fbpx
Суспільство
Що 23 червня віщують миші і дзеркала, і кого в цей день варто остерігатися

У церкві 23 червня вшановують пам’ять мученика Тимофія, який відомий як єпископ Прусський. Також у народі цього дня відзначають свято Агафії Купальниці.

У давнину 23 червня вважали дуже важким днем. Цього дня остерігалися примар, які, згідно з переказами, зараз по землі починають бродити і турбувати людей. 23 червня часто називали “мишачим днем”.

Нічого хорошого воно не віщувало: якщо кому-небудь ввижаються миші на поле або в коморі — це до неврожаю.

Загалом, це був день знамень. Кожне з них мало тлумачення: люди прагнули підготувати себе до раптових змін. Будь-яка дрібниця, на яку в інший день і уваги б ніхто особливого не звертав, на Тимофія мала пророче значення.

Хто ненавмисно вглядить світло в своєму будинку – чекай щастя. Родимка на такому місці, що самому видно – до лиха, а не видно – до добра. Помилитися в людині – до весілля або до небіжчика. Дзеркало розбити – до лиха.

Ворони віщують повальні хвороби і смерть людей. Веселка – до голодного року. Вогняний змій привидиться в небі – неминуча війна.

На Агафію Купальницю вже точно можна вирушати до водойм. При цьому все, що було пов’язано з лазнею і водою в цей день, сприймалося виключно позитивно.

Прийнято було обов’язково паритися в лазні, використовуючи різні лікарські трави. Так, наприклад, поширене було парення з віниками з м’яти пахучої, папороті, полину, ромашки.

Готували спеціальну кашу для жебраків. Для цього ставили цілі столи посеред села, і в цей день жебраки могли пообідати за рахунок всього села, яке готувало їжу вскладчину.

Цього дня дівчата одягали найкраще вбрання, після чого ходили з будинку в будинок зі словами: “Умийте” – вважалося, що після цього потрібно дати щось із прикрас (стрічки, намисто, сережки).

Читайте також: КУПЛЕНЕ ЩАСТЯ. НА ЖАЛЬ, ВОНО ВИЯВИЛОСЯ ДУЖЕ КОРОТКИМ

Народні прикмети на 23 червня

Якщо туман по воді стелиться — буде багато грибів.

Голуби ховаються в в сонячний день — до негоди.

Якщо дощ йде при сонці, то негода скоро пройде.

Задушлива погода на сході сонця – буде дощ.

Мокриця цвіте з самого ранку – прикмета того, що буде гарна погода.

Якщо бачаться вовки, то це пророкує масовий падіж худоби.

Зграї ворон привиділися – чекай повального мору.

Якщо людина народилася 23 червня, то як оберіг слід носити смарагд і гранат.

Джерело.