fbpx
Економіка
Що буде з курсом долара: прогноз аналітика

В Україні курс долара перейшов від тимчасової стабілізації до зниження, чому сприяло падіння американської валюти на світових ринках: вартість євро до долара в кінці минулого тижня досягла 1,1285. Це максимальне значення з початку листопада минулого року.

За прогнозом старшого аналітика “Альпарі” Вадима Іосуба, офіційний курс американської валюти і його вартість на міжбанку до кінця тижня опустяться до 26,2 гривні а готівковий долар в банках буде котируватися близько 26,1 / 26,2 гривні .

“За тиждень офіційний курс долара знизився з 26,35 до 26,28 гривні … На поточному тижні ми очікуємо подальшого помірного зниження долара. Офіційний курс американської валюти і його вартість на міжбанку опустяться до 26,2 гривні”, – прогнозує аналітик.

Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук повідомив, що регулятор прогнозує збереження дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в найближчі роки на рівні чотирьох мільярдів доларі.

Для покриття цього дефіциту Україні необхідно буде залучати капітал на зовнішніх ринках. Це означає, що НБУ і уряд повинні особливу увагу приділити питанню поліпшення інвестиційного клімату, щоб відновився приплив зовнішнього капіталу.

Читайте також: В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЧЕРЕЗ ВІРУС НА ЛІКАРНЯНИХ ЛІЖКАХ ОПИНИЛИСЯ ДВА ДЕСЯТКИ ЛЮДЕЙ

Джерело.