходинку, дівчина спіткнулася і початку було падати, але сильні руки чоловіки підхопивши її, швидко повернули у вертикальне положення.

Побачивши свого рятівника, Люба чомусь розсміялася, а він почервонівши, автоматично поправив сорочку і піджак.

– Щось не так?

– Так, ні, з вами все в порядку, доброго дня!

Стояв теплий серпневий вечір, Семен Аркадійович подумав: «А була не була, зараз або ніколи!» Взяв і запросив дівчину прогулятися.

– Сьогодні обіцяли небувалий зорепад, нам просто не можна його пропустити!

– Ну раз так, то я не можу вам відмовити! – посміхнулася Люба.

Вони бродили по міських вулицях, загадуючи бажання на падаючі зірки, реготали до сліз, а на прощання домовилися зустрінеться ще раз.

Так пролетів місяць, Семен не приховував від дівчини, що у нього є дочка від попереднього шлюбу, а Люба все переживала, як складуться їхні стосунки відносини, адже досвіду спілкування з дітьми у неї не було, в сім’ї росла одна, а тут вже доросла дитина…

– Не переживай, Катя в цьому році пішла в перший клас, вона хороша дівчинка, товариська, ви з нею обов’язково знайдете спільну мову.

– І все одно я переживаю. А раптом не вийде?

– Це говориш мені ти? Красуня, відмінниця? Не вірю. Краще тебе нам нікого не знайти, пробував вже.

День знайомства з Катею Люба пам’ятала, як в тумані та виявилася чудовою дівчинкою з двома рудими кісками і забавною ямкою на підборідді.

Познайомилися, поласували в кафе піцою, купили в парку солодку вату, потім гойдалися на гойдалках, в якийсь момент Люба ніяково повернулась і штовхнула Катю в калюжу та розплакалася від болю і образи, встала і побігла додому. Семен поспішив за дочкою, пообіцявши передзвонити.

А дівчина залишилася сидіти в парку одна, спостерігаючи, як вправно інші мами справляються зі своїми дітьми, звинувачуючи себе за незграбність і неуважність.

– Це погана тітка, – плачучи, уже вдома, говорила Катя батькові – не приводь її більше нам добре і вдвох.

– Послухай, тітка ж не навмисно штовхнула тебе, у неї просто ніколи не було дітей.

– І не буде, – фиркнула дівчинка.

– Почекай, так не можна говорити. Ти ж сама хотіла, щоб в нашому будинку з’явилася мама і молодший братик чи сестричка – Семен кивнув на стіну, де в два ряди висіли Катіна малюнки – мама, тато, брат і вона…

– Так, хотіла.

– Давай дамо тітці другий шанс, запросимо її до нас додому.

Повисло мовчання.

– Добре, – тихо сказала дівчинка і обняла батька…

Остаточно обіда у відносинах Люби і Каті лише через кілька тижнів, коли та прийшла в гості з величезною лялькою в руках.

Напередодні Семен зробив їй пропозицію, була призначена дата весілля, залишилося запросити на неї маленьку принцесу, що і зробила Люба подарувавши іграшку і красиву листівку, яку малювала сама весь вечір…

– А ти покажеш мені весільну сукню? Так, я знаю, татові не можна дивитися, а мені то можна?

Люба із задоволенням виконала прохання дівчинки і це був перший їх крок до повного примирення.

Того вечора вони провели у Люби будинку, розглядаючи туфлі, фату і саму сукню.

– У мене теж буде таке-ж? – запитала дівчинка.

– Звісно.

– І у мами теж було?

– Напевно було…

– Тато сказав, що вона зараз немов фея живе на хмарах і дивиться на мене з висоти. А коли мені погано, спускається по чарівної сходах і заспокоює, тільки я цього не бачу. А так хотілося б.

Дівчинка зітхнула і потяглася до Люби.

– Ти будеш моєю мамою?… Погоджуйся, у нас з татом добре, тільки не вистачає дбайливих жіночих рук, так бабуся каже. Вона приїжджає у вихідні і пече татові смачні пиріжки. Вони тобі теж сподобаються.

– Добре, – зі сльозами на очах відповіла дівчина – я буду твоєю мамою і з бабусею ми обов’язково познайомимося…

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page