fbpx
Здоров'я
Що заборонено їсти після прийому ліків: відповідь медиків

Виявляється, навіть здорова їжа може стати oтpyтою, якщо її приправити медикаментами. Тому варто дізнатися, які комбінації їжі і ліків можуть бути небезпечними для вашого організму.

Сім найнебезпечніших сполучень їжі і ліків

  • Грейпфрут і ліки від кашлю

Також це стосується поєднання ліків з лаймом і помело. Ці фрукти блокують вироблення ферменту, що переробляє статини і інші препарати, як, наприклад, ліки від кашлю декстрометорфан. В результаті препарат накопичується в крові, що може призвести до небажаних побічних ефектів.

У разі поєднання цитрусових з декстрометорфаном можуть з’явитися галюцинації і сонливість, а зі статинами – серйозні пошкодження м’язів. Ефект від цих фруктів тримається трохи більше доби, тому приймати їх і ліки слід з інтервалом мінімум в 24 години.

  • Молочні продукти і ліки

Деякі антибіотики, такі як ципрофлоксацин, які з’єднуються в шлунку з кальцієм, залізом і іншими мінералами, які потрапили туди в складі молока. Це призводить до того, що антибіотик погано засвоюється і, відповідно, різко знижується ефективність його боротьби з інфекціями.

Коли купуєте нові ліки від астми або від застуди, то спочатку запитайте, чи входить це ліки в групу так званих тетрацикліну або фторхінолов. Якщо входить, то постарайтеся уникати молока, йогуртів та сирів протягом двох годин до і після прийому ліків.

Читайте також: ЯКЩО НА 10 ДНІВ ВІДМОВИТИСЯ ВІД КАВИ І СОКІВ: ЩО СТАНЕТЬСЯ З ТIЛOМ

А якщо ви приймаєте ще й мультивітамінні або мінеральні комплекси, то уточніть цей час у фармацевта, так як вони можуть мати подібний ефект.

  • Копчені продукти і антидепресанти

Уважно прочитайте, що написано на етикетці ваших таблеток. Якщо там містяться інгібітори моноаміноксидази (МАО), то прийом їх разом з продуктами, багатими амінокислотою тирамін, призведе до небезпечного для здоров’я сплеску артеріального тиску.

На жаль, список продуктів, що містять цю амінокислоту, не обмежується тільки шашликом і копченим лососем. Туди також входить червоне вино, кисла капуста, хот-доги, витримані сири і розливне пиво, або ель. Однак не варто завчасно панікувати. Консерви або пляшкове пиво, ймовірно, вам не зашкодять.

  • Шоколад і риталін

Крім кофеїну шоколад також містить cтимулятор під назвою тeoбромін. Саме через це речовини шоколад і шкідливий собакам – вони просто не можуть його перетравити. Попадання обох цих стимуляторів в ваш організм може привести до непередбачуваних наслідків і викликати судоми.

Точно так само як і ефект від кофеїну, наслідки об’єднання шоколаду і риталина є індивідуальними.

Так що кращим рішенням буде наступне: якщо ви відчуваєте себе занадто нервовим, дратівливим і збудженим після прийому риталина і плитки шоколаду, то спробуйте збільшити час між прийомом ліків і шоколадного десерту. Або вибирайте молочний або білий шоколад: чим темніше шоколад, тим більше кофеїну і теоброміну він містить.

  • Яблучний сік і ліки від алергії

Якщо ви приймаєте ліки від сінної лихоманки, то ні в якому разі не вживайте разом з ним яблучний, апельсиновий або грейпфрутовий сік, не дочекавшись 4 годин після прийому таблеток. Ці соки гальмують пептид, який транспортує ліки з кишечника в кpoв.

В результаті ефективність препарату знижується на 70 відсотків, що зробить його прийом практично безглуздим. Також не пийте ці соки при вживанні антибіотика ципрофлоксацину, засобів для лікування щитовидної залози або коштів від алергії і астми.

  • Кориця і варфарин

Варфарин застосовують для розрідження кpoві, адже він містить багато вітаміну К. Такі продукти як брокколі або листова зелень також мають велику кількість вітаміну К, який грає ключову роль в згортанні кpoві, і його зниження погано відіб’ється на її щільності. Але тут виникає інша проблема.

Кориця містить речовину кумарин, яке, як і препарат варфарин, розріджує кpoв. Прийом обох цих речовин може викликати серйозне пошкодження печінки. Якщо ви приймаєте варфарин, але не можете жити без чашки ароматної кави з корицею, то слід переходити на високоякісний цейлонський сорт кориці.

  • Алкоголь і парацетамол

Ваш opганізм використовує однаковий фермент для розщеплення алкоголю і парацетамолу. Тому постарайтеся зробити 6-годинну перерву між вживанням цих субстанцій.

Пам’ятайте, що серйозні наслідки проявляться не відразу, а з часом. Тому, якщо ви щодня випиваєте, то краще взагалі відмовитися від прийому тайленола. Щоденне вживання алкоголю і парацетамолу призведе до патологій нирок і печінки.

Джерело.

facebook