fbpx
Політика
Що ми знаємо про нового прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля? Ось лише деякі маловідомі і шокуючі факти.

Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука. Його місце в кріслі прем’єр-міністра зайняв колишній віце-прем’єр і міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль.

Разом з новим прем’єром в Кабмін прийшли і кілька нових міністрів. Але зараз більш детально зупинимося на новому главі уряду.

Денис Шмигаль народився 15 жовтня 1975 року у Львові, йому 44 роки. У 1997 році закінчив університет “Львівська політехніка”, менеджмент у виробничій сфері (машинобудування), інженер-економіст.

У 2003 році став кандидатом економічних наук (Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України).

У 2009 році почав кар’єру на держслужбі. Незабаром став начальником головного управління економіки Львівської ОДА.

Пізніше – начальником головного управління економіки та промислової політики, а також директором департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості.

У 2014 році став заступником начальника ГУ Міндоходів Львівської області. У 2015-2017 роках працював в торгово-виробничій компанії “Львівхолод”.

У 2017-2019 роках був заступником генерального директора з соціальних питань в “ДТЕК Западенерго”, директором “ДТЕК Бурштинська ТЕС”, і. о. заступникагендиректора з соціальних питань в “ДТЕК Західенерго”.

З серпня 2019 року по лютий 2020 року очолював Івано-Франківську ОДА. Пізніше був призначений віце-прем’єр-міністром – міністром розвитку громад і територій в уряді Олексія Гончарука.

Зв’язок з Ахметовим  – під питанням.

Дениса Шмигаль через його роботу в ДТЕК називають близьким до українського олігарха Ріната Ахметова. Сам Шмигаль говорить про це наступне:

“У компанію ДТЕК і зокрема в Бурштинську ТЕС, керівником якої я був два останніх роки, я потрапив за відкритим конкурсом. Я заходив в якості заступника генерального директора АТ” ДТЕК Західенерго “, а потім обійняв посаду керівника Бурштинської ТЕС. Рівень менеджменту, з яким я спілкувався, – це керівник “ДТЕК Енерго” Дмитро Сахарук та керівник “ДТЕК” Максим Тимченко. Але навіть з ними я, за великим рахунком, перетинався лише на офіційних нарадах “, – розповів він в інтерв’ю” Укрінформу “.

Декларація Шмигаля 

Згідно з декларацією, яку Шмигаль подав у липні 2019 року в якості кандидата на посаду голови Івано-Франківської ОДА, за 2018 рік він заробив в холдингу ДТЕК понад 3,5 млн грн.

Готівкою він задекларував 35 тис. дол., його дружина Катерина – 80 тис. доларів.

У власності родини прем’єра знаходиться будинок (215,9 кв. м) і гараж (15,9 кв. м) у Львові, дві земельні ділянки у Львові (151 і 458 кв. м) і ще дві – у Львівській області (обидві по 2,2 тис. кв. м).

У власності його дружини також зазначено нежитлове приміщення в Кам’янці-Бузькій на Львівщині (417,2 кв. м) вартістю 4,9 млн грн.

Згідно з декларацією, у Шмигаля немає автомобіля. А ось його дружина їздить на Land Rover 2016 року випуску вартістю майже 832 тис. грн.

У декларації, яку Шмигаль 4 березня подав у якості кандидата на пост прем’єр-міністра, зазначено, що за 2019 рік він отримав 2,2 млн грн зарплати в Бурштинської ТЕС, 925,5 тис. грн – за роботу консультантом від “ДТЕК Східенерго” і майже 230 тис. грн – за час роботи на посаді голови Івано-Франківської ОДА.

Готівкою Шмигаль задекларував 155 тис. дол., його дружина – 80 тис. Доларів.

Джерело

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook